Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2023, 14:56   #1
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Stłuczka, wycena ASO

Miałem stłuczkę, naprawiam auto z OC sprawcy, policja była, dostał mandat

Szkody:
uszkodzony mocno błotnik lewy przedni
uszkodzone lusterko lewe zewnętrze (naderwane mocowania)
rysy na listwie drzwi,
rysy na boku zderzaka przód

Poza tym auto jeździ.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Oglądam sobie ceny zamienników:
błotnik polakierowany już - 500zł
lusterko 7pin zewnętrzne już polarkierowane - 450zł

Pojechałem do ASO Forda w Warszawie, zrobili wycenę i wyszła im... szkoda całkowita Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak liczą:
błotnik - 3900
lusterko zewnętrzne - 2500
cieniowanie zderzaka i drzwi - 2000 od jednego elementu
rozbiórka, montaż - 3500

= 13 900zł

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

podziękowałem

EDIT:

Byłem w S-Plus. Tu wycena normalniejsza, bez zamienników. Wartość naprawy: 3600-4000zł
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg m1.jpg (98.3 KB, 71 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20231013_145613.jpg (88.4 KB, 69 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 13-10-2023 o 15:48
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2023, 16:32   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Stłuczka, wycena ASO

Witam

Kolega chyba nigdy nie robił napraw blacharskich w ASO i dlatego zdziwienie

Porównywanie oryginałów i zamienników jest totalnie bez sensu,
tak samo z kosztami napraw w ASO i niezaleznych warsztatach

Poczytaj doświadczenia kolegów - zamienniki nie trzymają wymiarów i blacharz ma problem ze spasowaniem => dlatego wszyscy radzą: używany oryginał, a nie zamiennik

Co z tego, że rysa na małym kawalku zderzaka => lakieruje się cały element

Chyba 10 lat temu płaciłem 2000zł netto za malowanie zderzaka - w ASO


To normalne, że szkoda całkowita w przypadku auta, które niebawem będzie zabytkiem

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2023, 17:38   #3
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Stłuczka, wycena ASO

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Kolega chyba nigdy nie robił napraw blacharskich w ASO i dlatego zdziwienie


Poczytaj doświadczenia kolegów - zamienniki nie trzymają wymiarów i blacharz ma problem ze spasowaniem => dlatego wszyscy radzą: używany oryginał, a nie zamiennik
No nie, nie robiłem lakierowania w ASO. Te ceny zamienników co podałem, to nawet pasują p&p. Wiem, bo ok 2 lata temu zardzewiał mi błotnik lewy przedni właśnie na taki zamiennik za 500zł wymieniłem sobie. I teraz tenże prawie nowy błotnik muszę wymienić.
Lusterko również kupiłem zamiennik i doskonale działa od roku i jakbym miał sam kupować, to bym znów takie nabył.

Choć ogólnie masz rację. Niektóre zamienniki części blacharskich są dennej jakości, maja braki wytłoczeń, miejsc na śruby, itp wpadki. To troszkę loteria.

Ceny lakierowania rys to szok, wiem. W zakładzie detalingowym za 500-600zł usunęli mi gniotki i rysy jak ktoś mi nieznany nieumiejętnie na parkingu manewrował. Tyle, że lakier był uszkodzony w klarze, baza była ok.

Dla mnie jest istotne, że ubezpieczyciel sprawcy (Generali) jest chętny mi auto naprawić i w związku z tymi wycenami proponuje własny serwis partnerski.

Fakt, auto jest już leciwe wiekiem (16 lat) i nawet prawdopodobnie wiosną 2025 będę jeździł innym, taki mam plan (Seat lub Nissan). Do zabytku mu daleko, nawet youngtimerem nie ma szans jeszcze być (za młody o jakieś 15 lat).
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2023, 14:15   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Stłuczka, wycena ASO

Witam

Nie pisalem jako załosliwość - miałem do czynienia z ASO oraz wycenami i wiem, że takie realia

Możesz mieć zadbane auto, a ubezpieczyciel powie, że wg Eurotax ma konkretną wartość
i nie specjalnie jest pole manewru na dyskusję o wartości auta.

Dlatego jadąc starszym autem obawiam się żeby mnie ktoś nie uszkodził,
bo będzie szkoda całkowita

2) Z zamiennikami
a) kiedys kupiłem zamiennik lampy od firmy Depoo i poleciało kilka brzydkich słów
b) znajoma kupiła plastik lusterka do Fiesty w zamienniku i nikaj nie pasował do fabrycznego lusterka

pozdrawiam
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2023, 16:24   #5
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Stłuczka, wycena ASO

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Nie pisalem jako złosliwość - miałem do czynienia z ASO oraz wycenami i wiem, że takie realia
Luz, nie odebrałem tego jako żadną złośliwość. Takie zrządzenie losu, że 88 letni dziadek nie umiał już jeździć autem, bywa.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2023, 11:38   #6
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Stłuczka, wycena ASO

Masz 20 lat? Chcesz zarobisz na szkodzie? Masz wiele dróg napraw. Obejrzyj to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2023, 23:29   #7
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Stłuczka, wycena ASO

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz 20 lat? Chcesz zarobisz na szkodzie? Masz wiele dróg napraw. Obejrzyj to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
No, wreszcie coś ciekawego napisałeś. Interesujące wideo. Warto je zapamiętać.

Wycena ASO dla mnie była nieporozumieniem, bo tu było odwrotnie ubezpieczyciel mówił "naprawimy w ASO, zero problemu". A ASO stwierdziło "szkoda całkowita, odmawiamy naprawy". Ubezpieczyciel mówi "spoko, pokryjemy koszty". ASO Forda - nie, 16 letniego Forda nie naprawimy, odmawiamy naprawy".

Dziwne, prawda?

Finalnie auto będzie naprawione w innym serwisie. Ten bez problemu przyjął zlecenie, ja dostaję auto zastępcze od ubezpieczyciela na czas naprawy bez żadnych kosztów dodatkowych. W zasadzie mnie to nie interesuje czy błotnik, czy lusterko to będą zamienniki czy oryginały. Jeśli będą wyglądać i działać tak samo, to mi zupełnie to nie przeszkadza, czy to będzie firmy OE Ford, czy TYC, czy coś jeszcze innego.

Parę lat temu wymieniłem zmatowiałe reflektory (też od środka zmatowiałe) na nowe zamienniki TYC za 230zł/szt. i nic się nie dzieje złego z tymi lampami. Idealnie pasują, dobrze świecą i wyglądają. Nie każdy zamiennik to qpa.

W zasadzie teraz czekam tylko aż serwis kupi potrzebne elementy i będzie miał czas. Mam przyjechać po 1 listopada. O koszty wyceny naprawy nie martwię się zupełnie, skoro wycenę ASO Forda ubezpieczyciel bez problemu przyjął, a inny serwis pewnie to zrobi taniej. Mnie interesuje tu tylko efekt końcowy, nawet czas naprawy mnie nie interesuje, nawet gdy to trwało miesiąc, to i tak tylko koszt paliwa zastępczaka będę pokrywał.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.