Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2013, 12:26   #21
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Duze spalanie

A na trasie ile Ci wychodzi? Ja swojego mierzę bardziej na trasie i zawsze mam 5.5. Choć mój ojciec jeżdżąc tym autem nie potrafił zejść poniżej 6, więc to też zależy od kierowcy...

__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2013, 09:03   #22
Zdemoralizowany
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2013
Model: Mondeo MK II (hb)
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Duze spalanie

Szczerze powiem, w trasie go jeszcze nie ganiałem.. Pojadę w następnym tyg 200km na Gizycko, wtedy zobaczę. Cięzkiej nogi zdaje się nie mam, biegi tak zmieniam przy 2500 tys~~ (Gdzies tak wyczytalem), chociaz teraz to i tak po "Dzwieku" idę.. A takie pytanko. Jak jezdzę po mieście te 50-60 to 3 biegiem jak mam te 2,2tys obrotow czy jakos tak , czy na 4 i przy tej predkosci utrzymująć 1400-1500 obrotow?
Zdemoralizowany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2013, 09:28   #23
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Duze spalanie

Cytat:
Napisał Zdemoralizowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze powiem, w trasie go jeszcze nie ganiałem.. Pojadę w następnym tyg 200km na Gizycko, wtedy zobaczę. Cięzkiej nogi zdaje się nie mam, biegi tak zmieniam przy 2500 tys~~ (Gdzies tak wyczytalem), chociaz teraz to i tak po "Dzwieku" idę.. A takie pytanko. Jak jezdzę po mieście te 50-60 to 3 biegiem jak mam te 2,2tys obrotow czy jakos tak , czy na 4 i przy tej predkosci utrzymująć 1400-1500 obrotow?
1400-1500 to za nisko jak na ten silnik. 1.8TD nie lubi "mulenia", tu jest turbo bez zmiennej geometrii i trzeba na nie czekać do 2 tys. Przyspieszanie z obrotów niżej niż 2 tys obarczone jest niskimi osiągami i wysokim spalaniem. Aczkolwiek zazwyczaj jest dylemat czy piłować go na niskim biegu na mieście czy mulić na wyższym. Można by jechać stałą prędkością z 1500RPM ale do przyspieszenia przydałaby się redukcja.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2013, 16:52   #24
Zdemoralizowany
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2013
Model: Mondeo MK II (hb)
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Duze spalanie

Redukcja to wiem. Ale po tym miescie to i jezdze i tak wolniej, bo wpieprzylem sie w mine.. Taka historia. Jade jade, 55 km/h , bo fotoradar, juz do niego dojezdzam nagle bach 1 cymbal scigaczem na zagranicznych blachach smignal az prawie lusterko urwal, i 1 blysniecie radaru, w przeciagu sekundy nastepny jego kolega bach 2 blysniecie.. I co teraz? Panowie na CB mowili ze teraz mnie beda ganiac.. Bo na fotkach jestem, a nie udowodnie im ze jechalem przepisowo. Panowie powiedzcie, ze bedzie wporzadku bo nie fajnie jak by mi dopieprzyli za nich z 10pkt + 500zl;d. Moral w sumie taki, ze nie jezdze narazie samochodem, to mozna se dac spokoj i nie narzekac na jego spalanie hehe;p
Zdemoralizowany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2013, 17:35   #25
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Duze spalanie

Cytat:
Napisał Zdemoralizowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Redukcja to wiem. Ale po tym miescie to i jezdze i tak wolniej, bo wpieprzylem sie w mine.. Taka historia. Jade jade, 55 km/h , bo fotoradar, juz do niego dojezdzam nagle bach 1 cymbal scigaczem na zagranicznych blachach smignal az prawie lusterko urwal, i 1 blysniecie radaru, w przeciagu sekundy nastepny jego kolega bach 2 blysniecie.. I co teraz? Panowie na CB mowili ze teraz mnie beda ganiac.. Bo na fotkach jestem, a nie udowodnie im ze jechalem przepisowo. Panowie powiedzcie, ze bedzie wporzadku bo nie fajnie jak by mi dopieprzyli za nich z 10pkt + 500zl;d. Moral w sumie taki, ze nie jezdze narazie samochodem, to mozna se dac spokoj i nie narzekac na jego spalanie hehe;p
Powinien być na zdjęciu motocyklista widoczny obok Ciebie, raczej zadbali o takie sytuacje - te aparaty stosowane w fotoradarach są jednak porządne, po coś on kosztuje te grube pieniądze. Wtedy będą wyjaśniać ale raczej wiadomo, że motocykliści się nie przejmują bo nie mają blach z przodu. Także opisana sytuacja przez Ciebie jest moim zdaniem mało prawdopodobna. Jeśli by się zdarzyła to przydałby się świadek sytuacji - choćby pasażer z samochodu. Odmowa mandatu i sprawa w sądzie (o ile wytłumaczenie w GITD nie pomoże, z kolei jeśli to był fotoradar straży miejskiej to możesz negocjować jeszcze ostrzej, ich prawo do stawiania fotoradarów jest dyskusyjne). Nigdy ścieżki sądowej nie przechodziłem, ale płacić za czyjeś wybryki - bez przesady.

Także nie przejmuj się na zapas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS: Może warto dowiedzieć się kto jest właścicielem fotoradaru i zawczasu zadzwonić i zgłosić im sytuację? Zgłoszenie wcześniejsze jest bardziej wiarygodne niż tłumaczenie po fakcie.
PS2: A jak na 3 pasmowej drodze stoi fotoradar i strzeli fotkę to wszystkie 3 auta dostają mandat? No raczej nie...
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD

Ostatnio edytowane przez peterpz ; 31-08-2013 o 17:40
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2013, 19:01   #26
Zdemoralizowany
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2013
Model: Mondeo MK II (hb)
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Duze spalanie

Odbiegliśmy trochę od tematu spalania do mandatów.. Wiesz dzwoniłem do znajomego, jego wujek jest policjantem, mówił też żeby się tym zbytnio nie przejmować bo nie powinno być problemów. Teraz już trochę przeszło, ale powiem Ci mówili nie przejmuj się , weź i się nie przejmuj jak pomyślałem ze przez tych ludzi mogłem dobrze dostać po portfelu..:f. Widocznie znalazłem się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale dzięki, uspokoiłeś mnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdemoralizowany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.