Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2020, 04:45   #1
pawelch1992
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie 2001, 2.4 TDDI 90km błąd czujnika ciśnienia p0235

Witam wszystkich. Trafił mi się do przekładki silnik w fordzie transicie z 2001r 2.4tddi 90km (w starym pęknięty tłok i pozacierane wałki rozrządu). Przekładałem go z Anglika z 2005r. Cały osprzęt przełożony bo się różnił trochę, został tylko słupek, turbina i sprzęgło z tego młodszego Anglika. Cały czas wyświetla mi błąd p0235 nieprawidłowy sygnał z czujnika ciśnienia doładowania turbiny. W Angliku był czujnik na wężu intercoolera, w tym którym padł silnik nie było tego czujnika. Czy były wersje bez niego? Czy ktoś wcześniej jakoś go usunął, bo kostki też nie ma... Może jest gdzieś indziej? Przepatrzylem układ od filtra powietrza aż do kolektora ssącego i nic za bardzo nie ustaliłem

pawelch1992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2020, 16:33   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Transit 2001, 2.4 TDDI 90km błąd czujnika ciśnienia p0235

Generalnie czujnik MAP mierzy i ciśnienie i temperaturę.
Ale w niektórych wczesnych silnikach 2,4 był tylko czujnik temperatury, stosowany tylko do 23.11.2002.
Montowany był chyba na EGR-e, a EGR tuż przy kolektorze wlotowym. Na rysunku w linku to nr 3. Ma numer 1090457 (F6SF-12A697-AB)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tak mi się wydaje, nigdy tego rozwiązania nie widziałem.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-08-2020 o 16:48
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 05:56   #3
pawelch1992
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2001, 2.4 TDDI 90km błąd czujnika ciśnienia p0235

Ten czujnik faktycznie jest w EGR, ale jak go odepnę to wyskakuje kolejny błąd dotyczący właśnie temperatury. Ten od ciśnienia się usuwa, ale po odpaleniu znów wyskakuje i zaczyna migać kontrolka świec żarowych. Więc możliwe że nie ma osobnego czujnika ciśnienia? Czy szukać uszkodzenia w tym temperatury w EGR?
pawelch1992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 08:21   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: 2001, 2.4 TDDI 90km błąd czujnika ciśnienia p0235

A ten anglik w osprzęcie miał oprócz czujnika MAP także ten czujnik temperatury ?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 11:22   #5
pawelch1992
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2001, 2.4 TDDI 90km błąd czujnika ciśnienia p0235

W Angliku właśnie nie było, dlatego przełożyłem EGR aby wiązka pasowała. Właściciel twierdzi, że wcześniej nie było żadnych błędów. Zamówię ten czujnik temp i podmienię, jeśli to z niego ma jakoś czytać ciśnienie
pawelch1992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 14:02   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: 2001, 2.4 TDDI 90km błąd czujnika ciśnienia p0235

Cytat:
Napisał pawelch1992 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamówię ten czujnik temp i podmienię, jeśli to z niego ma jakoś czytać ciśnienie
No nie, skoro po odłączeniu go wyskakuje jego błąd, to znaczy że działa.
Typowy czujnik MAP nazywa się formalnie MAP-T i ma dwa obwody, dochodzą do niego trzy przewody. Jeden obwód do czujnika ciśnienia, drugi temperatury

Tak mnie zadziwiłeś tym brakiem czujnika MAP, ze spytałem o to w warsztacie Transita. Twierdzą, że w silnikach 2,4 tddi były dwie lokalizacje czujnika, żę były także montowane na takiej plastikowej wstawce w wąż dolotu, po lewej stronie silnika pomiędzy IC i EGR, ale blisko EGR-a. I że MAP musi gdzieś być. Po prostu musi być. Szukaj wtyku po lewej stronie komory silnika (po stronie kierowcy)
-------------------------
Ale jeszcze w starym wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] znalazłem takie info:
Cytat:
Napisał mm666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MAP w 2,4tddi jest mniej więcej na wysokości 4 wtryskiwacza przykręcony do podszybia- przynajmniej u mnie. Też ma 3 piny i wygląda podobnie.
Moim zdaniem do takiego czujnika dochodzi wężyk. Podłączony jest do:
Cytat:
Napisał mm666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do króćca na egr- w sensie nie do gruchy, tylko na odlewie aluminiowym masz króciec.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-08-2020 o 15:11
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 19:45   #7
pawelch1992
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2001, 2.4 TDDI 90km błąd czujnika ciśnienia p0235

Faktycznie czujnik jest przykręcony do podszybia, problemem był niedrożny przewód. Dziękuję za pomoc. Jest jeszcze jeden problem, trochę dziwny auto nie ma obrotomierza, tylko sam prędkościomierz. Prędkościomierz zachowuje się jak obrotomierz, prędkość rośnie w miarę dodawania gazu na postoju. Skrzynia została ta sama, a czujnik prędkości jest w skrzyni. Wiec, jeśli nie jadę, to czemu prędkość wzrasta wraz z obrotami. Myślałem, że pomyliłem wtyczki ten od położenia wału z prędkości (ale wtedy by nie odpalał) dla pewności odpiąłem wtyczkę od czujnika położenia wału i wtedy auto nie pali. Więc to coś innego
pawelch1992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 20:33   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: 2001, 2.4 TDDI 90km błąd czujnika ciśnienia p0235

Cytat:
Napisał pawelch1992 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prędkościomierz zachowuje się jak obrotomierz, prędkość rośnie w miarę dodawania gazu na postoju.
Ale czy licznik kilometrów działa normalnie - tzn. nabija przebieg? Jeśli tak, to impulsator w skrzyni i podłączenie impulsatora jest ok, natomiast w samych zegarach jest coś nie halo.
Podstawowy problem w tych zegarach pojawia sie po wielu latach, kiedy na lutach na płytce zegarów pojawiają się takie charakterystyczne wykwity tlenków cyny, one rozrastają się na sąsiednie ścieżki i robią się dzikie połączenia. Spróbuj wyjąć zegary i oczyścić płytkę i wszystkie dostępne połączenia czystą ligninką ze spirytusem. Także gniazda wtyków i wtyki.
Trzeba zdjąć górną osłonę kolumny kierownicy, potem odkręcić okular zegarów i go wyjąć, wtedy masz dostęp do wkrętów mocujących zegary, odkręcasz, obracasz zegary tak by dały wypiąć się wtyki z płytki i wyjmujesz je.

Jak nie pomoże, to chyba pozostaje zakup używki, są tanie, po 50 - 100 zł.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dobra rada: kiedy oferowane zegary na zdjęciu mają jeszcze włożone wtyki i obcięte wiązki, to znaczy, że nie były wymontowane na wymianę (wtedy mogą być jeszcze gorsze niż te twoje), ale pochodzą z rozbiórki auta i prawie na pewno są sprawne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Mk6 tddi.jpg (103.5 KB, 5 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-08-2020 o 20:48
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 08:43   #9
pawelch1992
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2001, 2.4 TDDI 90km błąd czujnika ciśnienia p0235

Licznik kilometrów, też bije cały czas, co najlepsze jak odlaczę wtyczkę na skrzyni od czujnika, to dalej zegar działa. I jest to równomiernie z obrotami....na wolnych obrotach jest 20km/h w miarę dodawania gazu prędkość rośnie. W tym Angliku był też obrotomierz, wtedy sygnał jest chyba z czujnika wału jeśli dobrze myślę? Ale skoro wiązka została oryginalna to jak to może działać w ten sposób
pawelch1992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 09:52   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: 2001, 2.4 TDDI 90km błąd czujnika ciśnienia p0235

Cytat:
Napisał pawelch1992 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to jak to może działać w ten sposób
Skoro nie znasz historii auta, to może być jeszcze inny przypadek - licznik został zamieniony, przedtem był z obrotomierzem, a włożono bez obrotomierza. Obydwa rodzaje liczników (te bez wyświetlaczy) mają dwa gniazda pod wtyki.
Licznik w linku być może jest taki, jaki powinien być:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.