Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2015, 08:10   #11
KarQ
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 163km
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania

Witam,
Czy ktos znalazla rozwiazanie problemu? Od wczoraj borykam sie z tym samym :|
Myslalem zeby wyjac kamere znad tablicy i radio i posprawdzac kostki/styki. Zeby dostac sie do wspomnianej kamery to musze demontowac od wewnatrz plastik z klapy?
Pacjent to Mondeo mk4 polift


Ostatnio edytowane przez KarQ ; 21-02-2015 o 08:13
KarQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 23:56   #12
Beny244
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-02-2015
Skąd: Niemcy
Model: S-max Titanium
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania

u mnie podobny problem


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


panowie znalazł ktos rozwiazanie tego problemu !!!!!!!!!!!!!!
Beny244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2015, 10:35   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania

Navi włącza sygnał z kamery w oparciu o analizę poziomu sygnału na złączu kamery cofania (po wrzuceniu biegu wstecznego).
Możliwe są więc następujące problemy:
- kłopot ze złączkami kabla sygnałowego na module kamery lub na wejściu do navi;
- kłopot z samą navi (niepoprawne rozpoznawanie poziomu sygnału na wejściu kamery)
- kłopot ze sterownikiem kamery (to on finalnie generuje sygnał CVBS).
- kłopot z kamerą lub jej wiązką (między kamerą a sterownikiem) - jak kamera "przerywa", to sterownik nie ma co generować sygnału do navi...

Metoda zdiagnozowania co się dzieje:
1) wyjąc navi i odłączyć złączkę kamery.
2) podłączyć sygnał z kamery (poprzez przejściówkę) do jakiegoś monitorka i sperawdzić czy na monitorku będzie stabilny obraz.
3) do wejścia kamery do NX podłączyć jakąś inną kamerę cyfrową lub aparat cyfrowy (przez odpowiednią przejściówkę) i sprawdzić czy na NX po wrzuceniu wstecznego będzie się wyświetlał poprawny obraz z kamery/aparatu cyfrowego.

Tą metodą można wyselekcjonować czy problem generuje kamera-sterownik czy navi NX.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 24-02-2015 o 20:58
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2015, 20:50   #14
mucha_fkp
ford::average
 
Avatar mucha_fkp
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-03-2008
Skąd: Krotoszyn
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 127
Domyślnie Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania

Patrząc na te problemy chyba wole moja kamera od Viakena co prawda nie skręca jak org. ale koszt to 90 zł i tak daję rade nawet w nocy.
__________________
Były Scorpio Mk1 -> Mondeo Mk2 -> Ka Mk1 -> C-max Mk1
Jest Mondeo Mk4 Titanium / Converse + PDC
mucha_fkp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2016, 17:37   #15
Juka7
ford::beginner
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Otmuchów
Model: Ford Kuga 136 KM
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania

Cytat:
Napisał KarQ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. Zeby dostac sie do wspomnianej kamery to musze demontowac od wewnatrz plastik z klapy?
tutaj masz opisane na 2 str. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mam też problem z kamerką - na mokro piszczy i pokazuje, że z prawej strony już dotarłem do przeszkody niezależnie od tego czy jest tam coś czy nie ma nic. Jak wyschnie to działa normalnie. Rozumiem, że jakaś nieszczelność powoduje wadliwe działanie (auto mam od grudnia). Zabiorę się za to jak będzie trochę lepsza pogoda (niestety parkowanie pod chmurką). Hmmmm.... pisze ten tekst i przychodzi mi do głowy, że to nie kamerka przecież, a któryś czujnik "widzi" przeszkodę. Więc trzeba się będzie wziąć za czujnik a nie za kamerkę. I to jest właśnie jeszcze jedna korzyść z tego forum - jak artykułujesz problem to trochę inaczej go widać niż w "myślach".
Juka7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2016, 20:37   #16
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania

Cytat:
Napisał Juka7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Mam też problem z kamerką - na mokro piszczy i pokazuje, że z prawej strony już dotarłem do przeszkody niezależnie od tego czy jest tam coś czy nie ma nic. Jak wyschnie to działa normalnie. ....
Trzeba było przedytować tekst... To faktycznie nie jest problem kamery, tylko czujnika cofania (tego prawego).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 13-02-2016 o 20:53
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2016, 08:47   #17
Juka7
ford::beginner
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Otmuchów
Model: Ford Kuga 136 KM
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba było przedytować tekst... To faktycznie nie jest problem kamery, tylko czujnika cofania (tego prawego).
Chętnie to zrobię tylko ... jak ? A może dzisiaj jest już za późno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juka7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2016, 19:24   #18
kristof76
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-08-2014
Skąd: Gdańsk
Model: s max
Silnik: 163km
Rocznik: 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania

witam, powszechnie wiadomo że kamera cofania po zmroku, delikatnie mówiąc, nie spełnia swej roli (nic nie widać ) w związku z tym mam pytanie czy są jakieś zamienniki o lepszej rozdzielczości które poprawiły by tę bez wątpienia złą cechę tego układu
kristof76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2016, 21:33   #19
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania

Cytat:
Napisał kristof76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powszechnie wiadomo...
Na tyle się zdżaźniłem na to "powszechnie wiadomo...", że poszedłem (mimo nocy i padającego deszczu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) zrobić zdjęcia z mojej FABRYCZNEJ kamery cofania w Grand C-maxie 2013.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Znajdź mi proszę jakiegokolwiek chińczyka jakkolwiek "wypasionego", który ze swoimi "143 diodami IR podświetlenia nocnego" jest w stanie dać taki obraz jak ta fabryczna kamerka bez jakiegokolwiek doświtlacza IR...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Proszę o propozycje!
Zdjęcie robione w ciemności o godz. 22 dnia 21.02.2016.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P1100682.JPG (89.5 KB, 112 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2016, 21:57   #20
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania

może w c-maxie jest inaczej a może u Ciebie nie jest całkiem ciemno...

jak ja rano jadę do roboty to u mnie jest całkiem ciemno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i na mojej FABRYCZNEJ kamerce jest czarno + kolorowe kreski, nie widać zupełnie nic, kompletne zero, trzeba polegać na czujnikach pipipi

mam też porównanie do chińskiej ze 143 diodami podświetlenia nocnego, którą miałem poprzednio no i tu FABRYCZNA wypada blado, na chińskiej było widać całkiem dobrze w wielu odcieniach szarości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

także jestem w stanie zrozumieć rozterki kolegi kristof76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kamera , travelpilot


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.