Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2022, 11:57   #41
bombel321
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2013
Model: Focus mk3 lift, Fiesta mk8
Silnik: Desel 1.5
Rocznik: x
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

No cóż, jeżeli sugerujesz, że tak sobie tutaj trwają dywagacje, a nikt w rzeczywistości nic nie zrobił, to łap fotki.


Przed:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- kierownica z tworzywa, bez tempomatu
- najprostsze radio z obsługą bluetooth + usb
- jedno gniazdo USB przy wybieraku biegów, drugie na desce za radiem
- brak fabrycznych czujników i kamery

Po:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- kierownica skórzana z tempomatem
- Ekran 7"
- Sync 3.4 w wersji bez nawigacji. Android Auto mi wystarczy.
- dołożona [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zamontowana w fabrycznej nie-kamerowej klamce. Wiertarka, dremelek, odrobinę rzeźbienia i się da. Na koniec gumowe/piankowe uszczelnienia, od góry epoksyd, aby wszystko miało szczelność.
Uwaga - wyjęcie klamki wymaga narzędzia w kształcie litery L , bo palcami nie byłem w stanie docisnąć blaszki zatrzasku. Zrobienie tego na silę to słaby pomysł.

Minusy kamery niefabrycznej:
- kąt mojej kamery jest trochę nisko. Zbyt dużo zderzaka w polu widzenia, a kolory linii nie odzwierciedlają odległości. No trudno. Być może kamera z regulowanym kątem nachylenia byłaby tu lepsza.
- brak linii skrętnych. Kamera ma opcję rysowania własnych albo wyłączenia ich całkowicie poprzez zworkę na dodatkowym przewodzie. Miejsce ze zworką jest pod górną wewnętrzną listwą plastikowej tapicerki klapy bagażnika, więc zmiana jest możliwa w minutę.

Plusy:
- koszt kamery 100 zł, a nie 500 (kamera,klamka,wtyczki,ciągnięcie linii LIN do BCMa).
- nie zamykam sobie drogi do rozbudowy. Jak dostępność i cena wersji fabrycznej (klamka+kamera+wtyczka) będzie akceptowalna, to zawsze mogę wymienić. Zasilanie i linia do APIMa są gotowe. Można wtedy dołożyć same linie skrętne.

Podłączenie kamery niefabrycznej:
- do APIMa kabelki z zalutowanym gniazdem RCA. Kamerka wpięta do niego w okolicach dźwigni otwarcia maski
- przewód kamery owinięty taśmą parcianą i przeciągnięty górą - pod uszczelką drzwi kierowcy i pasażera za nim
- do klapy przeciągnięte lewym gumowym przepustem. Warto psiknąć wodą lub WD40, ale nie za dużo, aby nic nie zaplamiło podsufitki.
- zasilanie kamery wzięte z lewej żarówki cofania, a więc w klapie, niedaleko kamery.

Przekładka radia i naszykowanie kabli do APIMa wykonane u forumowicza Krystiana spod Poznania.

Przekładka kierownicy, przeciągnięcie i montaż kamerki samodzielnie.


Ostatnio edytowane przez bombel321 ; 06-05-2022 o 12:57
bombel321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2022, 12:57   #42
jurkyy
ford::amateur
 
Imię: jurek
Zarejestrowany: 22-12-2012
Skąd: czechowice-dz
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 150km
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

bombel321 może pomożesz mam taki sam plan wysłałem priv
jurkyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2024, 20:47   #43
maniek_wroc
ford::beginner
 
Imię: Maniek
Zarejestrowany: 25-03-2019
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 EB 100 KM
Rocznik: 2018
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Panowie ...jest ktoś z Wrocławia kto dołoży oryginalną kamerę cofania do Fiesty ?
maniek_wroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.