Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2020, 23:54   #11
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Wyłączenie układu Start-Stop

Cytat:
remove fuse F22
BZDURA!!!
W Kudze MK2, podobnie jak W Focusie MK3, układ start-stop wyłącza się w centralnej konfiguracji pojazdu. Jakimkolwiek programem obsługującym poprawnie centralną konfigurację. FORScanem też.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 08:07   #12
pytlass
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 10-11-2017
Skąd: Łódź
Model: Kuga
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wyłączenie układu Start-Stop

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BZDURA!!!
W Kudze MK2, podobnie jak W Focusie MK3, układ start-stop wyłącza się w centralnej konfiguracji pojazdu. Jakimkolwiek programem obsługującym poprawnie centralną konfigurację. FORScanem też.
no ok...ale wiesz jak to zrobić Forscanem? Tak jak pisałem nie widzę u siebie takiej pozycji - pewnie gdzieś jest, ale sęk w tym, że boję się trochę grzebać w aucie, żeby czegoś nie zepsuć...chyba, że ktoś to sam już przerabiał i mógłby mi dokładnie powiedzieć gdzie to znajdę i wyłączę...
pytlass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2020, 16:09   #13
FLA
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-12-2016
Model: C-Max
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wyłączenie układu Start-Stop

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BZDURA!!!
W Kudze MK2, podobnie jak W Focusie MK3, układ start-stop wyłącza się w centralnej konfiguracji pojazdu. Jakimkolwiek programem obsługującym poprawnie centralną konfigurację. FORScanem też.
if you remove F22, then BMS willbe deactivated, and Start Stop needs BMS, finally Start Stop system will be deactivated
FLA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2020, 21:37   #14
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Wyłączenie układu Start-Stop

Cytat:
... finally Start Stop system will be deactivated
If you unmount the battery, the whole car will stop working. Start-Stop will of course also stop working.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
In short, your idea is a very, very bad idea.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 20:05   #15
FLA
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-12-2016
Model: C-Max
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wyłączenie układu Start-Stop

unmount battery?
FLA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 21:36   #16
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Wyłączenie układu Start-Stop

Cytat:
...battery?
Yes. I suggest removing the battery. This usually completely eliminates various problems with the car. Then there is only one left - the car does not start ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2022, 14:59   #17
karole
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 18-05-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 78
Domyślnie Odp: Wyłączenie układu Start-Stop

To wróćmy może do zagadnienia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy jest jakaś metoda wyłączenia układu start/stop, lub lepiej aby się wyłączał po kluczyku?
Jak wyłączyć na stałe w Forscanie?

Do tiguana szwagier kupił na aliexpress taki kabelek przejściówkę pomiędzy wiązkę a przyciski i działa rewelacyjnie. Ma trzy tryby: "fabryczny", "zawsze off", "wyłącz po kluczyku, ale przycisk działa dalej". Kosztowało to 75zł i bez zastanowienia bym kupił do Kugi, ale nie ma takich. :/
karole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2022, 16:47   #18
mihalja
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-08-2022
Skąd: Gdynia
Model: Ford Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wyłączenie układu Start-Stop

Na pewno jest bo jak kupiłem swojego Escape to miałem start/stop domyślnie wyłączony, po odłączeniu akumulatora teraz mam domyślnie włączony. Jak uda mi się ogarnąć mój problem z dostaniem się do modulu BCM to też planuje zrobić, że domyślnie nie będzie aktywny.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
mihalja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2022, 23:02   #19
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Wyłączenie układu Start-Stop

Cytat:
Napisał mihalja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jak kupiłem swojego Escape to miałem start/stop domyślnie wyłączony...
Może JESZCZE RAZ DUŻYMI LITERAMI DLA TYCH CO MAJA KŁOPOT ZE ZROZUMIENIEM PROSTEGO ZDANIA W JĘZYKU POLSKIM:
w Kudze MK2 (oraz w Escape 2013-2019) start/stop wyłącza się bezproblemowo, bez efektów ubocznych i permanentnie - w centralnej konfiguracji pojazdu (CCC) - komputerem, przy użyciu odpowiedniego programu diagnostycznego. Może to być FORSCan.

Nie ma w tym typie auta (ani żadnym innym Fordzie) nastaw typu "start/stop domyślnie wyłączony". Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] powyżej pisze kolejną bzdurę, jakich niestety wiele na tym forum.
Natomiast Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] opisuje działanie modułu 'start/stop killer', którego stosowanie akurat w opisywanym tu przypadku można spokojnie uniknąć wyłączając ASS jak powyżej opisałem.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-09-2022 o 11:13
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2022, 00:39   #20
mihalja
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-08-2022
Skąd: Gdynia
Model: Ford Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wyłączenie układu Start-Stop

To może sprecyzuje, jak kupiłem swój samochód to system start/stop poprzedni właściciel wylaczyl tak jak piszesz komputerem, ale po odłączeniu akumulatora teraz przy odpaleniu mam start/stop włączony i muszę go póki co wyłączać przyciskiem

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
mihalja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.