Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|pomorska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2010, 11:25   #1
ak15
 
Postów: n/a
Domyślnie Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?

Witajcie,
Prośba o pomoc:
Może ktoś ma namiary na warsztat w okolicach do 100 km od Elbląga ?
Piszę w tytule o Trójmieście, ale niekoniecznie. Ważne aby blisko. Przeglądałem stare posty ale nic nie znalazłem. Stare linki do warszatów są nieaktualne.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 19:14   #2
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?

Cytat:
Napisał ak15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie,
Prośba o pomoc:
Może ktoś ma namiary na warsztat w okolicach do 100 km od Elbląga ?
Piszę w tytule o Trójmieście, ale niekoniecznie. Ważne aby blisko. Przeglądałem stare posty ale nic nie znalazłem. Stare linki do warszatów są nieaktualne.
W Sopocie jest zakład pana Stachury "SKRAW - MET". Warsztat ma bardzo bogatą tradycje .To drogi interes, ale są bardzo solidni i znani w branży.

Link z adresem i nr tel. : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 22:03   #3
ak15
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?

PaBlLoO90 Dzięki serdeczne, jutro będę dzwonił.
Dodam jeszcze, że objawy są takie, że podczas kręcenia kierownicą napotykam na większy opór a potem jak mocniej pokręce to jest takie chrupnięcie i dalej już lekko idzie. Pojawia się to w różnych położeniach kierownicy na postoju i w czasie jazdy. Mechanik w serwisie twierdzi, że to maglownica (170 tys przebiegu) ale gdzieś wyczytałem, że może być również łożysko. Nie widać żadnego wycieku.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 10:45   #4
ak15
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?

Teraz mam juz więcej wiadomości. Nie są oni warsztatem samochodowym, więc nie demontują przekładni. Do warsztatu dostarcza się wymontowany element. Czas regeneracji to ok. 2 dni. Koszt jest zależny od stanu technicznego np. stopnia korozji. Przybliżony koszt regeneracji kompletnej przekładni wraz z drążkami i osłonami 500-1100 zł.
No i teraz mam zgryz, bo przy dość wysokiej cenie zależy mi na gwarancji za całą usługę. A jak okaże się, że trzeba jeszcze to i owo dodatkowo zrobić + olej, jakies uszczelki ? Nie znam się na tym, więc troche obawiam się tego. Musiałbym to zlecić w warsztacie samochodowym. W Łodzi jest firma, która sie specjalizuje w przekładniach kierowniczych i robia to kompleksowo. Al eto ode mnie troche daleko.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 19:20   #5
Piotr_gd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?

Zapytaj może jeszcze u nich
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Piotr_gd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2010, 09:21   #6
ak15
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?

Piotr gd
Serdeczne dzieki. Pomogłeś mi. Dzwoniłem tam, gosciu bardzo uprzejmy i widać że wie o czym mówi. To jest warsztat samochodowy i robią kompletna usługę i co wazne zajmują się właśnie takimi naprawami. Zdecyduje sie na naprawe u nich.
Pozdrawiam serdecznie
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 20:01   #7
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?

Cytat:
Napisał ak15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz mam juz więcej wiadomości. Nie są oni warsztatem samochodowym, więc nie demontują przekładni. Do warsztatu dostarcza się wymontowany element. Czas regeneracji to ok. 2 dni. Koszt jest zależny od stanu technicznego np. stopnia korozji. Przybliżony koszt regeneracji kompletnej przekładni wraz z drążkami i osłonami 500-1100 zł.
Tak jak mówisz, dostarczyłem im zdemontowaną maglownice, koszt 890 zł, w tym nowe końcówki , drążki , solidne osłony( nie jakieś sylikonowe tandety).
To sporo gotówki , ale jak wsześniej wspomniałem fachowa robota. Jeżeli interesuje cię gwarancja na całość, to warsztat faktycznie jest lepszą opcją.
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 21:38   #8
Tigerbart
ford::beginner
 
Avatar Tigerbart
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Gdańsk
Model: ST220
Silnik: 3.0 V6 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?

Najlepszy punkt, gdzie regenerują to SKRAW-MET w Sopocie. Znam tych ludzi, znają się na robocie. Na pytanie "Czy chce Pan tanio, czy dobrze" a klient mówi, że tanio - kierowany jest do konkurencji. Mam prywatny numer do właściciela i znam go dobrze, jeśli ktoś chciałby zrobić "rekonesans" chętnie pomogę.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Regeneracja przekładni, siłowników i naprawa "nierozbieralnych" elektrycznych pomp wspomagania.
Tigerbart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2011, 02:10   #9
AQT24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2010
Skąd: Słupsk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?

Cytat:
Napisał ak15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz mam juz więcej wiadomości. Nie są oni warsztatem samochodowym, więc nie demontują przekładni. Do warsztatu dostarcza się wymontowany element. Czas regeneracji to ok. 2 dni. Koszt jest zależny od stanu technicznego np. stopnia korozji. Przybliżony koszt regeneracji kompletnej przekładni wraz z drążkami i osłonami 500-1100 zł.
No i teraz mam zgryz, bo przy dość wysokiej cenie zależy mi na gwarancji za całą usługę. A jak okaże się, że trzeba jeszcze to i owo dodatkowo zrobić + olej, jakies uszczelki ? Nie znam się na tym, więc troche obawiam się tego. Musiałbym to zlecić w warsztacie samochodowym. W Łodzi jest firma, która sie specjalizuje w przekładniach kierowniczych i robia to kompleksowo. Al eto ode mnie troche daleko.
W Słupsku możesz zregenerować maglownicę na ulicy Braci Staniuków 40 (przy wylotówce na Ustkę). Ceny zależne od modeli. Można skontaktować się telefonicznie i zapytać się o koszt kompleksowej regeneracji maglownicy, tak jak to było w moim przypadku. I bez obaw o gwarancję u nich masz 25 miesiecy gw. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To ich stronka: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to wielu mechaników ze Słupska i okolić przywozi do nich części ze względu na krótki czas oczekiwania i dostępnośćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
AQT24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 01:00   #10
Tigerbart
ford::beginner
 
Avatar Tigerbart
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Gdańsk
Model: ST220
Silnik: 3.0 V6 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?

Ja mimo wszystko osobiście nie znam lepszego zakładu niż Skraw-Met. Jest to zakład mechaniki precyzyjnej, nie warsztatem, dają rok gwarancji na wykoanny element, a wykonanie jest pierwsza klasa. O cenie też można rozmawać (właściciel to mój znajomy).
Tigerbart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
maglownica , regeneracja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.