Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2019, 15:07   #1
Sann
ford::amateur
 
Imię: Gosia
Zarejestrowany: 23-04-2019
Skąd: Tychy
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Bulgotanie plynu chłodniczego

Witam, bulgocze mi plyn chłodniczy, wystarczy na jałowym przygazować i gejzer murowany, test na walnięta uszczelkę był robiony, uszczelka w bdb stanie. Mechanik upiera się, że tak ma być i kropka. Czy aby na pewno? Układ rzekomo odpowietrzony, zbiorniczek wymieniony na nowy stary był pęknięty. Temp w normie, brak wahań temperatury, węże na moje oko nie są twarde. Termostat rzekomo działa. Ostatnio zaczął korek ze zbiorniczka syczeć po jeździe, jak wyłączę silnik słychać jakby przelewanie. Muszę rozrząd wymienić boje się, że to zrobie i okaże się, że jednak uszczelka/głowica, jednak zdaje sobie sprawę, że może pompa wody być uszkodzona(rozrząd w 2014r był z pompą wymieniany) i nie wiem w którą stronę iść co sprawdzić, a może zostawić to tak jak jest. Zna ktoś na śląsku warsztat który nie boi się fusiona🙂

Sann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 18:06   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Bulgotanie plynu chłodniczego

Cytat:
Napisał Sann Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uszczelka w bdb stanie.
Skąd taka pewność? Jak wyglądał ten test?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 18:42   #3
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Bulgotanie plynu chłodniczego

Przy aucie było coś robione,czy samoistnie zaczął się problem ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 09:43   #4
Sann
ford::amateur
 
Imię: Gosia
Zarejestrowany: 23-04-2019
Skąd: Tychy
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Bulgotanie plynu chłodniczego

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skąd taka pewność? Jak wyglądał ten test?
Nie wiem jak, dzwoniłam zapytać czy mają tester na szczelność głowicy, mają, zrobili i uszczelkę wykluczyli.

Bump:
Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy aucie było coś robione,czy samoistnie zaczął się problem ?
Obawiam się, że takie auto kupiłam, silnik oglądalam aczkolwiek nie wpadłam na to aby auto przygazować. Silnik nie ma żadnych wycieków. Wymieniłam oleje, swiece, kable, filtry, zbiorniczek bo był pęknięty, niby układ odpowietrzyli ale objaw nie ustąpił.
Sann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 10:03   #5
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Bulgotanie plynu chłodniczego

U mnie takie objawy były przy złym odpowietrzeniu.
Po zlaniu plynu i ponownym napelnieniu układu z odkręconym odpowietrznikiem w chłodnicy wszystko było już ok.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 15:28   #6
Przemaz
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Bytom
Model: Duratec
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 124
Domyślnie Odp: Bulgotanie plynu chłodniczego

Jakieś testy na szczelnośc - czy nie pobiera oleju - to ostatnio Duda na TVN Turbo pokazywał - koszt około 20 zł .
Ja mam korek z wsadzonym( wklejonym ) wentylem z dętki - pompka z manometrem i sprawdzasz czy ciśnienie spada ( skrót myślowy )
Tak na logikę dolny odpływ wprowadza płyn w układ chłodzenia
Boczny górny - odprowadza nadmiar i recyrkulacja ( czy jak to się zwie ) leci
Ten gejzer z dolnego czy tego górnego bocznego
Przemaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 09:32   #7
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Bulgotanie plynu chłodniczego

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie takie objawy były przy złym odpowietrzeniu.
Po zlaniu plynu i ponownym napelnieniu układu z odkręconym odpowietrznikiem w chłodnicy wszystko było już ok.
To interesujace. Uklad w tym silniku zaprojektowany jest tak, aby sam sie odpowietrzał.
Oczywiscie trzeba na to czasu= pojezdzic ze 2 dni i pozniej dolac brakujący płyn.
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 22:36   #8
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Bulgotanie plynu chłodniczego

Cytat:
Napisał KRUKER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uklad w tym silniku zaprojektowany jest tak, aby sam sie odpowietrzał.
No nie do końca.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg odpowietrzanie fusion.jpg (86.3 KB, 52 wyświetleń)
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2019, 18:32   #9
zieluś
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-06-2018
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.4 duratec
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Bulgotanie plynu chłodniczego

W fieście też tak miałem w książce sam naprawiam napisane jest że wchodzi 5l do układu. Zobacz najpierw czy korek równo przykręcony i czy nigdzie nie ma dziury. Od czasu do czasu odkręć korek jak samochód ostygnie pomału niech zejdzie powietrze. U mnie często płyn znajdował się na min zaraz po dolaniu po paru dolaniach układ się odpowietrzył i jest stan. To że zaraz po jeździe płyn wskakuje jak u łysego z brazzers to normalne to jest układ ciśnieniowy
zieluś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.