Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2011, 13:08   #1
bartekwr24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2011
Skąd: Żary
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie łozysko, hamulce, awaria po naprawie

Witam
Szukałem podobnego tematu, ale nic ciekawego nie znalazłem.
Posiadam Forda Mondeo 1.8 125Km, 2003r. hatchback Ostatnio znajomy diagnosta zauważył, że cieknie mi z półosi, do tego dzień później napinacz (chyba paska klinowego) zaczął "wydawać dziwne dźwięki". Umówiłem się mechanikiem i od razu chciałem zrobić wszystko. W trakcie pracy wyszła jeszcze wymiana pompy wody. Po 2 dniach odbieram samochód. Niby wszystko pięknie, ale przy lekkim hamowaniu często włącza się ABS. Wróciłem do mechanika, sprawdził na komputerze i niby wszystko ok. Pojechałem znowu na diagnostykę- okazało się, że : lewe koło hamuje słabiej o 50% w stosunku do prawego, duzy luz na łożysku w lewym kole. Wszystko bym zrozumiał, gdyby nie fakt, że na tej samej stacji, 2 dni przed oddaniem samochodu do warsztatu, wszystko było idealnie-hamulce, zawieszenie itd, jedynie te półosie. Znowu wróciłem do mechanika, powiedziałem o łożysku, to wziął klucz, dokręcił półosie i wszystko. Znowu diagnostyka: to samo. Już mi ręce opadają. Mechanik, a właściwie mechanicy uparcie twierdzą, że oni przecież w hamulcach nie grzebali-aż tak duży zbieg okoliczności? Jakoś nie bardzo mi się wierzyć che. Z tego co mówili, to z jedną półosią bardzo się męczyli. Oddałem auto sprawne, a teraz strach nim jeździć. Ma ktoś jakiś pomysł co mogli zrobić źle? Tych parciarzy chyba oleję i poszukam nowego, bo szkoda mi czasu i nerwów, szkoda jeszcze, że trzeba będzie płacić za błędy mechaników. Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady. Pozdrawiam

bartekwr24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2012, 19:35   #2
bzjttpoz
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 04-10-2005
Skąd: Poznań
Model: Mondeo 2.0 TDDi MK3 2001r
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Odp: łozysko, hamulce, awaria po naprawie (ABS reaguje i interweniuje za szybko)

Miałem podobnie - ABS reagował jak dziki na suchym asfalcie przy każdym hamowaniu. Krótko potem tylne łożysko zaczęło wyć. Wymieniłem na SKF - i koniec problemu. Łożysko/piasta jest zintegrowana z czujnikiem ABS, może dlatego jeśli jest luz czujnik błędnie odczytuje ruch koła i ABS niepotrzebnie się włącza. Dodam jeszcze, że mam kończące się (właściwie skończone) zaciski w tylnych hamulcach. Ten, przy którym padło łożysko w tej chwili notorycznie smaży klocki (może to też miało wpływ w kompozycji z rozwalonym łożyskiem na pracę ABS?).
__________________
http://mondeo-sprzedam.pl/ -> sprzedam Mondeo kombi 2001
bzjttpoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abs , hamulce , łożysko



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.