Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2021, 20:15   #11
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 159
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

W poniedziałek dzwonie do serwisu!

somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2021, 11:59   #12
Shraen
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-07-2021
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2021
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

I jak Panowie, dowiedzieliście się coś?
Ja u siebie nie zauważyłem tej przypadłości, ale sprawdzę następnym razem na zimnym silniku.
Shraen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2021, 14:10   #13
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 159
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

dzwoniłem do dwóch dilerów w okolicy. U jednego nic nie słyszeli, nie mieli takiego przypadku, ale po nowym roku mam sie umówić na diagnostykę ( czyli rżną głupa), u drugiego jak usłyszeli z czym dzwonie, to przełączyli na kierownika serwisu, a ten też mnie spuścił na drzewo, bo samochód nie był u nich kupiony. Czyli musi być poważny problem.
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2021, 14:27   #14
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Problem na szerszą skale, koledzy z de piszą że serwis rozkłada ręce i zaleca obserwować i czekaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 08:32   #15
MrQ
ford::average
 
Avatar MrQ
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Rze
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2020
Postów: 136
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

W UK na forum też znalazłem sporo przypadków. Też serwis ich odsyła z niczym. Ja odebrałem auto nie naprawione. "Mam obserwować". Zostaje raczej pisanie do Ford Polska żeby sie określili chociaż co to za usterka i kiedy będzie akcja serwisowa.

Bump: Znalazłem na zagrnicznym forum. Ten sam problem co u nas i te same stuki

"They finally released a TSB on this.

TECHNICAL SERVICE BULLETIN
HF45 Transmission - Rattle Noise On Cold Start - Built On Or Before 01-Apr-2021
21-2129
26 April 2021
Model:
Ford
2020-2021 Escape Transmission/Transaxle: (H4F45)

Issue: Some 2020-2021 Escape vehicles equipped with a HF45 transmission may exhibit a rattle noise on cold start up only when the engine is running. This noise may be more prevalent in cold weather conditions, typically at or below 0°C (32°F). This may be due to the software in the secondary on-board diagnostic control module C (SOBDMC). To correct this condition, follow the Service Procedure steps to reprogram the SOBDMC.
Action: Follow the Service Procedure steps to correct the condition on vehicles that meet all of the following criteria:

2020-2021 Escape
Built on or before 01-Apr-2021
Rattle noise on cold start up only when the engine is running

Warranty Status: Eligible under provisions of New Vehicle Limited Warranty (NVLW)/Service Part Warranty (SPW)/Special Service Part (SSP)/Extended Service Plan (ESP) coverage. Limits/policies/prior approvals are not altered by a TSB. NVLW/SPW/SSP/ESP coverage limits are determined by the identified causal part and verified using the OASIS part coverage tool.
Labor Times
Description Operation No. Time
2020-2021 Escape HF45 Transmission: Reprogram The Appropriate Modules As Required By The Software Update And Service Procedure (Do Not Use With Any Other Labor Operations)
MT212129
Actual Time
Repair/Claim Coding
Causal Part: RECAL
Condition Code: 04
Service Procedure
1. Reprogram the PCM using the latest software level of the appropriate Ford diagnostic scan tool.
2. Check the availability for software updates on the following modules (if equipped) and update as required:
(1). Secondary on-board diagnostic control module (SOBDM)
(2). Battery energy control module (BECM)
(3). Secondary on-board diagnostic control module B (SOBDMB)
(4). Secondary on-board diagnostic control module C (SOBDMC)
(5). Anti-lock brake system (ABS) module
NOTE: Only one module may be updated at a time."

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



"The dealer called yesterday with the latest. Ford said they don't have a fix for this problem and told the dealer to remove the transmission and ship it to Ford for examination so they can develop a repair procedure. Ford also authorized a new transmission for our Escape but with shipping and all the work needed it will be another week before we get the vehicle back."

Z tego co piszą to aktualizacja TSB czasami coś daje ale w niskich temperaturach problem pozostał. Napisałem do Ford Polska ale nie licze na jakieś konkrety skoro problem jest nie rozwiązany od ponad roku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez MrQ ; 21-12-2021 o 09:23 Powód: link
MrQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 09:43   #16
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Cytat:
....TECHNICAL SERVICE BULLETIN
HF45 Transmission - Rattle Noise On Cold Start - Built On Or Before 01-Apr-2021
21-2129
26 April 2021
Model:
Ford
2020-2021 Escape Transmission/Transaxle: (H4F45)
...
Zupełnie NIC KOLEGOM NIE DA TO "ZNALEZISKIO"...
Biuletyny techniczne Forda (TSB) mają charakter "regionalny". To jest biuletyn na AMERYKĘ PÓŁNOCNĄ!
W Europie taki biuletyn nie obowiązuje i żadne ASO go "nie znajdzie". Podobnie Ford Polska odpisze uprzejmie, iż "taki numer biuletynu technicznego nie jest znany"...
Poniżej jest screenshot ze znanymi w Europie TSB z tego okresu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - niezbędne jest zapewne "uparte zgłaszanie problemu na gwarancji" - wtedy pewnie dopiero pojawi się "wersja europejska" tego TSB (jako zupełnie nowy numer....).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 21-12-2021 o 09:50
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 10:20   #17
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 159
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

czyli znając nasze realia, sprawę będą przeciągać do końca gwarancji, a potem niech sie klient buja. Proponuje po świętach zrobic szturm na salony, może nie zlekceważą problemu. I u mnie stukało nawet przy +20 stopniach.
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 16:40   #18
Dar3k
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 18-12-2021
Skąd: Krosno
Model: Kuga
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2021
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Ja koresponduje z Ford Polska ale na razie żadnych konkretów- niby kontaktowali sie z dealerem gdzie kupiłem Kugę ale na tym skończył sie temat. Wyslałem ponownie zapytanie jakie jest stanowisko Forda w tej sprawie ale nie odpisali póki co. Myślę, że bez sądu sie nie obędzie- z tego co się dowiedziałem sprawa jest na tyle poważna , że trzeba wydzierać silnik i może dlatego sie tak ociagają . 8 miesięcy czekałem na samochód , żeby dostać uszkodzony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dar3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2021, 09:09   #19
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Cytat:
Napisał Shraen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak Panowie, dowiedzieliście się coś?
Ja u siebie nie zauważyłem tej przypadłości, ale sprawdzę następnym razem na zimnym silniku.
Witam. A z jakie macie daty produkcji aut ? Tutaj kolega napisał że tego problemu nie ma - porównując daty produkcji może można jakies wnioski wysnuć że w nowszych problemu nie ma a w starczy jest (lub na odwrót) ?
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2021, 11:09   #20
Skurek20
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Mój jest z grudnia 2020, odbierany w lutym 2021. Jak jest zimny, to jest minimalnie głośniejszy, ale nie jest to w zaden sposób dokuczliwe. Na razie zrobione 25kkm.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.