Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2013, 21:49   #11
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

kupując od osoby fizycznej, w rozumieniu, prywatnej, kupujesz na umowę kupna-sprzedaży , kupujesz oczywiście w cenie brutto, innej opcji nie ma. Potem przyjazd do kraju , tłumaczenie dokumentów, badanie techniczne, U.Celny, U.Skarbowy, Wydział Komunikacji, oczywiście żadnego Vat-u (23%)się nie płaci.

__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 12:28   #12
_krzychu__
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

A inny wariant:
mamy fajne auto, w "okazyjnej" cenie, sprowadzone, gotowe do rejestracji, na fakturę typu marża. Czy jeśli kupie takie auto, sam pójdę do skarbówki, zapłacę te 23% podatku VAT, to wtedy będzie wszystko OK?.
Oczywiście cena końcowa auta mi wzrośnie, z "okazyjnej" stanie się normalną rynkową ceną za takie auto.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 12:56   #13
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

z tym pytaniem to raczej do skarbówki musisz się udać, ja nie znam odpowiedzi.
Cytat:
Napisał _krzychu__ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście cena końcowa auta mi wzrośnie, z "okazyjnej" stanie się normalną rynkową ceną za takie auto.
w takim przypadku po co ryzykować ? lepiej poszukać normalnej oferty
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 15:26   #14
_krzychu__
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Bo auto może być całkiem OK
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 16:02   #15
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Cytat:
Bo auto może być całkiem OK
tylko że i tak wyjdzie Ci drożej niż sprowadzenie przez, np:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
itd.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 16:10   #16
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

zrobi jak uważa, my nie mamy na to wpływu
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 18:53   #17
_krzychu__
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Po prostu zastanawiam się nad możliwymi rozwiązaniami.
A że pewnie łączna kwota zakupu, wynosząca: cena od handlarza +VAT, będzie na tyle duża, że zakup przestanie być opłacalny, to bardzo prawdopodobne.
Ceny tych "okazji" są niższe, ale chyba nie na tyle, żeby zrekompensowało to podatek.

Bump: Padły tu nazwy:
http://www.wymarzoneauto.pl/
http://www.automeritum.pl/
ktoś może coś więcej powiedzieć o tych firmach, polecić, lub nie?
Wskazać inne solidne?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 18:59   #18
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

mogą być też inne konsekwencje zakupu takiego auta, sporo opisów znajdziesz w necie

Bump: z neta :
"Służby zajmujące się ściganiem przekrętów dotyczących VAT, po numerze VIN mogą łatwo namierzyć ostatniego właściciela auta będącego przedmiotem przestępstwa. Gdy to nastąpi, możemy być pewni, że sprawa skończy się konfiskatą pojazdu.
Płatnikiem VAT jest klient, który - nawet jeśli nie wie, że kupił auto bez podatku - powinien go zapłacić."
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 21-03-2013 o 19:07
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 20:23   #19
_krzychu__
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

No i dlatego pytałem o możliwość zapłacenia należnego podatku VAT, tak żeby nie było przestępstwa podatkowego.
Z tego co zrozumiałem mechanizm przekrętu na VAT, to problemem tutaj jest dezinformacja nabywcy, który dostając fakturę marża, czy jakąś zerówkę, jest przekonany, że wszystko jest OK, a tak naprawdę ma jeszcze do poniesienia koszt podatku VAT, tak jak przy chyba każdej sprzedaży towaru lub usługi.
Z punktu widzenia nabywcy-osoby prywatnej to taka cena handlarza "na marżę" jest ceną NETTO, nieuwzględniającą podatku VAT. Koszt zapłacenia VAT tak czy tak ponosi kupujący, obojętnie, czy kupuje bułkę w sklepie, czy samochód. Płacimy cenę BRUTTO, a technicznie odprowadzeniem do urzędu zajmuje się sprzedawca. Przy zakupie na"marżę" brakuje tego VAT-u w cenie, stąd też moje pytanie o zapłacenie tego samemu, czyli tak faktycznie zmianę podmiotu odprowadzającego podatek do urzędu, no bo koszt jakby nie patrzeć, i tak poniesie kupujący.
Także jedną sprawą jest strona formalno-prawna takiego rozwiązania, no a drugą opłacalność, czyli łączna cena: cena handlarza+podatek - czy za taką kwotę dane auto warto jeszcze kupić.
No a trzecim elementem są zasady, czyli czy kupować od kogoś, kto oszukuje klientów, narażając ich na dodatkowe koszty i postępowanie skarbowe
Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałem moje przemyśleniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 20:32   #20
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Cytat:
Napisał _krzychu__ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i dlatego pytałem o możliwość zapłacenia należnego podatku VAT, tak żeby nie było przestępstwa podatkowego.
jak już pisałem , zapytaj w U.S. nie znam prawidłowej odpowiedzi.
Cytat:
Napisał _krzychu__ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzecim elementem są zasady, czyli czy kupować od kogoś, kto oszukuje klientów, narażając ich na dodatkowe koszty i postępowanie skarbowe
moim zdaniem nie umacniać tego procederu, nie kupować.
Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z neta :Gdy to nastąpi, możemy być pewni, że sprawa skończy się konfiskatą pojazdu.
nie wiem czy tak będzie ,ale może istnieć prawdopodobieństwo że tak się skończy nawet gdy zapłacisz za gościa VAT. Może tak być gdy będzie prowadzone jakieś postępowanie wobec osoby sprzedającej. To są oczywiście moje gdybania, ale gdy istnieje choćby cień ryzyka, chyba nie warto ryzykować
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.