Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2017, 21:36   #3641
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Co zamówiłeś? :-)

cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 21:54   #3642
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wyciszenie to moim zdaniem sprawa trochę subiektywna. Jak przesiadłem się z Focusa na Mondeo MK5 1.5EB, to na początku też oczywiście wydawał mi się niesamowicie cichy. Teraz po kilku tygodniach stwierdzam, że przy prędkościach autostradowych mogłoby być w nim jeszcze odrobinę ciszej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a to co najbardziej "rzuca się na uszy", to natarczywy warkot silnika przy przyspieszaniu. Nie jest to oczywiście jakiś dramat, ale ten dźwięk nie jest szczególnie przyjemny.
Pamiętam jak kiedyś na kanale Marek Drives był test właśnie Mondeo 1.5 i testujący stwierdził, że jego zdaniem w środku jest dość głośno. Być może właśnie o to mu chodziło...
Ja jak wsiadłem do mk5 to było super cicho - po paru tygodniach słuch się zaadaptował do nowego i też zaczynałem słyszeć auto (2.0tdci) i po kolejnych paru tygodniach oddałem mk5 i dostałem octavie III 2.0 tdi i jakbym się do żuka przesiadł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dopiero wtedy poczułem jak cichy jest mk5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 22:14   #3643
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co zamówiłeś? :-)
insignię z tego co pamiętam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 15:57   #3644
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ja miałem podobne odczucia po przesiadce z Mk4 1.8TDCi. W Mk5 2.0TDCi nie słyszałem na początku silnika - tak duża była różnica. Teraz jestem już przyzwyczajony i stwierdzam, że mogło być ciszej. Ostatnio będąc w PL jeździłem przez 10dni nowym Suzuki Baleno co pozwoliło mi na docenienie ciszy w Mondeo poraz kolejny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 16:19   #3645
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ja od razu po odbiorze wyskoczyłem na autostradę i jazda 120-140km/h i tak sobie myślałem hmm niby cicho ,ale szału nie ma a że z większymi prędkościami dawno nie jeździłem więc i porównania zbytnio nie było.
Za to jak zjechałem z autostrady i zaczęła się normalna jazda to nie powiem jest miło. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 17:06   #3646
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Mondek mógłby mieć trochę lepszą izolację wnętrza od otoczenia, zauważyłem, że jadąc ruchliwą trzypasmówką, gdzie mamy pełno samochodów dookoła, słychać wyraźnie hałas z zewnątrz - sam silnik pozostaje rzeczywiście dość cicho...
Ale może to rzeczywiście narzekanie na wyrost, w sumie o jakim samochodzie by się nie czytało, to właściciele narzekają na wyciszenie (może poza klasą ultra premium) :-)
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 18:00   #3647
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Tez mam takie odczucie, że na trasie mogłoby byc lepiej. No ale w końcu nie ma szyb warstwowych. Dla miłośników ciszy na autostradzie jest diesel Vignale z redukcja aktywną. Z drugiej strony chcielibysmy się całkowicie odizolować od zewnatrz - ale czy to jest bezpieczne?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 22:27   #3648
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ja tam chętnie trochę się odizoluję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jutro wracam z Niemiec i jedyne moje zmartwienie to ewentualne korki i hałas przez 10h.

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co zamówiłeś? :-)
Kiedyś wspomniałem, zamówiłem Opla insignię, dosłownie rzutem na taśmę bo zadzwonił fleet majster i powiedział że jeśli chcemy rozważać to auto to mamy ostatni dzwonek bo Opel dał ostatnie 700 slotów na zamówienia w całej pl. Całe moje misterne odpytywanie dealerów Forda wzięło w łeb bo Opel dał bezkonkurencyjny rabat. Klepnięto moją konfigurację i pozostaje mi zacieszać i czekać. Kombi Cosmo cdti 170hp manual z pakietem flotowym, światła bixenonowe, fotele półskóra z plastikowej świnki, fotel kierowcy i lusterka z pamięcią ustawień, bezkluczykowy dostęp, tempomat adaptacyjny, asystent parkowania i parę dupereli. Samo Cosmo ma już kilka fajnych rzeczy jak el. klapa, radio 8" R700 i koła 18", czujniki cofania, grzane fotele itp. Kolor czarny, ciemne szyby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

poniżej przedlift tak samo skonfigurowany z zewnątrz.. Zdjęcie nie moje, mam nadzieję że właściciel nie ma mi za złe bo jego auto wygląda wg mnie super:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Touch'n'go ; 19-01-2017 o 22:37
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 22:32   #3649
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ładne auteczko. :-) A czy są tam też tacy mistrzowie od rekonfiguracji softowej jak nasi forumowi magicy?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 22:47   #3650
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Heh trudno powiedzieć, forum Opla nie ma tak zgranej społeczności jak tutaj, większość tematów i wpisów dotyczy kilkuletnich sprowadzonych aut i problemów z nimi. Jeszcze się wczytam, jak na razie czarno to widzę ale też ingerować zbytnio nie planuję. 170km to dużo więcej niż do tej pory miałem. Jeśli będzie ciężko parkować po ciemku to rozważę kamerę cofania w lampce podświetlenia rejestracji i wyświetlacz jako nakładane lusterko na oryginalne z wbudowanym ekranikiem. Reszta bajerów już mnie cieszy, jak otwieram fokę to mam pewnie minę zbitego szczeniaczka.
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.