Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2016, 09:39   #1
beryl15
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2016
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Atrapa, grill - uszkodzone zaczepy!

Witajcie,

jesteśmy posiadaczami Fusiona od września 2015. Ogólnie auto bardzo fajne i bezproblemowe. Mam jednak problem: w spadku po poprzednim właścicielu odziedziczyliśmy uszkodzoną atrapę przednią (grill), która obecnie jest zamocowana na "tyrtytki" - opaski zaciskowe. Wygląda to fatalnie i nie jest stabilne.
Kupiłem już nową atrapę na Allegro (nieźle wykonany zamiennik), ale w zestawie nie było mocowań (zatrzasków) i na razie temat wymiany leży...

Potrzebuję porady lub pomocy w tej kwestii: może ktoś ma zbędne zatrzaski i mógłby je odsprzedać - ASO ma jedynie w zestawie z atrapą za jakieś mega pieniądze. Może podpowiecie jakiś inny sposób mocowania tej atrapy? Swoją drogą to jest to wyjątkowo fatalnie pomyślane i nie dziwię się wcale, że ten element się urywa, skoro chcąc otworzyć maskę odruchowo się za atrapę właśnie ciągnie/łapie...
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

beryl15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 13:56   #2
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Atrapa, grill - uszkodzone zaczepy!

Aby skutecznie i bezboleśnie otworzyć klapę silnika w fusionie, musisz przesunąć w lewo "języczek" uchwytu zamka, wyczuwalny pomiędzy atrapą grilla a górną płaszczyzną zderzaka. Wówczas klapę podnosisz bez problemu, bo uchwyt zamka nie trzyma.
.
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 20:04   #3
beryl15
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2016
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 2005
Postów: 4
Talking Odp: Atrapa, grill - uszkodzone zaczepy!

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aby skutecznie i bezboleśnie otworzyć klapę silnika w fusionie, musisz przesunąć w lewo "języczek" uchwytu zamka, wyczuwalny pomiędzy atrapą grilla a górną płaszczyzną zderzaka. Wówczas klapę podnosisz bez problemu, bo uchwyt zamka nie trzyma.
.
Bardzo celna uwaga... Takiej się - szczerze mówiąc - nie spodziewałem...
Jak to mówią: You've made my day, Dude!
Masz może jeszcze jakieś inne, równie trafne?

Napisałem w swoim poście, że do dewastacji atrapy doprowadził POPRZEDNI właściciel.

Dodałem też, że w mojej ocenie ten element jest wyjątkowo źle zaprojektowany, bo chcąc otworzyć maskę auta ODRUCHOWO (czyli tak, jak w innych samochodach) chwytasz za dolną część atrapy (jedną ręką), by jednocześnie drugą ręką przesunąć w lewo "języczek" uchwytu zamka. Oczywiście można się przyzwyczaić i do tego - czyli chwytać za dół elementu blaszanego maski - obok atrapy (po jej lewej lub prawej stronie).
Wydaje mi się, że byłoby lepiej, gdyby atrapa była w swej dolnej części przymocowana do jakiegoś chociażby płaskownika - to wzmocniłoby jej konstrukcję i uchroniło wielu posiadaczy Fusionów przed mimowolnym uszkadzaniem swoich aut - nawet mimo szczegółowego stosowania się do takich "cennych" porad jak chociażby Twoja.

Dzięki za poświęcenie mi czasu i poradę, która jest naprawdę genialna w swej prostocie.

PS: Czekam na reakcję kogoś, kto potrafi czytać ze zrozumieniem.
__________________
A4 B5 1.8 20v ->Golf II 1.8 Fire & Ice -> Golf I 2.0 -> Golf IV kombi 1.6 16v -> Passat B5 2.5 TDI V6 ->
AUDI A3 8L 1.8T quattro
beryl15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 22:48   #4
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,547
Domyślnie Odp: Atrapa, grill - uszkodzone zaczepy!

Atrapa nie jest mocowana na spinkach lecz na śrubach z nakrętką na klucz "8". Śruby mają płaską kwadratową główkę, którą wsuwa się do odpowiednich wejść w atrapie. Tak uzbrojony grill przykładamy do maski i skręcamy z umiaremGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 06:44   #5
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Atrapa, grill - uszkodzone zaczepy!

Cytat:
Napisał beryl15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo celna uwaga... Takiej się - szczerze mówiąc - nie spodziewałem...
Jak to mówią: You've made my day, Dude!
Masz może jeszcze jakieś inne, równie trafne?

Napisałem w swoim poście, że do dewastacji atrapy doprowadził POPRZEDNI właściciel.

Dodałem też, że w mojej ocenie ten element jest wyjątkowo źle zaprojektowany, bo chcąc otworzyć maskę auta ODRUCHOWO (czyli tak, jak w innych samochodach) chwytasz za dolną część atrapy (jedną ręką), by jednocześnie drugą ręką przesunąć w lewo "języczek" uchwytu zamka. Oczywiście można się przyzwyczaić i do tego - czyli chwytać za dół elementu blaszanego maski - obok atrapy (po jej lewej lub prawej stronie).
Wydaje mi się, że byłoby lepiej, gdyby atrapa była w swej dolnej części przymocowana do jakiegoś chociażby płaskownika - to wzmocniłoby jej konstrukcję i uchroniło wielu posiadaczy Fusionów przed mimowolnym uszkadzaniem swoich aut - nawet mimo szczegółowego stosowania się do takich "cennych" porad jak chociażby Twoja.

Dzięki za poświęcenie mi czasu i poradę, która jest naprawdę genialna w swej prostocie.

PS: Czekam na reakcję kogoś, kto potrafi czytać ze zrozumieniem.

Poczytaj inne moje wpisy, to zobaczysz wtedy moje porady.
Jestem o wiele dłużej na tym forum, a ty widocznie zarejestrowałeś się tylko po to, aby uzyskać poradę w tej jednej sprawie i stąd zniknąć. Pewnie nie jestem tak genialny i błyskotliwy jak ty, za co z góry przepraszam i proszę o wybaczenie...
P.S. Dobrze, że podkreśliłeś wielkimi literami tego poprzedniego właściciela i to, o co ci chodzi.

Na koniec uwaga do ciebie - na tym forum nie obrzucamy się błotem, jak może miałeś w zwyczaju na forum miłośników aut z charakterystycznymi widłami w znaczku.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 09-02-2016 o 06:59
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 07:28   #6
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Atrapa, grill - uszkodzone zaczepy!

O widzę, że jest drapanie się po oczach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiem gdzie dostać. Ja nie kupowałem nowej atrapy, tylko na szrocie znalazłem ze wszystkimi śrubkami. Poprzednie się mało nadawały. Trzeba znaleźć miejsce gdzie się takie coś dostanie (ja nie musiałem bo kupiłem cały komplet). Może jakaś Castorama albo inny market budowlany.

Możesz spróbować zadzwonić do ludków ze strony: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie jest to krypto reklama ale goście mają praktycznie wszystko. Może i będą mieli takie śrubki. Reszcie forumowiczów pewnie też się przyda. Należy pamiętać, że część spinek i mocowań nie jest skatalogowana więc jest to powód dlaczego warto zadzwonić.

Wadą tych gości jest fakt, że nie sprzedają spinek na sztuki tylko paczki (taka tam ich wewnętrzna praktyka).

Też miałem jazdę z atrapą. Sam wyłamałem ze 2 mocowania resztę załatwił mi pijaczek co się zatoczył mi pod koła. Na szczęście udało mi się zatrzymać ale cwaniura zdołał się złapać za atrapkę i ją w brutalny sposób wyrwać atrapkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Trafiłem możesz to znaleźć w następujący sposób. W wyszukiwarce na stronie wpisujesz śruba lub ułatwię tobie troszkę zadanie i podam wręcz numery katalogowe tego co możesz dopasować:
1) 45041
2) 45084
3) 45198

Mam nadzieję, że któraś tobie podpasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powodzenia.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 08:56   #7
beryl15
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2016
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Atrapa, grill - uszkodzone zaczepy!

O to właśnie chodziło - o konkretną odpowiedź na konkretne pytanie.

Dzięki kubaw20055 i rrubens.

Kolega "obrzucony" - no comments ;-)
__________________
A4 B5 1.8 20v ->Golf II 1.8 Fire & Ice -> Golf I 2.0 -> Golf IV kombi 1.6 16v -> Passat B5 2.5 TDI V6 ->
AUDI A3 8L 1.8T quattro
beryl15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2016, 09:50   #8
zdzichu60
ford::amateur
 
Imię: Zdzichu
Zarejestrowany: 25-06-2015
Skąd: Łódź
Model: FUSION
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie Odp: Atrapa, grill - uszkodzone zaczepy!

Witam. Miałem podobny problem z tym elementem odziedziczony po poprzednim właścicielu. Śruby na szczęście pozostały w powyłamywanych plastikowych gniazdach więc zalałem je solidnie żywicą i przypuszczam że trzymają lepiej niż fabryczne mocowanie. Mimo wszystko trzeba uważać przy otwieraniu klapy i podnosić ją za metalową część maski. Pozdrawiam
zdzichu60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 18:24   #9
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odp: Atrapa, grill - uszkodzone zaczepy!

Takie wpisy jak kolegi "michalpodroznik" mnie totalnie dobijają w takich momentach jak ten, w którym wczoraj wieczorem zupełnie przez przypadek złapałem grilla w rękę, przy zamykaniu klapy (dosłownie wpadł mi), urywając go. To nie jest element modelu do sklejania, aż dziw, że wykonali go zachodni konstruktorzy.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 19:44   #10
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Atrapa, grill - uszkodzone zaczepy!

Należy pamiętać, że plastik się starzeje. Z wiekiem robi się coraz bardziej kruchy. Nie ma co się dziwić. Robi się to odruchowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Distal to jest to co może pomóc, distal + pomysł jak to polepić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.