Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2023, 11:30   #1
dardvader
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 10-07-2012
Skąd: Trójmiasto
Model: C-Max
Silnik: 1.6 Ecoboost 150km
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Luźna maska i uszczelka maska-zderzak

Witam,
Mam problem z maską, która sobie wyraźnie podskakuje przy wyższych prędkościach. Nieco zniwelowałem to, robiąc korektę na gumowych podporach maski. Jednak przez to maska wygląda jakby nie była spasowana (duże szpary).
Czy zamek maski ma regulacje swojego położenia i mogę tutaj obniżyć, aby maska lepiej i niżej przylegała? Czy po za tym wykonuje się jakaś regulacje na zawiasach maski?
Drugie pytanie, czy powinna tutaj być uszczelka między maska, a zderzakiem? W poprzednim modelu miałem coś takiego, a tutaj nie widzę ani miejsca do montażu, ani nic nie znalazłem po za tymi do MK1 i wersji od 2015 w górę.

dardvader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2023, 18:44   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,772
Domyślnie Odp: Luźna maska i uszczelka maska-zderzak

Wyszło spasowanie typowe dla Forda. Można obejrzeć zamek i ucho w masce, czy nie mają wyżłobień. Uszczelki z przodu maski pewnie nie ma fabrycznie, można spróbować coś dopasować.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2023, 22:57   #3
dardvader
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 10-07-2012
Skąd: Trójmiasto
Model: C-Max
Silnik: 1.6 Ecoboost 150km
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Luźna maska i uszczelka maska-zderzak

Walczę dalej z tym, ale ręce opadają. Podgrzałem i wyprofilowalem ucho od maski. Teraz jest tak, że szczeliny fabryczne, ręką nie jestem w stanie od frontu maski praktycznie ruszyć. Ma naprawdę marginalny luz. Na zawiasach również nie wyczuwam luzu, a jednak w czasie jazdy po autostradzie maska dalej lata jakby nie była dobrze zapięta.
A co do uszczelki, może ktoś już coś dopasowywał? To kolejna irytująca pierdoła, gdzie po większej ulewie lub jednej jeździe po mokrej autostradzie, w komorze silnika jest mokro i do od góry.
dardvader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2023, 18:14   #4
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Luźna maska i uszczelka maska-zderzak

Cytat:
Napisał dardvader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...w komorze silnika jest mokro i do od góry.
Czy na pewno woda leci od przodu?
Sprawdź plastikowe podszybie. Problem może być podobny jak w Focusach, gdzie woda leciała do silnika przez podszybie, a konkretnie przez otwory gdzie są wkręty od podszybia.
Jak masz możliwość to weź szlauch, lej wodę na szybę i obserwuj gdzie cieknie.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.