Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2020, 12:58   #71
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
...chodzi o właściwy dobór kątów samego radaru w poszczególnych płaszczyznach
Istotne jest ustawienie pionu radaru. Robi się na aucie ustawionym na poziomej powierzchni (nie na podnośniku). Radar musi być ustawiony dość dokładnie pionowo. Pomocny jest stosowny przymiar, który można dobrze przyłożyć do przedniej ściany radaru.
W poziomie radar ma być prostopadły do osia auta, ale tu dokładność nie jest tak bardzo istotna, bo w tej osi radar się adaptuje w trakcie procedury kalibracji.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 15:55   #72
BizU
ford::beginner
 
Avatar BizU
 
Zarejestrowany: 21-06-2007
Skąd: Słubice, Szczecin
Model: S-Max ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 190KM
Rocznik: 2019
Postów: 34
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał Caribou Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam my2019 z ACC i ISL i u mnie nie działa tak jak piszesz. Limiter rozpoznaje znaki i ustawia max prędkość ale jak puścisz gaz to samochód się zatrzyma tzn nie ma połączenia ACC z ISL a działa albo jedno albo drugie. Czyli ACC super ale prędkość ze znaku musisz ustawić ręcznie a ISL prędkość ze znaku ale musisz operować gazem.

Jak ktoś mi powie ze jest inaczej a ja przez rok nie potrafiłem tego włączyć to załamka :-)
Też się zastanawiałem czy można podłączyć czytanie znaków z automatycznym ustawieniem prędkości na limiterze lub tempomacie, ale nie znalazłem nic w instrukcjach:
- tempomat: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- ogranicznik: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- Rozpoznawania znaków drogowych: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z tego co piszesz to rozpoznawanie znaków działa Ci z limiterem. Coś musiałeś zrobić aby tak się stało?
__________________
sierra⟶scorpio⟶sierra⟶mondeo⟶smax
BizU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 16:53   #73
Caribou
ford::average
 
Imię: Caribou
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: C-Max // S-Max
Silnik: 1.5 Ecoboost 150A6 // 2.0 Ecoblue 190A8 AWD
Rocznik: 2015 // 2018
Postów: 72
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Limiter działał od początku w ten sposób (czyli aktualizował Vmax do znaków) ale tak jak piszę - jak puszcze gaz to samochód zwalnia - a rozumiem, że zdaniem kogoś wyżej powinno się dać zrobić tak że jedzie z prędkością dostosowaną do znaku

Mam tą trzecią pozycję w menu tak jak pisałem której u Ciebie nie ma

mam STOP&GO, skrzynia A8 - to może ma jakieś znaczenie?
Caribou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 18:57   #74
kaczor99
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-07-2007
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 317
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał Caribou Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW ZWŁASZCZA GDY SĄ NAD TWOIM


U mnie jest 3 pozycja w menu:”Tolerancja” i się ustawia w zakresie od 0 do 10 km.
"Tolerancja" ustawienie to by nie migało okienko z odczytaną prędkością, i tylko po to.
__________________
Przybywam ze Szczecina !!!!!
kaczor99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 21:53   #75
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał armator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No u mnie nie ma opcji 3ciego tempomatu a na YouTube widziałem ze jest....
Niestety kolejny wątek "wydaje mi się, że widziałem"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To co Kolega chciałby mieć nazywa się Intelligent Adaptive Cruise Controll (IACC) i jest dopiero wprowadzane w najnowszych modelach Forda.
Proszę popatrzeć na dole po prawej stronie na "najwyższą" wersję nowego ACC:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 01:16   #76
armator
ford::average
 
Avatar armator
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: 3miasto kaszubskie
Model: S-Max Vignale
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 106
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Tadeuszu nie wydaje mi się tylko widziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rzeczywiście to wchodzi dopiero od najnowszych wersji. Brakuje mi że przy acc sam się zatrzymuje, tego też się nie da ogarnąć programowo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
armator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 08:04   #77
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał armator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tadeuszu nie wydaje mi się tylko widziałem ...
Na pierwszy rzut oka widać, że licznik z auta MY20 (najpewniej właśnie z IACC) - czyli tego opisanego w podlinkowanym materiale Forda.
W Twoim aucie bez szans.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 13:21   #78
Dan385
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2018
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AT8
Rocznik: 2018
Postów: 34
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Poszukuję osoby z lubuskiego, ew. z dolnośląskiego lub wielkopolskiego która mogłaby mi aktywować ACC, mam radar i system antykolizyjny, możecie kogoś polecić ?
Dan385 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 13:24   #79
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

wysłałem na priv kto z tych okolic może to zrobić
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 14:58   #80
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał armator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tadeuszu nie wydaje mi się tylko widziałem [...
Wracam do tematu, bo mnie zainteresował. Trafił się Edge 2020 Vignale - to miał co trzeba... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ponieważ tamte cytowane "widziałem" takie mocno zamglone - to podam (coby Koledzy wzroku nie tracili...) to trochę wyraźniej:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać w języku polskim automatyczny tłumacz tekstów się "zapętlił" i mamy dwa "inteligentne" tempomaty... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dopiero po przestawieniu na j. angielski widać "który jest który"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Interesujące jest też to, że w PCA (pre-colission...) przybył nowy tryb "Wsp.omaganie om.ijania przeszkód" - intrygujące jest to jak to działa...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aby uspokoić nieco "nieodpartą chęć posiadania owych nowości" podam co jest potrzebne by działało IACC (inteligentny ACC) - dotyczy S-max MK2, nowego Galaxy i Edge:
- kamera przednia IPMA KT4T-19H406-CE ("nowa")
- radar ACC JX7T-9G768-AC ("nowy-mały")
- licznik IPC KM2T-10849-ANF (tu być może wystarczy soft ograć...)
- pompa ABS K2GC-2C219-BG (to głównie pod stop&go, ale nie wykluczam, że IACC też potrzbuje tej pompy jeśli spotka ograniczenie prędkości do 5km/h...).

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 17-02-2020 o 15:25
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.