Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2013, 15:15   #11
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie Odp: ford mondeo mk3 2.0 tdci x100 wtryski z jaguara

takie wtryski były

3S7Q-9K546-BB

Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 15:51   #12
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: ford mondeo mk3 2.0 tdci x100 wtryski z jaguara

tzn. są to długie czy krótkie?


a to przelewanie też może być związane z zestrojeniem z komputerem?

kurde, bo nie ruszałbym tego i zostawił z tymi objawami, co jest samochód, ale jak kolega piszę, że może wypalić tłok..., a w jakim czasie to się może stać i jakie są koszta?

a samo zestrojenie też wiąże się z komplikacjami?, czy jest to sprawa prosta i facet, który się tym np zajmuje zrobi to bez problemu lub oceni sytuacje, czy było coś zle ustawione, bo pisaliście, że jeszcze komp nowy można kupic?, ale po co przeprogramowanie nie wystarczy? jest to możliwe?

i wielkie dzieki za odczytanie vin
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 16:55   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: ford mondeo mk3 2.0 tdci x100 wtryski z jaguara

To jest twój wtrysk, a oznaczenie EJDR00501Z to jest krótki wtrysk. Kiedyś (tak na 99%) widziałem te oznaczenie z opisem także do Jaguara (kiedy kupowałem końcówki w Gaz Parts).
Z tego by wynikało, że masz założone prawidłowe wtryski. Ale możesz sczytać te oznaczenia bez wykręcania wtrysków.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Co do twoich kłopotów: najbardziej niebezpieczna sytuacja dla silnika jest wtedy, gdy wtryskiwacz podaje zbyt dużą dawkę paliwa i/lub źle rozpyloną (leje). Także bardzo mocno przelewający wtryskiwacz ma zakłóconą wewnętrzną hydraulikę wspomagania otwarcia zaworu i potrafi bardzo mocno przedawkować wtrysk. Objawia się to spalaniem stukowym przy mocniejszym depnięciu, w silnikach 2,0 tdci w zakresie obrotów do 3000. Powyżej najczęściej stukanie niknie jak nożem ciął.
Więc jeżeli występuje u ciebie spalanie stukowe - masz się czym martwić. Taki objaw trzeba likwidować w zarodku, jeżdżąc tak można doprowadzić do poważnej awarii i zniszczenia silnika.
Niezależnie od tego - zrobiłbym próbę przelewową wtryskiwaczy, kosztuje niedużo (do 100 zł) , a wiele mówi o kondycji wtryskiwaczy. Wyeliminujesz w ten sposób z podejrzeń istotny element.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 17:14   #14
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: ford mondeo mk3 2.0 tdci x100 wtryski z jaguara

czyli do zakresu 3000 mam rozpędzić samochód z 1 biegu i nadsłuchiwać? jest to dość wyrazny odgłos? gaz ma być wcisnięty w podłogę?



a co z komputerem, musialbym go wymienic caly? czy samo oprogramowanie gdyby sie on okazał przyczyną, czy to raczej nie realne?

i gdzie mozna zczytać kody błedu? tylko aso?
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 17:49   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: ford mondeo mk3 2.0 tdci x100 wtryski z jaguara

Najlepiej słychać stukanie kiedy przyspieszasz na trzecim, czwartym biegu, ciągnąc go od ok. 1800 obrotów. Rozpędzanie na pierwszym biegu trwa za krótko... Oczywiście radio wyłącz, nawiew na minimum (jeżeli szumi). Spalanie stukowe to charakterystyczny odgłos, przypomina stukanie zaworów. Ale myślałem, że wiesz czy stuka czy nie - a ty teraz szykujesz się do nasłuchiwania...

Błędy można sczytać różnymi testerami, wystarczy mieć odpowiedni interfejs i oprogramowanie, ale najlepsze wyjście to oryginalny fordowski IDS, mają go nie tylko ASO, ale także inne warsztaty specjalizujące się w Fordach.

Nie wiem dlaczego martwisz się o komputer...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-09-2013 o 17:53
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 18:26   #16
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: ford mondeo mk3 2.0 tdci x100 wtryski z jaguara

Wojtku napiszę Ci tak.

Dziwię się, że mi odpisujesz nadal ponieważ pewnie masz dość tłumaczenia pewnych rzeczy, które są proste dla np Ciebie czy większości tu, ale z drugiej strony bardzo się ciesze, że dopisujesz się i starasz mi się pomóc wraz z innymi użytkownikami forum za co bardzo bardzo dziękuję.

Mogę pisać chaotycznie w niektórych przypadkach wybacz. Bardzo żałuje, że nie mam chociaż podstawowego pojęcia o samochodach, no ale uczę się dzięki Wam.

Pytasz czemu nie pisałem o stukaniu podczas jazdy więc CI odpowiadam
- bo ja nie słyszałem jak dotychczas stuków możliwe, że ich nie ma lub miałem radio włączone nawiewy itd oraz nie zwracałem uwagi - SPRAWDZE TO.

Pytasz czemu pytam o komputer a więc;
- Tak się składa, że samochód jezdził w firmie, jednak przydzielony był jednej osobie
Firma nie oszczędzała na wydatkach, coś było nie tak odrazu płaciła za naprawy i tak w aucie została wymieniona turbina 3000zł, dwumas 3000zł ok. oraz wtryski 6000zł
-Po wymianie wtrysków jak opisywałem objawy są falowania podczas rozruchu oraz na luzie przy gazowaniu i puszczeniu pedała gazu wskazówka jeszcze odbija się z 2 razy ale za każdym razem coraz lżej jakbym spuscił piłeczkę np tenisową.

Firma była z samochodem podobno u tego samego mechanika jak i później u drugiego podobno bardzo dobrego ale tego się nie dowiemy i przedstawiła objawy samochodu, które Wam przedstawiam.
Stwierdzono, że to wina zestrojenia Komputera ECU?, i lepiej tego nie ruszać, jak oprócz tych objawów nic nie występuje oraz jak to osoby jezdzacej nie denerwuje. Przedstawiciel, który jezdził samochodem olał sprawę, bo auto chodzi nie gaśnie itd, firma zapłaciła. ja pewnie bym dążył do prawidłowej pracy silnika dochodząc sprawy.

dlatego też tak piszę o tym KOMPUTERZE, choc moze to bzrudy....

Auto ma zaślepione egr. mimo tego podczas długiego postoju i odpalenia idzie biało niebieski dym i śmierdzi.

Mam rownież post w dziale DIESEL temat " Zgrzyt podczas rozruchu na zimnym silniku", że podczas rozruchu czasem wydobywa się również zgrzyt, który trwa od 2 do 5 sekund, a czasem go nie, jedno piszą, że to normalne, drudzy, że może rozrząd itd itd, tak tylko wspominam może będzie to przydatne w sprawie.

Ostatnio edytowane przez kpkp1985 ; 12-09-2013 o 18:31
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2013, 06:20   #17
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: ford mondeo mk3 2.0 tdci x100 wtryski z jaguara

Witajcie dziś rano uzyskałem informacje, że jednak zostały podobno wymienione 2 wtryski a nie 4 jak mówił poprzedni właściciel oraz, że samochód po ich wymianie przez jakiś czas dobrze chodził dopiero potem pojawiły się falowania itd, ale czy jest to prawda jak jedna stona mowi tak a druga inaczej.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2013, 08:40   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: ford mondeo mk3 2.0 tdci x100 wtryski z jaguara

Zrób próbę przelewową i sprawdź wszystkie wtryski jak są oznakowane... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2013, 09:47   #19
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: ford mondeo mk3 2.0 tdci x100 wtryski z jaguara

Ja mam cztery wtryski zrobione i sprawdzone na maszynie, zrobioną pompę i jak falował tak faluje mi nadal. Tyle że mam automat i faluje mi w trakcie jazdy po puszczeniu gazu szarpiąc samochodem, bądź powoli przyśpieszając przy próbie wrzucenia kolejnego biegu (automat). Falowanie zaczęło się jakoś tuż przed problemami z pompą. Po regeneracji nie ustąpiły. Ja obstawiam Ecu gdyż wszelka ingerencja w układ wtryskowy naprawia problem (odpięcie wtrysku, zaworu itp). Jednak wraca on po paru km. Także bardzo ciekaw jestem finału twoich potyczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2013, 14:51   #20
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: ford mondeo mk3 2.0 tdci x100 wtryski z jaguara

Wojtku;

Sprawdziłem czy coś puka podczas rozpędzania samochodu do 3000obr na 4 i była cisza na 99%.

Z przelewaniem wtrysków muszę się jeszcze wstrzymać, bo ja tego sam nie ogarnę a na mechanika trza mieć kasę i ustawiony termin a wiadomo dziś z czasem kiepsko.

tommi;

A Ty robiłeś wtryski itd aby wyeliminować falowanie?, ktoś Ci doradzał wymianę? i powiedz mi to falowanie jest podobne do moich opisów? mimo tego, że masz automatyczną.

tommi piszesz, że możliwe, że to ECU, co na to Wojtek?
I czy istnieje coś takiego jak złe dostrojenie wtrysków i kompa?
Wtedy się stoi kompa?, czy trzeba wymienić cały na nowy?
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.