Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2018, 19:30   #1
WisiorPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Gliwice
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2 69km LPG
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Plan przegladów

Witam. Mam gorącą prośbę do forumowiczów. Podrzuci ktoś foto z książki przeglądow co ile jakie pracę serwisowe trzeba wykonywać? Nabyłem nie dawno tego tuk tuka i sprzedający nie dał książki serwisowej. Szczególnie chodzi mi o to co ile rozrząd płyn chłodniczy płyn hamulcowy itd.

WisiorPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 07:18   #2
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: Plan przegladów

Rozrząd 100tyś lub 5lat ale z tego co pamiętam to silnik jest bez kolizyjny, jak wymienialiśmy u siebie po 7 latach to pasek był już spękany. Do płynów możesz sobie kupić testery i kontrolować ich stan na bieżąco.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 09:29   #3
szadamek
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 13-10-2015
Skąd: Włocławek
Model: KA seria LUFTHANSA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 55
Domyślnie Odp: Plan przegladów

Jeżeli nie masz książki serwisowej to na twoim miejscu na pewno wymienił bym od razu olej i filtry.A później co 10 tyś.Jakość płynu chłodniczego i hamulcowego można sprawdzić testerem u mechanika.Rozrząd tak jak napisał mischel,co 100 tys.lub 5 lat.
Niektóre autoryzowane serwisy np.PEUGEOT,każdą wizytę serwisową rejestrują i można tam sprawdzić co było robione.Może i FORD tak samo robi?
szadamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 09:54   #4
WisiorPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Gliwice
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2 69km LPG
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Plan przegladów

Cytat:
Napisał szadamek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie masz książki serwisowej to na twoim miejscu na pewno wymienił bym od razu olej i filtry.A później co 10 tyś.Jakość płynu chłodniczego i hamulcowego można sprawdzić testerem u mechanika.Rozrząd tak jak napisał mischel,co 100 tys.lub 5 lat.
Niektóre autoryzowane serwisy np.PEUGEOT,każdą wizytę serwisową rejestrują i można tam sprawdzić co było robione.Może i FORD tak samo robi?
Dzięki auto kupiłem bezpośrednio z salonu forda (zostawione w rozliczeniu). I negocjując cenę udało się wyrwać serwis w cenie. Ponoć wymienili olej ale zgodnie z zasadą ufaj ale sprawdzaj wlazłem pod tuk tuka i jest nowy filtr oleju wiec mogę zakładać że to zrobili i olej jest świeży. Gdzieś czytałem że płyn chłodniczy w tym wozie zmienia się co 10 lat... chciałem się upewnić czy tak samo macie w książkach. Oczywiście liczą właściwości więc będę musiał zrobić tak jak pisaliście. Mam do was jeszcze pytanko bo wiem że te fiatowskie silniku lubią żłopnąć trochę oleju (wiem bo już taki silnik miałem w gazie) i tu też montuje lpg. Co polecacie na dolewkę? Ponoc oryginalny olej to SAE 5W-40 engine oil. Szukałem gdzie zdobyć coś takiego ale mają to tylko w ASO a wiadomo jakie ceny są w ASO. Tak samo jest z ARTECO Havoline XLC cooling czyli płynem chłodniczym...
WisiorPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 09:59   #5
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Plan przegladów

Cytat:
Napisał WisiorPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponoc oryginalny olej to SAE 5W-40 engine oil.
Taki to mają absolutnie wszędzie, bo to nie marka, a tylko klasa lepkości według:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ojciec do fiata zawsze kupował oleje selenia. Co nie znaczy, że polecam (bo się nie znam).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 10:38   #6
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: Plan przegladów

Cytat:
Napisał szadamek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakość płynu chłodniczego i hamulcowego można sprawdzić testerem u mechanika
Lepiej sobie kupić, za oba testery zapłacisz około 50zł i nie trzeba po mechanikach jeździć.
Cytat:
Napisał WisiorPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fiatowskie silniku lubią żłopnąć trochę oleju
Mam w domu ka z 2009 z przebiegiem około100tyś i trochę oleju popija
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 13:11   #7
WisiorPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Gliwice
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2 69km LPG
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Plan przegladów

Cytat:
Napisał mischel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam w domu ka z 2009 z przebiegiem około100tyś i trochę oleju popija
Tak myślałem że olej będzie schodził. W fiacie kiedyś nie zaglądałem przez 20tyś km od wymiany i jakie moje zaskoczenie było że na bagnecie nie było w ogóle śladu oleju. Średnio na 20 tyś km dolewałem później 0,7 litra aby trzymać poziom w KA pewnie jest podobnie. Dzięki za info.
WisiorPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 16:34   #8
Empe
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-12-2016
Skąd: Kaszuby
Model: Mustang ; Explorer
Silnik: 302 V8; 4,6 V8; 4,6 V8; 3,5 V6
Rocznik: 1978; 2005; 2006; 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Plan przegladów

Cytat:
Napisał WisiorPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam gorącą prośbę do forumowiczów. Podrzuci ktoś foto z książki przeglądow co ile jakie pracę serwisowe trzeba wykonywać? Nabyłem nie dawno tego tuk tuka i sprzedający nie dał książki serwisowej. Szczególnie chodzi mi o to co ile rozrząd płyn chłodniczy płyn hamulcowy itd.
Jeśli chcesz bazowac na danych producenta to masz przecież wszystko w etis.ford. Nie trzeba sie domyślać lub słuchać "opowieści z 1001 nocy" użytkowników, niekoniecznie Twojego modelu Forda. W internecie masz wszystko!! trochę chęci aby poszukać.
Empe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 18:10   #9
PROD
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 08-01-2017
Model: KA
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Postów: 42
Domyślnie Odp: Plan przegladów

A u mnie na razie nie widzę ubytku oleju. Olej wymieniony w czerwcu. Na razie zrobione około 4 kkm. Leje vivoline 5w30 ponieważ taki olej lał poprzedni właściciel.
PROD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 22:38   #10
WisiorPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Gliwice
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2 69km LPG
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Plan przegladów

Cytat:
Napisał Empe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chcesz bazowac na danych producenta to masz przecież wszystko w etis.ford. Nie trzeba sie domyślać lub słuchać "opowieści z 1001 nocy" użytkowników, niekoniecznie Twojego modelu Forda. W internecie masz wszystko!! trochę chęci aby poszukać.
Dzięki Tobie dowiedziałem się że taka strona istnieje. Zalogowałem się i poniżej wrzucam info z karty przeglądów. Może się komuś przyda.

Cytat:
Napisał PROD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A u mnie na razie nie widzę ubytku oleju. Olej wymieniony w czerwcu. Na razie zrobione około 4 kkm. Leje vivoline 5w30 ponieważ taki olej lał poprzedni właściciel.
4k km to nie wiele aby zobaczyć ubytek - przy 10 kkm może już brakować szklankiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak też robiłem w fiacie z tym silnikiem i po 10tyś robiłem dolewkę.

Informacją z planu obsługi:
Płyn hamulcowy - wymiana co 2 lata
Układ chłodzenia - wymiana co 10 lat
Pasek napędu wałka rozrządu - wymiana co 5 lat (100tyś km) lub 4 lata jeśli pojazd użytkowany w ciężkich warunkach
Dodatkowe paski napędowe (cokolwiek to znaczy) - tak samo jak rozrząd.
WisiorPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.