Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2014, 19:24   #1
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Przeglądając różne filmy natrafiłem na reklamę Focusa, w której znajduje się podświetlenie nóg, przestrzeni w bocznych drzwiach i podświetlenie klamek. Co ciekawe, to wszystko można włączyć lub wyłączyć albo z poziomu menu (licznik) albo z przycisku w suficie. Mało tego, można nawet zmieniać kolor (dostępnych jest chyba cztery kolory).
Chciałbym coś takiego zamontować. Szukałem informacji, ale niestety nie znalazłem tego, co mnie najbardziej interesuje. Może na innych forach ktoś coś gdzieś widział? Licze na rosyjskie fora, ale niestety nie rozumiem rosyjskiego, a translatory bardzo słabo sobie radzą z technicznymi nazwami i tłumaczą jest dziwnie (na angielski, bo na polski to już w ogóle porażka).

Oto filmik który znalazłem - liczę, że zainspisuje:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Znalazłem drugi filmik - i to jest to, co mi się podoba.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I jeszcze jeden:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Polarny ; 19-01-2014 o 20:51 Powód: 3 filmik
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 20:22   #2
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Może taśma RBG [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]do tego sterownik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

odpowiednio zamontować i gotoweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 20:49   #3
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

To wiadomo, że można zrobić, ale to nie jest rozwiązanie którego na tą chwilę szukam. To ostateczność. Poza tym ta taśma pracuje na 12V, więc trzeba jest kombinować, bo jak to podepniemy wprost, to za jakiś czas padać będą po kolei diody.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 06:37   #4
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,197
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Poza tym ta taśma pracuje na 12V, więc trzeba jest kombinować, bo jak to podepniemy wprost, to za jakiś czas padać będą po kolei diody.
Taśma ma być zasilana 12V. Nie ważne czy całe 5 m czy dopuszczalny najkrótszy odcinek 3 diód. Taśmę tniesz (w wyznaczonych, co 3 diody, miejscach) na pasujące Ci odcinki i zasilasz 12V.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 15:37   #5
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Spokojnie taka taśma wytrzyma w aucie choć jest napisane że jest zasilana na 12V a w aucie pojawia się czasem i 14V. Nic się jej nie stanie.
Takiego podświetlenia samemu nie wykonasz. Po pierwsze zobacz jak wygląda taka taśma, jest za duża i nigdzie jej prawie nie zmieścisz, przynajmniej żeby to elegancko wyglądało.
Po drugie takie podświetlenie jest wykonane zupełnie inaczej, to są przeważnie elementy z przeźroczystego plastiku podświetlone jedną diodą RGB, wtedy dużo ładniej światło się rozkłada i podświetlenie wygląda elegancko. Elementy są oczywiście specjalnie ukształtowane żeby rozpraszały światło w odpowiedni sposób. Chyba że kupisz cały taki komplet z Focusa III i zamontujesz u siebie ale wątpię żeby choć jedna rzecz pasowała.
Za to możesz spokojnie wykonać podświetlenie w jednym kolorze, poszukaj na forum o podświetleniu klamek, o lampce z oświetleniem deski tak zwanym submarine, tak zwane podświetlenie skarpetek. Takie rzeczy były wielokrotnie opisywane.

Kiedyś jak bylem młody i głupi to u siebie coś takiego zrobiłem. Zdjęcia powiedzmy że jakieś 60% efektu oddają. W rzeczywistości wygląda to na bardziej stonowane i nastrojowe.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________


Ostatnio edytowane przez moons ; 20-01-2014 o 16:38
moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 20:44   #6
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

wow! jak zrobileś to nad podłokietnikiem drzwiowym??
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 21:24   #7
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Pod listewkę wsadziłem coś takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Choć na zdjęciu widać mocne światło to w rzeczywistości jest bardzo dyskretne. Powiedzmy że z tego elementu jestem zadowolony tak na 60%. Problem jest z podświetleniem tego, miesiąc czasu szukałem odpowiedniej diody, trzeba naprawdę super mocnej żeby był jakiś efekt. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie to dwie diody przy lampce, po jednej diodzie przy żarówkach od oświetlenia skarpetek, podświetlenie klamek i podświetlenie boczków. Takie ambilight w Focusie I Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 21:31   #8
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Dzięki za odpowiedzi. Jeżeli chodzi o dokładanie owietlenia, to mam doświadczenie, bo robiłem to w swoim poprzednim aucie - Mondeo Mk3:

Delikatne podświetlenie środka
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodanie podświetlenie tylnych przestrzeni na nogi:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pomysł na wpięcie się w instalacje już mam - przy skrzynce, natomiast pytanie gdzie znajduje się oryginalna instalacja, bo może nie muszę się nigdzie wpinać.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2014, 08:13   #9
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod listewkę wsadziłem coś takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Choć na zdjęciu widać mocne światło to w rzeczywistości jest bardzo dyskretne. Powiedzmy że z tego elementu jestem zadowolony tak na 60%. Problem jest z podświetleniem tego, miesiąc czasu szukałem odpowiedniej diody, trzeba naprawdę super mocnej żeby był jakiś efekt. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie to dwie diody przy lampce, po jednej diodzie przy żarówkach od oświetlenia skarpetek, podświetlenie klamek i podświetlenie boczków. Takie ambilight w Focusie I Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
pomysł bardzo mi się podoba, jakiego generatora użyłeś w końcu ? bo jak widzę ceny po 300-400 zł to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2014, 09:39   #10
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

kilka linków to wątku o dokładaniu oświetlenie (często trzeba klikać w "Скрытый текст" aby pojawiły się fotki - działa to tylko przy wyświetlaniu w oryginale ewentualnie przy automatycznym tłumaczeniu w locie przez przrglądarkę Chrome; fotki nie rozwijają się przy tłumaczeniu przez translate.google)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - podśw. klamek wewn.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - gałka zmiany biegów z podśw.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - podśw. odblasków w boczkach drzwiowych
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - montaż fabrycznego podświetlenia ze zmianą
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.