Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2012, 15:06   #1
mateo_007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2011
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Powershift - wymiana oleju, co jak i za ile?

Witam,
Wiem, że było wiele podobnych tematów ale jakoś nie widać konkretów.
Chciałbym się dowiedzieć jaki olej powinien być wlewany do naszych skrzyń automatycznych. Z lektóry doczytałem się że w tym modelu jest skrzynia AISIN TF81SC nazywana też AF21 lub spotkałem się z oznaczeniem AFW21.
Z tego wszystkiego wynika, że olej powinien spełniać normę dla szkrzyń AISIN JWS3309. No i tutaj zaczynają się schody. Dzwoniłem już do paru serwisów skrzyń, nawet tych polecanych i jakoś nie wiele umieją powiedzieć jak pytam jaki olej będą mi wlewali a obawiam się tego trochę bo pojawiają się opinie że wlanie złego oleju kończy się kiepsko. Najczęściej pada stwierdzenie że będzie to olej zogdny z DEXRON VI i że to są najlepsze oleje i na pewno wszystko będzie ok. Proponowano mi np. petro canada dexron VI. Podobno super olej ale nigdzie się nie mogę doszukać że te oleje spełniające DEXRON VI nadają się do skrzyń AISIN czyli tych wymagających normy JWS3309? Czy ktoś może mi to wytłumaczyć jak to jest?
Ford mówi że się nie zmienia. Na forach pisze że się zmienia i powinien być tylko dopowiedni olej. Gdy się szuka to ciężko znaleźć jaki to jest odpowiedni a w serwisach od automatów to w prawie każdym słysze że to ma być DEXRON VI a jak pytam o JWS3309 to najczęściej słyszę tak to spełnia. Czy to prawda? Bardzo proszę o pomoc bo już mam dość.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 16-09-2021 o 10:24
mateo_007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2012, 15:11   #2
Kasia8989
ford::amateur
 
Avatar Kasia8989
 
Zarejestrowany: 30-04-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?

Ja mam mk3 i doradzano mi aby nie zmieniać bo ciul strzeli skrzynię.
Raz się skusiłam na zmianę oleju i nic się niby nie stało. Ale później okazało się, że pasek spadł i nie miałam wstecznego. A poprawy nie było. Nadal te biegi nie przeskakują tak sprawnie jakbym tego chciała z porównaniem do taty mercedesa. Takie te skrzynie są i ja radzę abyś nie dotykał jak nie chcesz mieć problemu.
Kasia8989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2012, 15:27   #3
auto-focus s.c.
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: katowice
Model: FORD
Silnik: 1,6
Rocznik: 200
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?

Oryginalny olej do tej skrzyni : Czerwony, WSA-M2C195-A
auto-focus s.c. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2012, 15:34   #4
mateo_007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2011
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Re: Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?

A gdzie to można kupić i w jakiej cenie? Bo nie mogę nic znaleźć w tym temacie

Cytat:
Napisał auto-focus s.c. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oryginalny olej do tej skrzyni : Czerwony, WSA-M2C195-A
mateo_007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2012, 16:38   #5
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?

Cytat:
Napisał auto-focus s.c. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oryginalny olej do tej skrzyni : Czerwony, WSA-M2C195-A
A ja się nie zgodzę z tobą w MK4 do skrzyni AWF21 jest osobny olej dedykowany o takiej specyfikacji:

WSS-M2C924-A jego FINIS 1327936

Można go nabyć w ASO lecz cena kosmos bo około 200 zł za litr.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2012, 16:45   #6
mateo_007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2011
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?

No dokładnie cena kosmos a jak znam życie to olej nie odpowiada tej cenie tyle tylko że jest w sieci forda. Czy ktoś ms więc jakieś inne propozycje? Ktoś zmieniał? Na jaki? Wszystko potem ok?

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja się nie zgodzę z tobą w MK4 do skrzyni AWF21 jest osobny olej dedykowany o takiej specyfikacji:

WSS-M2C924-A jego FINIS 1327936

Można go nabyć w ASO lecz cena kosmos bo około 200 zł za litr.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mateo_007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2012, 15:36   #7
mateo_007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2011
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?

No i dowiedziałem się w fordzie. Jedyne 200zł za litr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))) Chyba z domieszką złota ten olej mają. W innych serwisach takich od skrzyń i na podstawie poszukiwać w necie znalazłęm informację że musi to być olej który spełnia normę skrzyń biegów firmy aisin czyli JWS3309. Takich olejów jest parę: Castrol Transmax E, Statoil Transway S Dx III J, RAVENOL ATF T-IV Fluid. Ja chyba zdecyduję się na tą ostatnią pozycję bo dosyć chwalona jest. Pytanie jeszcze tylko kolejne czy olej to zmieniać statycznie czy dynamicznie. Różne opinie widzę są na ten temat zależy gdzie ucho przyłożyć. A jak wy uważacie? I słyszeliście coś o tych olejach?
mateo_007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2012, 01:49   #8
pint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5 Tit kombi/ C-Max II
Silnik: 2.0 TDCi aut.132 kW/2.0 TDCi aut.103 kW
Rocznik: 2015/2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?

Tez mam tę skrzynię, 145.000 km i myślę o Motul Multi ATF .
Ma wszystkie dopuszczenia , [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I nie kosztuje 200 za litr .
Fachowcy mówią , ze wystarczy wymienić statycznie czyli 3-4 l

Jeśli wymienisz - podziel się wrażeniami , pozdrawiam
pint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2012, 10:35   #9
mateo_007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2011
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?

Ja właśnie chwilę temu otrzymałem RAVENOL T-IV i jak dobrze pójdzie jutro będę po wymianie. O Motulu też czytałem na forach peugeot/citroen (tam jest ta sama skrzynia) i twierdzili że niby super parametry ale że trzeba uważać bo aż za dobre i radzili że raczej jak przy większym przebiegu (a twój chyba się do takiego zalicza) to lepiej coś bardziej podobnego do tego co masz. Oczywiście to tylko na bazie tego co znalazłem i nie chcę się wymądrzać bo specjalistą od skrzyń nie jestem starałem się tylko jaknajwięcej na ten temat znaleźć. Oczywiście po wymianie mogę dać znać mam nadzieję że będzie ok. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał pint Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tez mam tę skrzynię, 145.000 km i myślę o Motul Multi ATF .
Ma wszystkie dopuszczenia , [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I nie kosztuje 200 za litr .
Fachowcy mówią , ze wystarczy wymienić statycznie czyli 3-4 l

Jeśli wymienisz - podziel się wrażeniami , pozdrawiam
mateo_007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 19:49   #10
MarekL
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-03-2012
Model: Ford Focus 2
Silnik: 1.6l
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?

Witam. A jaki olej będzie właściwy do Tiptronica w Focusie mk2 z 2005r przebieg 70000? Jak go w ogóle wymienić i czy można bez specjalnej maszyny odsysającej?
MarekL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , s-max , skrzynia biegów , wymiana oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.