Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2018, 19:54   #21
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Licznik nie dziala

Sprawa nie jest prosta i oczywista.
Pływak może się zacinać, zwłaszcza gdy zejdzie bardzo nisko na rezerwie - wtedy czasem nie chce się podnieść. Ale czy się zacina czy nie - po wyłączeniu stacyjki strzałka wskaźnika powinna zejść do zera. To samo wskaźnik temperatury.
Skoro tak się nie dzieje, to prawie na pewno winne są zegary. Na płytkach drukowanych zespołu zegarów w miejscach lutów pojawiają się z czasem takie charakterystyczne wykwity (utlenionej cyny), które rozrastają się na sąsiednie ścieżki, powodując fałszywe połączenia i zwarcia. To jest przyczyną wariowania zegarów.
Najczęściej pomaga przemycie płytek spirytusem ligninką, ale problem w tym, że po wyjęciu zegarów dostęp jest tylko do jednej strony tylnej płytki. Kilka razy pomogło przemycie tylko tej powierzchni, ale kiedyś już nie i... Aby dostać się głębiej, trzeba zespół rozebrać - mnie się to nie udało, nie mogłem za żadne skarby ściągnąć wskazówek z osiek zegarów.
Skończyło się kupieniem sprawnej, ładnej używki. Wszystko wróciło do normy.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 20:17   #22
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Licznik nie dziala

Ja wskazówki ściągałem, nawet w miarę łatwo zeszły. Potem już tak mocno ich nie montowałem bo nawet poprawiałem ustawienie chociaż dalej mam trochę inne wskazania niż w drugim transicie.
Ścieżki przemywałem ale problem u mnie jest w tym, że wiązka przewodów idąca do licznika jest krótka i naciąga wtyczkę i wtedy wariują zegary. Według mnie to jakiś zimny lut za złączem wiązki. Mam tak od dłuższego czasu, jak wariują to poprawiam wiązkę i na jakiś czas jest dobrze.
A jeśli chodzi o wskaźnik paliwa, to trafiało się, że po długim postoju zimą bo mało wtedy jeździł samochód zacinał się pływak i stało sobie pół zbiornika chociaż zatankowałem do pełna. Jednak zawsze po wypaleniu jednego zbiornika wracało wszystko do normy.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 20:27   #23
Halunnn
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-04-2018
Skąd: Niemcy
Model: Transit
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Licznik nie dziala

Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie wyjście licznika i oddać komuś kto zajmuje się ich naprawa. Lubię mechanike i prawie wszystko sam robię ale z elektronika średnio u mnie
Halunnn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 12:05   #24
Halunnn
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-04-2018
Skąd: Niemcy
Model: Transit
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Licznik nie dziala

Witam wczoraj wyciągnąłem licznik i poczyscilem co się dalo ale nic to nie pomogło a nawet jak wziąłem ręcznie na zero obie wskazówki od temp i paliwa to zanim złożyłem w domu to te wskazówki same podniosły się do tych pozycji co są zawsze....to chyba trzeba używany licznik szukać?
Halunnn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2021, 23:34   #25
spider666
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2021
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDi 100 KM
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Licznik z obrotomierzem nie działa w 2.0TdDi

Witam,
mam problem z licznikiem. auto 2.0 TDDi kupiłem już z tą wadą. Nie nalicza kilometrów na cyfrowym wyświetlaczy, nie działa obrotomierz i prędkościomierz. Ponoć był licznik wymieniony ale od razu się zepsuł (więc są dwa i żaden nie działa). Jakaś z tym ściema.

Po odpaleniu auta przebieg na liczniku zmienia się w kreski, wskazówki nie ruszają. Temperatura stoi, wskazanie paliwa coś tam pokazuje, a czasem po za skalą. Lampki kontrolne jakby działają. Immobilizer działa. Natomiast świeci cały czas ładowanie, ale voltomierzem sprawdzałem i jest. Bezpieczniki też sprawdzone. W jednym liczniku poprawiłem wszystkie luty z tyłu płytki, a drugi przemyłem izopropylem. Zero poprawy.
Dziwne również, że moimi interfejsami nie mogłem się połączyć ze sterownikiem (na filmikach widziałem ludzie łączą autocomem, a ja nie mogłem).
Na serwisie przy okazji połączyli mi się komputerem (nie wiem jaki interface, chyba kts) i mieli tylko wgląd do błędów i kasowania ich. Zero dostępu do funkcji i parametrów bieżących. Sprawdzili czujniki które dają sygnał obr i prędkości że są OK. ABS też jest OK.

Więc pytanie może to sterownik uwalony (poza tym auto działa pali jeździ) albo połączenie między sterownikiem a licznikiem?

Nadmienię też że w aucie jest wypięty moduł komfortu (centralny/alarm) bo nie ma takich udogodnień albo ktoś zdjął, ale czy to ma wpływ?

licznik wygląda tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy w nich jest zaszyty VIN lub jest jakoś połączony z IMMO że trzeba go dopisać w sterowniku żeby zaczął działać czy to raczej usterka.

Jakbym wymieniał sterownik to wystarczy do niego w zestawie pchełka z kluczyka żeby immo pozwolił odpalić?
spider666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2021, 08:52   #26
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Licznik z obrotomierzem nie działa w 2.0TdDi

Zegary się zmienia bez żadnego wpisywania czy kodowania do PCM.

Zegary warto spróbować zregenerować, bo najczęstszą przyczyną są złe luty na płytce. Dzieją się dwie złe rzeczy:
- luty na płytce utleniają się powierzchniowo, powstają wokół nich charakterystyczne wykwity, które rozrastają się i łączą z sąsiednimi; powstają dzikie połączenia, które zakłócają pracę niskoprądowego układu cyfrowego.
- piny gniazda gdzie podłączony jest wtyk wlutowane są w płytkę, często występuje tam zjawisko "zimnego lutu".

Zegary trzeba wyjąć, to jest 15 minut pracy. Zdejmujemy tylna osłonę. Wpierw - tak jak już to robiłeś - można tylko oczyścić spirytusem i czystą szmatką tył zewnętrznej płytki drukowanej - bo do wewnętrznej strony nie ma tak od razu dostępu. Wpinamy na próbę zegary i sprawdzamy czy to pomogło.

Jeżeli to nie pomaga, trzeba zegary wziąć na stół i zaczyna się trochę taka zegarmistrzowsko-elektroniczna robota. Trzeba bowiem przelutować wszystkie piny gniazda oraz wszystkie inne podejrzanie wyglądające. Aby to zrobić, trzeba dostać się do wewnętrznej strony płytki, a to wymaga demontażu wskazówek zegarów i samych zegarów. Potrzebna jest też lutownica do precyzyjnego lutowania elementów elektronicznych.
Co do zdjęcia wskazówek - mnie przy pierwszym podejściu się to nie udało, mimo, że bardzo siłowo starałem się je ściągnąć z osi. Kupiłem w końcu drugie zegary i tak się to skończyło. Jednak kiedyś w wolnej chwili wpadły mi w ręce te stare i okazało się, że... trzeba o wiele mocniej zadziałać - sprawdziły się tu małe, zagięte szczypce narzędziowe - pozwoliły od spodu podważyć wskazówki, zadziałać nimi jak dźwignią. Trzeba oczywiście zaznaczyć przed zdjęciem ich pozycje przy maksymalnie skręconym w lewo położeniu - tak by potem identycznie dały się zamontować.
Jest też szansa, że to poprawi działanie lampki alternatora. Podmień może też na próbę przekaźnik R5 z innego gniazda, może przekaźnik jest winny ciągłego palenia się lampki alternatora.

W modelach Mk6 nie ma modułu komfortu. Opisz dokładniej, jaki masz problem z kluczykiem/zamkiem...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-10-2021 o 12:13
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2021, 23:36   #27
spider666
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2021
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDi 100 KM
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Licznik nie dziala

Z zegarami spróbuję jaki podpowiadasz. Mam dwie sztuki więc na jednych można spróbować sił.


Moduł
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wpiąłem te wtyczki i jakieś stuknięcie było słychać. ale centralny nie działa. Zresztą w przesuwnych nie widzę żadnego siłownika. W przednich nie sprawdzałem W tylnych drzwiach jest siłownik ale w gnieździe nie ma wtyczki i nie ma nigdzie wiązki. Chyba ktoś się pozbył tego udogodnienia.

W każdym razie w tej chwili najważniejszy dla mnie licznik i na tym chcę się skupić, a o ten moduł pytałem bo sądziłem, że jakiś związek ma.

Ostatnio edytowane przez spider666 ; 22-05-2022 o 18:36
spider666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2021, 12:27   #28
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Licznik nie dziala

Sprawdziłbym w Ford ETIS wg VIN-u jakie on miał oryginalne wyposażenie, czy miał zamek centralny. Bo skoro w drzwiach nie ma wiązki lub siłownika, to może nie miał. A może drzwi były wymieniane... Generalnie Transit Bus Mk6 z centralnym ma tylko jeden zamek na kluczyk w drzwiach kierowcy, z blaszakami bywa różnie.

Ktoś tam mocno rzeźbił w elektryce... Moduł z numerem 1C1T-15K600-AA to centralka zamka, a nie mylnie nazywany moduł komfortu. Ja mam schemat zamka w Mk6 wg manuala Haynesa, ale nijak ma się on do rzeczywistych oznaczeń pinów centralki. Zamieściłem go w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #25
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-10-2021 o 13:32
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2021, 22:05   #29
spider666
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2021
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDi 100 KM
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Licznik z obrotomierzem nie działa w 2.0TdDi

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podmień może też na próbę przekaźnik R5 z innego gniazda, może przekaźnik jest winny ciągłego palenia się lampki alternatora.
Nie przewidziano miejsce na ten przekaźnik. To nie ta wersja silnikowa.
Ładowanie jest, tylko ta lampka się świeci. Od serwisu też się świeci lampka i tym trikiem z naciskaniem pedałów nie kasuje się.
ale to może wszystkie problemy z tym licznikiem nie działającym związane. muszę w końcu znaleźć chwilę żeby go rozebrać.
spider666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2021, 22:42   #30
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Licznik z obrotomierzem nie działa w 2.0TdDi

Cytat:
Napisał spider666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przewidziano miejsce na ten przekaźnik. To nie ta wersja silnikowa.
Wszystkie Transity Mk6 mają taką samą skrzynkę w komorze silnika i wszystkie mają przekaźnik R5...

Niezależnie od tego, wydaje mi się, że masz włożone zegary od modelu tdci, a ty masz model tddi. W tddi były inne zegary, z tyłu miały dwa gniazda, nie miały wyświetlaczy LCD. Do 2003 roku modele tddi nie miały nawet obrotomierza, potem doszedł obrotomierz, ale zawsze były z tyłu dwa gniazda wielopinowe. Jeżeli rzeczywiście tak jest, to ktoś zdrowo namieszał w instalacji elektrycznej, aby przerobić ją na taką z jednym wtykiem...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Mk6 skrzynka bezp..JPG (87.4 KB, 12 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-10-2021 o 23:18
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.0t , immobilizer , licznik , sterownik silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.