Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2017, 10:07   #1
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Nie dziala sprezarka klimatyzacji i wentylator chlodnicy

Witam

Moj problem:
Po ustawieniu wlacznika nawiewu na nawiew na szybe nie wlacza sie wiatrak chlodnicy i nie zaskakuje sprzeglo sprezarki klimatyzacji.
Lampka A/C w samochodzie zapala sie, bezpieczniki sprawdzone i wszystko ok, czynnik chlodzacy w ukladzie jest.

Znalazlem jedna wtyczke (zaznaczona na czerwono) od ktorej chyba urwal sie jeden przewod, niestety nie moge go zlokalizowac, czy ta wtyczka odpowiada za cos zwiazanego z klima albo wiatrakiem.

Czy ta druga wtyczka (zaznaczona na niebiesko to jest zasilanie sprezarki)?

Jesli ten urwany kabelek nie odpowiada z klime lub wiatrak to jakie moga byc przyczyny, dodam ze wymienialem alternator jakies 4 miesiace temu i klima chodzila, po wymianie alternatora nie jestem pewien czy dzialala bo nie sprawdzalem. Wszystkie wtyczki byly podlaczine po wymianie alternatora.


Prosze o jakas diagnoze bo wybieram sie w podroz 1500km a bez klimy moze byc ciezko.

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20170605_091016_1496652411896_resized.jpg (97.0 KB, 120 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20170605_090943_1496652424634_resized.jpg (94.9 KB, 100 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20170605_090746_1496652438895_resized.jpg (94.7 KB, 90 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20170605_091754_1496652409369_resized.jpg (97.3 KB, 104 wyświetleń)

kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 12:23   #2
Paweł1
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-01-2012
Model: c-max
Silnik: 1,6 benz 115km + lpg
Rocznik: 2005
Postów: 161
Domyślnie Odp: Nie dziala sprezarka klimatyzacji i wentylator chlodnicy

Klima powinna się załączać bez względu na kierunek nadmuchu i nie ważne czy na szybę czy nogi. Skąd pewność , że jest czynnik w układzie , skoro kompresor się nie załącza? Jeśli klima działała 4 m-ce temu to nie znaczy , że teraz jest wystarczająco czynnika , żeby się uruchomiła. Objawy sugerują sprawdzić ilość czynnika w układzie.
Paweł1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 12:55   #3
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Odp: Nie dziala sprezarka klimatyzacji i wentylator chlodnicy

Pawel1 dzieki za odpowiedz. Jednak ma znaczenie ustawienie wlacznika. Jezeli nawiew jest ustawiony na przednia szybe kompresor klimy zalacza sie automatycznie i wiatrak chlodnicy tez powinien zaczac dzialac. Jezeli nadmuch jest na nogi albo na wnetrze klime uruchamia sie przyciskiem A/C. Ja mam manualna.

Czy przy braku czynnika i wlaczeniu klimy z przycisku A/C mimo iz nie wlaczy sie sprezarka to czy wiatrach chlodnicy powinien ruszyc czy nie?
Moze mi ktos napisac do czego jest ta wtyczka na zdje iu w czerwonym kolku.
kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 23:18   #4
Paweł1
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-01-2012
Model: c-max
Silnik: 1,6 benz 115km + lpg
Rocznik: 2005
Postów: 161
Domyślnie Odp: Nie dziala sprezarka klimatyzacji i wentylator chlodnicy

Cytat:
Napisał kuderw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak ma znaczenie ustawienie wlacznika. Jezeli nawiew jest ustawiony na przednia szybe kompresor klimy zalacza sie automatycznie i wiatrak chlodnicy tez powinien zaczac dzialac. Jezeli nadmuch jest na nogi albo na wnetrze klime uruchamia sie przyciskiem A/C. Ja mam manualna.

Czy przy braku czynnika i wlaczeniu klimy z przycisku A/C mimo iz nie wlaczy sie sprezarka to czy wiatrach chlodnicy powinien ruszyc czy nie?
Mi chodziło raczej o pracę klimatyzacji niż sposób jej załączenia. Nie ważne czy manualnie czy automatycznie kompresor powinien się załączyć.
Wentylator nie powinien się załączyć przy braku czynnika , bo za pracę wentylatora odpowiada presostat czyli czujnik ciśnienia klimatyzacji.
Paweł1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2017, 09:53   #5
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Odp: Nie dziala sprezarka klimatyzacji i wentylator chlodnicy

Dzieki Pawel1

Podjade sprawdzic czy jest czynnik.
A czy ktos wie do czego jest ta wtyczka zaznaczona na czerwono???
kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.