Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2008, 19:59   #1
yacek _b
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Gdańsk
Postów: 71
Domyślnie Woskowanie-pucowanie autka

Koledzy czy ktoś miał możliwość używania mleczka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?
Ja dzieki koledze raz . Musze powiedzieć że jest to bardzo dobry produkt .
Stwierdziłem że:
- łatwo się poleruje
- nie brudzi plastików
- można to robić w pełnym słońcu
- dosyć długo utrzymuje się na karoserii ( połysk i sama politura , sprawdzone w deszczu i na myjniach .
Pytam się , bo niepokój zasiała mi opinia jednego z redaktorów sklepu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ( bardzo dobrze zaopatrzony sklepik i uczciwy ) , gdzie stwierdza że silikon moze powodować odbarwienia i degradację lakieru :fcp5 .
Szukając w necie spotkałem wiele markowych produktów opartych na silikonie . Czy ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie ?

yacek _b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2008, 20:20   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Re: Woskowanie-pucowanie autka

ja stosuje mleczka oparte na silikonie od kilku lat i nie stwierdzilem aby było szkodliwe :fcp2
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2008, 20:48   #3
yacek _b
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Gdańsk
Postów: 71
Domyślnie Re: Woskowanie-pucowanie autka

stasiek49, a czy przed okresem zimowym również stosujesz . Czy zauważyłeś jakieś negatywne " zmiany " na lakierze ?
Pytam bo musze powiedzieć , że bardzo dobrze mi się nakładało/polerowało to mleczko prestone , z drugiej strony firma nie jakiś tam krzak tylko coś znaczy w branży.
Używałem wosku-oliwki Turtle Wax Gloss Guard , ale muszę stwiedzić że jakoś krócej utrzymywała mi się ta warstwa wosku , mam też mleczko Valvoline Eagle One , świetny produkt , pieknie pogłebia barwę koloru , ale też troszkę krócej trzyma ( jak powiedziałem obserwuję to w czasie deszczu i na myjni ) .
yacek _b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2008, 22:00   #4
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Re: Woskowanie-pucowanie autka

mleczk stosuje 2 -3razy w roku i to wystarcza
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2008, 22:18   #5
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Re: Woskowanie-pucowanie autka

od marca do października kupuję zawsze takie kosmetyki, które można nakładac na ciepły lakier i w pełnym słońcu

efekt pracy jest wtedy niesamowity, mleczka zwykle nie zostawiają smug na szybach czy na plastikach (pod warunkiem ze nie są to produkty firmowane np. przez Tesco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

fakt że troszkę trudniej się to poleruje, ale poświęcenie samochodowi pół godziny więcej w trzy miesięcznej skali to chyba nie dużo ??
mouzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2008, 06:39   #6
yacek _b
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Gdańsk
Postów: 71
Domyślnie Re: Woskowanie-pucowanie autka

mouzes , niewiele jest takich preparatów , które można stosować w " pełnym słońcu " . Trochę łaziłem po sklepach w Gdańsku i tylko na tym preparacie było adnotacja o takiej możliwości.
Kolejny plus na korzyść to brak pylenia przy polerowaniu .
yacek _b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2008, 08:40   #7
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Woskowanie-pucowanie autka

Ja od paru lat w róznych auta stosuję CarPlan T-Cut Color Fast. Naprawdę rewelacyjny preparat, faktycznie wystraczy kilka razy w roku go użyć. Efekt utzrymuje się bardzo długo, choć minusem jest, że mocno brudzi czarne plastiki (potem ciężko to trochę usunąć) no i o woskowaniu "na słońcu" można zapomnieć. Jest to trochę problem właśnie latem, bo nie każdy ma garaż, w którym można spokojnie nawoskować autko, a szukanie cienia w bardzo słoneczny dzień nie zawsze jest wygodne. :fcp4
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2008, 12:52   #8
yacek _b
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Gdańsk
Postów: 71
Domyślnie Re: Woskowanie-pucowanie autka

rectosei kiedyś kolega pokazał mi ten produkt ( T-Cut Color Fast , czarny ) , całkiem niezły , dodać należy jeszcze że przy polerowaniu nie pyli .
yacek _b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.