Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2018, 19:28   #11
FF2000
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 176
Domyślnie Odp: Nie odpala, kontrolka świec żarowych

Zacznij od sprawdzenia szczelności układu paliwowego, może się zapowietrzył, może przytkany filtr paliwa. Potem podłączyć pod kompa, odczytać ewentualne błędy.

FF2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2018, 21:21   #12
Mac007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2017
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi, 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Nie odpala, kontrolka świec żarowych

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Błędy które wyszły. Zapowietrzony nie jest, sprawdzone. Paliwo podawane nawet bezpośrednio na pompe, też nic.

Ostatnio edytowane przez Mac007 ; 17-04-2018 o 22:30
Mac007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 11:40   #13
Mac007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2017
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi, 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Nie odpala, kontrolka świec żarowych

https://i.imgur.com/BayoeWj.jpg
Do wymiany? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mac007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 12:09   #14
Mac007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2017
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi, 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Nie odpala, kontrolka świec żarowych

Wymieniłem ten czujnik położenia wału korbowego, lecz nadal nie foczka nie chce odpalić. Dalej sprężynka mruga, a na komputerze wyskoczyły nowe błędy w tym innego czujnika.

Błędy:
Spoiler:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Błędy z czujnikiem położenia wału zniknęły (pojawiły się jeszcze raz, bo kostka nie była wpięta xd), nie mam niestety zdjęcia. Wymienię ten czujnik, to wywali kolejny czujnik. Coś, ktoś na to?
Mac007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 17:59   #15
Mac007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2017
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi, 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Nie odpala, kontrolka świec żarowych

Nikt nic nie wie? Bo nie wiem czy jutro inwestować pieniądze w kolejny czujnik.
Mac007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 21:07   #16
dim7
ford::amateur
 
Avatar dim7
 
Zarejestrowany: 04-05-2011
Skąd: Wągrowiec
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie 1.8 tdci 115km kontrolka świec żarowych mruga, auto nie odpala, gaśnie

Witam, od kilku miesięcy zmagam się z problemem z odpalaniem mojego Focusa MK1 1.8 TDCI 115 KM.

Otóż problem pojawił się zimą - auto miało problem z odpaleniem rano. Długo kręciło, a po odpaleniu po ok 5 sekundach bez włączonego biegu i z wciśniętym lub puszczonym sprzęgłem gasło. Przy kolejnej próbie odpalenia migała kontrolka świec żarowych. Po odczekaniu jakiejś minuty udawało się go uruchomić i potem już cały dzień nie było problemy podczas jazdy i odpalania, ale problem pojawiał się kolejnego dnia - szczególnie jeśli temperatura była poniżej 5 stopni.

Dwa razy auta nie udało się odpalić i na lawecie pojechało do mechanika, który stwierdził, że zapchany jest zawór EGR i trzeba go wymienić lub doraźnie czyścić pukając w niego.
Na szczęście zrobiło się cieplej i problem występował znacznie rzadziej.

Niestety w czerwcu podczas drogi do pracy jakiś 1 km po ruszeniu, auto zaczęło szarpać, brakowało mu mocy i zapaliła się kontrolka świec żarowych. Zjechałem na pobocze zgasiłem auto i po kilku minutach odpaliłem ponownie i problemu już nie było. Przez tydzień z obawy poważnej awarii jeździłem tylko krótkie trasy w okolicy domu, ale problem się nie powtórzył, więc zacząłem ponownie dojeżdżać do pracy.

Po miesiącu bez większych problemów (występował jedynie sporadyczny problem przy porannym odpalaniu odpisany na początku) auto po przejechaniu ok 25 km zgasło mi podczas czekania na światłach i nie dało się go odpalić - migała kontrolka świec żarowych. Ponownie wpakowałem je na lawetę i zawiozłem do pobliskiego mechanika, któremu opisałem powyższą historię.

Po jakiś 2 - 3 godzinach mechanik zadzwonił, że auto zrobione i wymienili czujnik położenia wałka rozrządu i odpala (prócz tego wymienili mi olej i filtr paliwa, o co dodatkowo prosiłem, bo przypadał mi termin, a nie chciałem ponownie oddawać auta).

Wyeliminowało to problem i przez miesiąc jeździłem zadowolony, że wszystko jest ok, ale wczoraj problem się powtórzył.

Po ruszeniu i przejechaniu kilku metrów auto zgasło, ale zaraz odpaliło. Po przejechaniu ok 2 km i jakimś 30 minutowym postoju odpaliło, ale po kilku metrach zaczęło szarpać, brakowało mu mocy i zapaliła się kontrolka świec żarowych. Zjechałem na pobocze zgasiłem i po chwili odpaliłem ponownie. Autem szarpało, ale kontrolka już się nie zapaliła i dojechałem do domu.
Dziś po odpaleniu za pierwszym razem auto nie zgasło, ale przy gazowaniu na luzie przy ok 2000 obrotów zaczyna mocniej drżeć.
Wykonałem self test, ale wykazało żadnych błędów DTC.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i go rozwiązał?
Czy mogę samodzielnie jakoś wykluczyć winę zaworu EGR?
Czy warto spróbować kupić używany EGR, a jeśli tak, to jak go dobrać by był zgodny z moim silnikiem?
__________________
Wągrowiec - informator turystyczny
dim7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 22:22   #17
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1 1.8 tdci 115km kontrolka świec żarowych mruga, auto nie odpala, g

Self test w tym przypadku do niczego. Jedz na kompa albo kup kabel i sam sprawdz bledy. Mechanik jak nie ma komputera diagnostycznego to go zmień. Przyczyn moze byc sporo. Np czujnik byl ok a wiazka kabli uszkodzona. Bez diagnozy komputerem za duzo mozliwych przyczyn.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 20:51   #18
dim7
ford::amateur
 
Avatar dim7
 
Zarejestrowany: 04-05-2011
Skąd: Wągrowiec
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 115km kontrolka świec żarowych mruga, auto nie odpala, gaśnie

Dziś udało mi się załatwić iCar II i odczytać błędy, które występują:

P1200 - injector - circuit range/performance - wtryskiwacz - zakres obwodu / wydajność

P1211 - Injector control pressure sensor above / below desired level P1211 - Wtryskiwacz kontroli czujnik ciśnienia powyżej / poniżej pożądanego poziomu

P0191 Fuel Rail Pressure Sensor Circuit Range / Perfomance - Czujnik ciśnienia zbiornika zasilania (listwy) paliwa - sygnał poza zakresem/wydajność

P0251 Injector Pump Fuel Metering Control A - Wirnik/krzywka pompy wtryskowej A - usterka

Czy taki zestaw błędów może świadczyć o problemach z EGR czy przyczyna jest inna?
__________________
Wągrowiec - informator turystyczny
dim7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2018, 21:47   #19
program01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 115km kontrolka świec żarowych mruga, auto nie odpala, gaśnie

Sprawdź wiązkę czujnika jak i sam czujnik ciśnienia na listwie paliwowe. Mi się nie wydaje by to była sprawa EGR. EGR zawsze możesz zagłuszyć na czas testów. Jakby pomogło to świadczy o EGRze..
program01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2018, 22:20   #20
dim7
ford::amateur
 
Avatar dim7
 
Zarejestrowany: 04-05-2011
Skąd: Wągrowiec
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 115km kontrolka świec żarowych mruga, auto nie odpala, gaśnie

Dzięki za odpowiedź. A czy możesz napisać w jaki sposób EGR zagłuszyć?
Wiązkę i czujnik mam sprawdzić pod kątem uszkodzeń fizycznych czy w jakiś inny sposób?
__________________
Wągrowiec - informator turystyczny
dim7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , egr , focus i , gaśnie silnik , kontrolka świec


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.