Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2011, 07:19   #11
madomat
ford::average
 
Avatar madomat
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Liverpool UK
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163bhp
Rocznik: 2014
Postów: 96
Exclamation Odp: zamiana audio na navi

Prawdopodobnie ktoras z tych kostek to pilot w kierownicy a druga to wyswietlanie informacji radiowych na ekranie kolo zegarow ale to tylko chyba , prosze o pilna pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Napewno znajdzie sie na forum jakis MEGAMOZG ktory bedzie w stanie mi pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez madomat ; 05-01-2011 o 07:20 Powód: PILNE PILNE PILNE
madomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 18:34   #12
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: zamiana audio na navi

tu masz schemat złącza w oryginalnym radiu. sterowanie to SWC czyli u ciebie szary przewód w tej małej czarnej kostce.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg złącze radia.jpg (87.5 KB, 34 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 06-01-2011 o 18:37
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 21:24   #13
madomat
ford::average
 
Avatar madomat
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Liverpool UK
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163bhp
Rocznik: 2014
Postów: 96
Unhappy Odp: zamiana audio na navi

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tu masz schemat złącza w oryginalnym radiu. sterowanie to SWC czyli u ciebie szary przewód w tej małej czarnej kostce.


Dziekuje bardzo za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. duzy plus dla kolegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce wyjsc na natreta ale widzisz jestem calkowitym laikiem i zapytac nie mam kogo, szary przewod ok ale co dalej ... z tego nowego kombajnu wychodza dwa kable key1 brazowy i zielony key2 i naprawde nie mam pojecia jak to ugryzc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zalaczylem kilka dodatkowych zdjec moze one ulatwia pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak to jest jak sie siedzi na obczyznie a angole chole.a pojecia nie maja o czym mialem okazje sie juz przekonac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Prawda jest taka ze co niektorzy uzytkownicy tego forum mogliby zapedzic angielskiego pseudo fachowca w kozi rog i to bez zadnego wysilku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Z gory dzieki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez madomat ; 06-01-2011 o 21:31
madomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 07:15   #14
madomat
ford::average
 
Avatar madomat
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Liverpool UK
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163bhp
Rocznik: 2014
Postów: 96
Domyślnie Odp: zamiana audio na navi

Chyba będę miał niezły orzech do zgryzienia może ktoś dał by radę chociaż wyjaśnić mi do czego służą pozostałe kable w tej małej czarnej kostce. Skoro szary to SWC to do czego służą pozostałe dwa kable i jeszcze jedno jakie jest tam napięcie bo na kablu od nowego kombajna jest pokazane 5V ... czarna magia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
madomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 10:11   #15
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: zamiana audio na navi

Sterownik radia w kierownicy to drabinka rezystorowa. Do radia podłączona jest przewodami żółto-szarym (+) i niebiesko-białym (-).

Nie mam informacji, jaki jest sygnał w tych przewodach - można by się pokusić o sprawdzenie albo podłączyć po prostu i sprawdzić, czy działa... Zielony na niebiesko-biały, brązowy na żółto-szary, drabince nie powinno nic się stać (tylko żebyś mnie w razie czego za odpowiedzialność nie próbował ciągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 21:47   #16
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: zamiana audio na navi

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
na tej stronie jest opisaną kostkę z tyłu. to złącze na schemacie to Connector B (C520). ten szary do pilota to pin 6 a jeden z tych dwóch (dolny pin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to GND do pilota natomiast nijak nie mogę dojść o co chodzi z tym górnym (pin 2) bo jest on do dodatkowego elementu dla tylnych siedzeń (Switched Output (On when stereo is on) - Used with Rear Seat DVD's)
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 22:21   #17
madomat
ford::average
 
Avatar madomat
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Liverpool UK
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163bhp
Rocznik: 2014
Postów: 96
Domyślnie Odp: zamiana audio na navi

Cytat:
Napisał m-cin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sterownik radia w kierownicy to drabinka rezystorowa. Do radia podłączona jest przewodami żółto-szarym (+) i niebiesko-białym (-).

Nie mam informacji, jaki jest sygnał w tych przewodach - można by się pokusić o sprawdzenie albo podłączyć po prostu i sprawdzić, czy działa... Zielony na niebiesko-biały, brązowy na żółto-szary, drabince nie powinno nic się stać (tylko żebyś mnie w razie czego za odpowiedzialność nie próbował ciągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Pozdrawiam
m-cin
Powiem szczerze ze brzmi to troche ryzykownie .... drabince nic sie nie stanie a co z samym radiem ??? Mocno mnie to kusi chwila strachu i powinno byc ok ale ... W sumie chodzi o dwa przewody żółto-szary (+) i niebiesko-biały (-) a ma ktos jakas opinie co do kolorow tych dwoch kabli od nowego cd playera no i co z tym 5V ???

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moze ktos bedzie chociaz wiedzial jakie jest napiecie na tych kablach do pilota w kierownicy w orginalnym radiu ?????????????????????
Jesli tez 5V to powinno byc ok, gdybym mial jakis miernik to bym sprobowal sam sprawdzic ale go nie mam wiec dlatego jest mi potrzebna fachowa opinia na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

-

Ostatnio edytowane przez madomat ; 09-01-2011 o 17:15
madomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 09:43   #18
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: zamiana audio na navi

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
natomiast nijak nie mogę dojść o co chodzi z tym górnym (pin 2) bo jest on do dodatkowego elementu dla tylnych siedzeń (Switched Output (On when stereo is on) - Used with Rear Seat DVD's)
To jest zasilanie wzmacniacza antenowego, być może do instalacji TFT w zagłówkach (niestandardowej) jest on jakoś wykorzystywany. Odpowiedni fragment schematu w załączeniu.

Pzdr.
m-cin

PS. Napisałem instalacji niestandardowej, bo zacytowana strona dotyczy mondeo i starszego radia sony. Pytanie i podawane przeze mnie dane dotyczą galaxy MkIII. M.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Clipboard01.jpg (32.3 KB, 16 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez m-cin ; 10-01-2011 o 09:53
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 10:45   #19
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: zamiana audio na navi

wiem, że są różnice w złączach radia w ustawieniu niektórych pinów (zdaje się że głównie dotyczy to szyny CAN) ale nie mogę znaleźć różnych wersji schematów złącza radia przypisanych do modelu auta lub radia.
ja np. wstawiłem do siebie radio sony z modelu mondeo mk4 i nie działa mi pamięć zegara i daty. tzn. po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka wyświetlacz świeci się powiedzmy przez 5 minut i jak zgaśnie to przy następnym włączeniu radia nie ma czasu i daty tylko kreski i wszystko trzeba od nowa ustawiać. próbuję dojść o co chodzi ale nie chcę czegoś zepsuć więc po prostu tego nie ustawiam.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 19:55   #20
madomat
ford::average
 
Avatar madomat
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Liverpool UK
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163bhp
Rocznik: 2014
Postów: 96
Exclamation Odp: zamiana audio na navi

Witam ponownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. widze ze zrobilo sie bardzo fachowo i skomplikowanie a mnie tylko chodzi o to napiecie na kabelkach dochodzacych do radia od pilota w kierownicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na kabelkach od nowego radia jest napisane 5V wiec zapewne takie jest konieczne i jezeli w tych kablach jest inne ( zwlaszcza jesli wyzsze) to pewnie cos sfajcze i bedzie klapa albo dla czegos w aucie albo w nowym cd/dvd, naprawde bede bardzo wdzieczny za pomoc w tej kwestii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
madomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.