Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2015, 18:12   #1
doc25
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-01-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Wypadanie zapłonu

Witam!
Posiadam od jakiegoś czasu Forda Focusa MK1 ZETEC 2.0. Niedawno pojawiła się kontrolka CHECK ENGINE. Podpiąłem u znajomego pod komputer i wykazało wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze. Wzrosło spalanie o ok. 1.0-1.5 litra na 100km, lekki spadek mocy oraz inny (nierówny) dźwięk podczas przyspieszania i jazdy przy około 2500-3000 obr/min. Wymieniłem więc świece oraz przewody (wszystko z BOSCHA). Po wymianie wszystko wróciło do normy. Spalanie w dół, równa praca, kontrolka znikła. Niestety nie na długo. Po 5 dniach objawy wraz z kontrolką wróciły. Wymieniłem cewkę (poprzednia była lekko pęknięta), ale nic to nie dało. Pojechałem do mechanika - przełożyliśmy wtryskiwacz z pierwszego na czwarty cylinder. Po tym zabiegu efekt był taki sam jak po wymianie świec i przewodów - wszystko wróciło do normy, ale tylko na 4 dni. Problem na tym etapie mógłby się wydawać rozwiązany - wadliwy wtryskiwacz. Niestety po podpięciu pod komputer zamiast czwartego cylindra znowu pokazało wypadanie na pierwszym cylindrze.
Czy może to być sterownik? Czy komputer moze błędnie wskazywać, na którym dokładnie cylindrze jest problem? Powiem szczerze, że nie wiem na jakiej podstawie on stwierdza numer cylindra. Sonda Lambda łapie spaliny ze wszystkich cylindrów więc jak je potem odróżnia? Na podstawie czasu przebytej drogi od wyjścia z cylindra do sondy?
Może powinienem zakupić świece Motocrafta?
Silnik oleju nie bierze. Ciśnienia sprężania nie wykonywaliśmy. Mechanik powiedział, że gdyby to było przyczyną, to problem wystepowałby cały czas, a nie tak jak w moim przypadku, że np. po wymianie świec była poprawa. Mi się jednak wydaje, że warto byłoby go sprawdzić.
Jeśli macie jakieś pomysły lub ktoś z was spotkał się z podobnym problemem to proszę pisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam!

doc25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 18:59   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

I bardzo żle, że nie sprawdziliście ciśnienia sprężania. Napewno na pierwszym cylindrze coś się dzieje, może zawór nadpalony, lub gniazdo, pewnie jest niższe ciśnienie niż na pozostałych, i może tak odczytywać.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 19:32   #3
doc25
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-01-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Re: Wypadanie zapłonu

No tak, tylko skąd byłaby poprawa po zamianie wtryskiwaczy? Przy najbliższej okazji sprawdzę to ciśnienie.
doc25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 14:47   #4
janzetec
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: WZ
Model: focus mk1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

Witam wszystkich, podłączę się również do tematu wypadania zapłonów. W moim przypadku problem jest następujący. Jeżeli temperatura spadnie poniżej +1 silnik po uruchomieniu po kilku sekundach normalnej pracy zaczyna przerywać.
Wymieniony filtr paliwa, przeczyszczone wtryskiwacze benzyny, wymienione świece, sprawdzone przewody WN, wymieniona cewka - problem pozostał ELM podaje kod błędu P0351.
Doraźnie uzyskuję poprawę po podgrzaniu suszarką PCM.
Czy może to wskazywać na uszkodzenie sterownika silnika, czy szukać innej przyczyny a może ktoś miał podobne problemy?
może ktoś miał podobne problemy
janzetec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 11:56   #5
doc25
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-01-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Re: Wypadanie zapłonu

Wykonałem pomiar cisnienia sprężania. Wyniki niestety nie są zadowalające. W moim silniku prawidłowe cisnienie powinno zawierać się w przedziale 1.2 - 1.4 MPa. Wyniki:
1 cylinder - 0.8
2 cylinder - 1.25
3 cylinder - 1.2
4 cylinder - 1.1

Próba olejowa na pierwszym cylindrze - 1.1

Czyli chyba można przyjąć, że pierścienie do wymiany. Mam spory dylemat. Chciałem tym autem pojeździć jeszcze ok. 2-3 lata. Rozrząd i tak mam do roboty w nim. Jak myślicie? Warto to zrobić w aucie z 2002 roku? Jakie są mniej więcej koszty tego zabiegu? Czy może jeździć nim z tymi uszkodzonymi pierścieniami. Oleju mi nie bierze.
doc25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 12:37   #6
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

doc25 -Jeśli chcesz nim jeździć to zrób. tylko czemu 2-3lata? trzeba było od razu kupić cos "lepszego-droższego" wtedy % wyszło by taniej w stosunku do wartości auta ,a nie kupować coś na chwilę i lament. komplet pierścionków na tłok mozna kupić za 50pln.
pzdr.

Bump: janzetec
P0351 Ignition Coil A Primary/Secondary Circuit - cewka 1 obwód, tak to wygląda
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 13:00   #7
doc25
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-01-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Re: Wypadanie zapłonu

Na pewno nie lamentuję. Staram się wybrać najrozsądniejszą opcję. Pierścienie tanie, ale trzeba będzie przy tym zrobić głowicę i sama robocizna trochę wyjdzie. Ale pozostałe cylindry trzymają dość dobre ciśnienie więc myślę, że naprawię go i będzie mi jeszcze służył!
doc25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 13:57   #8
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

Z taką usterka nie można jeżdzić na dłuższą metę. Zwalaj natychmiast głowicę, masz wypalony zawór na pierwszym cylindrze. Razem robocizna cześci nie przekroszy 1000 zł. Jak bedziesz dalej jeżdził, to nadpalony zawór może awaryjnie się odłupać, wypaść gniazdo zaworowe i uszkodzić gładż cylindra, głowicę lub tłok. Wszystko zależy , przy jakiej szybkosci sie to stanie. Dalsza jazda, może być tylko gorzej.
Niepotrzebnie tyle kasy wywaliłeś na niepotrzebne wymiany, części itp.
Jak zauważyłeś pierwsze objawy, to tak jak każdemu piszę, sprawdż kompresję w cylindrach, co niektórych to denerwuje, ale to jest najtańsza diagnoza, w benzynowcu do 20 zł, w dieslu ok 150 zł.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 14:07   #9
doc25
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-01-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Re: Wypadanie zapłonu

No masz rację. Świece i tak były do wymiany, natomiast cewkę zupełnie niepotrzebnie wymieniłem. Dobrze, że napisałeś, że dalsza jazda pogarsza tylko ten stan. Nie mogłem od nikogo uzyskać konkretnej odpowiedzi, czy mogę z tym jeździć, czy też nie. W takim razie czekają mnie wydatki. Dzięki za pomoc!
doc25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 14:23   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

Jak nie bierze Ci oleju, to nie ruszaj pierścieni, zrób sama głowicę, i silnik odżyje.
Gdyby to były pierścienie na 1 cyl, to próba olejowa wykazała by o 50 procent wyższe cisnienie, a jeżeli nie, to wskazuje na nadpalonyzawór wydechowy, bo ssącego jeszcze nie widziałem wypalonego.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
check engine , kontrolka silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.