Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2023, 08:21   #1
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Keyfree - działa tylko w drzwiach kierowcy

Coś zrobiłem (zrobiły moje dzieci), że w Fordzie Galaxy 2018 przełączył mi się tryb działania systemu KeyFree.

Wcześniej mając kluczyk w kieszeni mogłem odryglowywać zamki wkładając rękę w każdą z 4 klamek i mogłem też naciskając na każdą z klamek zaryglowywać wszystkie drzwi (każda z klamek ma symbol keyfree).

Od momentu przestawienia się KeyFree działa tylko w drzwiach kierowcy - to znaczy, że tylko klamka kierowcy reaguje z włożenie ręki odryglowywaniem wszystkich drzwi i tylko klamka kierowcy może zaryglować wszystkie inne drzwi.

Centralny zamek działa poprawnie we wszystkich drzwiach - nie ma problemu z obsługą szyb etc.

Wykluczam awarię, raczej po prostu przestawiona opcja tylko nie za bardzo mogę coś wygooglać.

Kiedy zostawię samochód z uruchomionym zapłonem to działa poprawnie - to znaczy rygluje i odryglowuje każdą klamką.
Jak jest wyłącozny to tylko klamka kierowcy działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś rano szybko przejrzałem instrukcję, ale w niej jest tylko o ustawieniach ryglowania drzwi, ale nigdzie nie ma o KeyFree.
Tak samo wydaje mi się, że jest w menu pojazdu.

Jeśli ma to znaczenie to mam Galaxy międzylifta - czyli stary grill ale już z nowym silnikiem EcoBlue.

Bump: Odpowiem sobie sam pierwszym postem - według zagracznicsnego forum to może być BMS, który wykrył, że Aku ma mniej jak 70% w tej chwili.

Po południu mam długą trasę - się okaże...


Ostatnio edytowane przez kobrys ; 16-02-2023 o 08:49
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2023, 15:58   #2
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Keyfree - działa tylko w drzwiach kierowcy

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......

Ciekawy problem. Mam wprawdzie smaxa - ale tez z 4 klamkami keyfree i jestem ciekawy co jest przyczyną. Jeśli nie aku to stawiam jednak na jakąś opcję nieoczywistą - nazwa w menu może być myląca.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 16-02-2023 o 17:49
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2023, 17:07   #3
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: Keyfree - działa tylko w drzwiach kierowcy

30km przejechane i wszystko działa - teoria z BMS raczej realna bo ostatnio za dużo wokół komina jeździłem.

Trzeba by podładować dziada...
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 11:57   #4
marcinmaro
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-07-2016
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Keyfree - działa tylko w drzwiach kierowcy

Ja w moim Galaxy mam problem z keyless z prawej strony. Nie działa tył i przód, akumulator nowy i zaadoptowany w BMS. Może ktoś ma jakieś podejrzenia o co kaman?.
marcinmaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.