Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2020, 18:12   #21
Rafał K.
ford::beginner

Imię: Rafał
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

W poniedziałek około godz. 14.30 miałem tel. z serwisu. Otrzymałem informację, że skasowano błąd i z autem nic złego się nie dzieje. Zaproponowano odpłatną wymianę oleju. Nie zgodziłem się. We wtorek rano o godz. 8;00 kolejny tel.z informacją, że olej jednak zostanie wymieniony w ramach gwarancji. O 10;20 auto do odbioru. Przeprowadziłem rozmowę z Kierownikiem serwisu, który wspierany przez diagnostę i pracownika serwisu usiłował wmówić mi, że źle eksploatuję auto. Poinformowałem ich, że szczegółowo zapoznałem się z instrukcją obsługi auta i stosuję się do zawartych w niej zapisów. Wmawiano mi, że auto jest przeze mnie źle eksploatowane, bo użytkuję je przeważnie w mieście. Poprosiłem o wskazanie mi w instrukcji obsługi fragmentu mówiącego o tym, że samochód ten trzeba użytkować poza miastem. Stwierdzili, że takich zapisów nie ma, bo instrukcja obsługi jest " uniwersalna" dla wielu modeli aut. Podczas zakupu samochodu nikt nie poinformował mnie o szczególnych warunkach eksploatacji auta. Zasłanianie się nowoczesnymi technologiami ,wprowadzonymi przez firmę Ford w celu przedłużenia żywotności silnika, dla dobra użytkowników aut, zakrawa na kpinę. Serwis twierdzi,że zapalenie się kontrolki oleju, informującej o jego zbytnim rozrzedzeniu nie jest awarią. Nie chcieli mi jednak dać na piśmie, że mogę tę kontrolkę w związku z tym ignorować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A instrukcja obsługi nakazuje jak najszybciej przerwać jazdę i skontaktować się z serwisem. Dowiedziałem się , że przy przebiegu 8000km, powinienem być obciążony kosztem wymiany oleju, choć takiej wymiany nie dokonano.( Zapomniano o wymianie oleju przy przebiegu 4400, w ramach akcji serwisowej?). Podobno jest reguła, że do 2/3 przebiegu między przeglądowego koszt wymiany oleju pokrywa serwis w ramach gwarancji, a powyżej 2/3 płaci klient. Zapytałem z czego to wynika, bo kupując auto nie byłem o tym informowany. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spodziewając się takiego obrotu sprawy złożyłem za pośrednictwem serwisu pismo wzywające Ford Sp. z o. o. do skutecznej naprawy auta. Opisałem w nim całą historię serwisową. Auto trafia do serwisu średnio co miesiąc, po przejechaniu około 3500km. Dużo większe spalanie serwisanci tłumaczą ciągłym wypalaniem przez auto filtra DPF.

Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 21:40   #22
Marek
ford::expert

Imię: Marek
Model: Hyundai i30, focus mk3 fl
Silnik: 1,4 1,5
Rocznik: 2015 2015

To jakiś tani żart.
Serwis i diagnozą z mchu i paproci. Współczuję takich asów i nerwów z tym związanych. Pięknie ich załatwiłeś tematem pisma odnośnie kontrolki.
Stary 13-02-2020, 22:28   #23
Rafał K.
ford::beginner

Imię: Rafał
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019

O kontrolce tylko rozmawialiśmy, w piśmie tego nie ma. Pismo miałem przygotowane wcześniej. Natomiast gdy główny diagnosta serwisu zaczął mi opowiadać o tym, że zaświecenie się kontrolki wymiany oleju nie jest awarią auta a jedynie informacją, pojawiającą się dla mojego dobra. Mającą przyczynić sie do dłuższej żywotności silnika. Serwis stoi bowiem na stanowisku, że to wogóle nie jest awaria. Nie wpisuje napraw do książki serwisowej, bo podobno nie ma tam stosownych rubryk. Dlaczego w takim razie Ford Sp. z o. o. wzywając na akcję serwisowa 19B19 kończy list wytłuszczonym drukiem : Cyt. " Prosimy o wzięcie ze sobą niniejszego listu i przedstawienie go podczas wizyty u Dealera. Naprawa zostanie wykonana bezpłatnie, a Dealer wykonujący usługę dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować wszelkie niedogodności."
NAPRAWA ! Tak czynności serwisowe z tym związane określił Ford. Serwis jednak wie lepiej. Trzymam ten list jak relikwię. Bo opisano w nim usterkę i jej konsekwencje, przyznając sie tym samym do błędu konstrukcyjnego. Zapytałem moich rozmówców w serwisie, czy przy okazji następnej takiej awarii mam stawić się u nich z rzeczoznawcą, który sprawdzi stan oleju silnikowego po wyświetleniu sie kontrolki zmiany oleju. Dwukrotnie serwis uznał bowiem to wskazanie za błąd i ograniczył się do jego wykasowania, nie wymieniając oleju.( Choć czujniki auta , dla mojego dobra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to sygnalizowały). Chwila konsternacji - diagnosta zgodził się jednak ze mną , że laboratoryjnie da się to sprawdzić. CDN.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania