Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2016, 20:40   #21
niaGdy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

nie chodzi mi o koszty spalania, tylko o to czy taka krótka trasa jest bardziej szkodliwa dla diesla niż benzyny .. ?!

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 20:46   #22
mlynczaj
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

Nie jest szkodliwa, będzie jedynie niedogrzany i co jakiś czas trzeba go będzie przegonić żeby wypalić wilgoć z odmy. No i lepiej kupić bez dpf.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 20:48   #23
niaGdy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

"przegonić" ?

Co to jest DPF ?

To na jakie silniki diesla najlepiej patrzeć, jakie oznaczenia ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 20:51   #24
mlynczaj
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

To znaczy, że np co mięsiąc zalecane jest zrobic dużo więcej niż 1 km, dpf to filtr cząstek stałych, który przy notorycznej jeździe w miescie lubi się "kończyć".
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 20:56   #25
niaGdy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

Jak już wcześniej wspomniałem ten samochód nie będzie służył na dojazdy tylko do pracy także co jakiś czas na pewno będzie robione więcej km.

A jak diesle bez DPF są jakoś inaczej oznaczone ? po czym to poznać ?

Czy każdy diesel ma turbine ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 21:02   #26
mlynczaj
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

Silniki z dpf nie są w żaden sposób wyróżnione, musisz znleźć "swój" samochód i po prostu szukać, czytać, pojechać nim na kanał, mechanik stwierdzi czy jest filtr czy też nie ma. Nie zawsze po numerze VIN da sie to jednoznacznie stwierdzić. Bodaj od 2009 roku wszystkie nowe diesle mają dpf. Wszystkie nowsze ropniaki maja turbinę, ciężko będzi niedługo znaleź benzyniaka bez turbiny, ale przy twojej jeździe nie musisz się nią przejmować no chyba, że preferujesz zapłon i gaz w podłogę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 21:04   #27
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

1.8 tdci nie ma DPF w żadnej wersji. A pozostałe mogą nie mieć, jeśli są z początku produkcji fokusa mk2. Dowiesz się tego (i nie tylko) z numeru VIN, który sprawdzisz tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A z tych lat co chcesz kupić, to każdy diesel jest z turbiną.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 21:06   #28
niaGdy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

yhm czyli liczą się dodatkowe koszta gdyż słyszałem, że turbina nie należy do najtańszych części eksploatacyjnych.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 21:08   #29
mlynczaj
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

No i właśnie niestety mi serwis forda nie chciał po numerze vin potwierdzić, że nie ma dpf. Musiałem do nich podjechac i stwierdzili organoleptycznie, że nie ma. Uprzedzając sugestię - gratis to zrobili.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 21:18   #30
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

Tańsza w eksploatacji/regeneracji jest turbina bez zmiennej geometrii. Tak jak napisał Ci weuek, sprawdzasz po VIN. Nie wiem jak z 1.8. 1.6 jeżeli ma norma emisji spalin V, to jest DPF, jeżeli IV to nie ma. Mam 1.6 90ps bez zmiennej geometrii i DPF. Na mieście daje radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wtryski suche a na blacie 186kkm.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
benzyna , diesel



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.