Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2013, 23:46   #31
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

U mnie jest jakiś szaleńczy alternator bo po odpaleniu mam 14.65 i po włączeniu wszystkich możliwych bajerów elektrycznych ani drgnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Ale z kolei musze doglądać wode bo jak mocno laduje to lubi wyparować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2013, 11:01   #32
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

qndziu, ale mi pokazały się te chwilowe falowania obr. co masz przedstawione na filmiku właśnie po wymianie wtryskiwaczy koszt 6000zł, ponieważ już nadawały się do wymiany i samochód kopcił zostały więc wymienione i zaślepione EGR.
Mechanik(nie 1 lepszy) powiedział, że będzie to wina ECU, i po co kopać jak auto chodzi, gdybym ja był wtedy właścicielem pewnie bym się wykłócał ale, że auto jeździło we firmie każdy to olał, bo było potrzebne na JUŻ.
Co do kopcenia mam podobnie jak Ty tylko jeszcze się przyjże kolorowi czy biały czy niebieski dokładnie i śmierdzi.

ale salomon może ma racje, bo na forach jedni piszą, że TO TYLKO DIESEL, drudzy, że SAMOCHÓD MA MNUSTWO CZUJNIKÓW i warunki atmosferyczne mogą różnie wpływać na zachowanie samochodu...

a może faktycznie coś jest nie tak.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2013, 11:10   #33
qndziu
ford::average
 
Avatar qndziu
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 165
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

W sumie jeśli ci się z nim nic nie dzieje poza tym zakopceniem, to jeźdź dopóki się da, bo zrobisz pewnie jeszcze dużo tysięcy zanim poważniej sie spieprzą, no jeśli to oczywiście wtryski a nie olej, skoro dymku nie jesteś pewnienGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo mk3 2.0 TDCi 130 KM 2004
Fiat Panda 1.1 54 KM 2004
Ford Mondeo mk4 2.0 TDCi 140 KM 2014
qndziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 00:19   #34
darecki_511
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

Panowie,
Chciałbym się podpiąć pod temat, mianowicie mam Fokę 1,8 tddi i tydzień temu "przepłynąłem" przez około 30 cm kałużę na której końcu autko zgasło (myślę, że wydech był już pod wodą i dlatego), ale po dwóch próbach odpalił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od tego "wypadku" autko po każdej przestanej nocy lub postoju min. 5-6 godzin wali białego bąka jak u kolegi ale 3x większego (tak przez około 15-20 sek. od odpalenia) plus przez pierwsze 5-10 min. jazdy silnik nierówno pracuje. Podkreślam, że pali bez żadnych problemów.
Zmieniłem olej z filtrem, filtr powietrza plus lanie "lepszej Shellowej" wachy od tygodnia z ulepszaczem, ale objawy cały czas takie same - no może po wymianie filtra powietrza deczko mniejsza chmura...

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę!
darecki_511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 19:31   #35
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tu masz podobny temat, też się gość z tym boryka.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 15:22   #36
Yabollek
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Rocznik: 2006
Postów: 182
Domyślnie

Mam podobny objaw ze swoim mondecjuszem.
W upały brak chmurki, w zimie brak, jest tylko w okresie jesiennym/wiosennym gdy temperatura w nocy spada do około 10°C. Mój mondecjusz puszcza takiego bączka raz na tydzień po około 12h stania pod chmurką przez chłodniejszą nockę.
Wymieniłem wszystkie świece, podczas wymiany sprawdzili kompresję i jest ok, wymiana świec nie pomogła na białą chmurę (troszkę szybciej jedynie odpala na mrozach).


Jeżdżę tak już 2 rok i zero innych problemów, moim zdaniem nie warto w to inwestować chyba, że ostro wali za każdym razem lub ktoś lubi dofinansować swojego mechanika.
U mnie jest jeszcze tak, że jak odpalę i we wstecznym widzę chmurę, to dodam gazu i od razu chmurka znika. Zauważyłem że jak nie przegazuje to dłużej wali na biało śmierdzącym/żrącym w gardło dymkiem (kiedyś go powąchałem u nie był to mądry pomysł).

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
Yabollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
biały dym , nierówne obroty


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.