Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2024, 20:32   #1991
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał dudijack Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jak to podłączyć w aucie?
Normalnie - odpowiednim kablem USB do mediahuba Sync3.
Wszystkie "bezprzewodowe" AA podłączane są przewodem USB do navi (np. Sync3) i dopiero potem telefon łączy się z nimi bezprzewodowo...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2024, 12:47   #1992
dudijack
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Braniewo
Model: Focus MK IV Vignale
Silnik: 1.5L Dragon
Rocznik: 2019
Postów: 144
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Thx. Zakupione.
dudijack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2024, 18:23   #1993
Smartek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2024
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cześć!
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie. Od wtorku posiadam swojego pięknego MK5 2016 r.
Po weryfikacji na stronie Forda mam informację, że mój SYNC3 jest obecnie w wersji 2.0.16074 i możliwa jest aktualizacja do 3.0.20204. Map nie chcę aktualizować, bo korzystam z CarPlay.

Nie miałem wiele czasu się pobawić, może dotychczas z 40 minut styczności z jazdą i samym Sync i CarPlayem. Wszystko póki co śmigało jak należy.

Moje główne pytania:
1. Czy aktualizacja jest bezpieczna? Przeprowadzałbym ją z pendrive'a przez USB.2
2. Ile realnie zajmuje czasu?
3. Czy jest jakiś "changelog" z opisanymi zmianami pomiędzy poszczególnymi wersjami?
4. Warto robić jak wszystko działa? Czy ta wersja 3.0.20204 jest stabilna? :-)

Ostatnio edytowane przez Smartek ; 29-02-2024 o 18:59
Smartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2024, 16:07   #1994
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał Smartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ta wersja 3.0.20204 jest stabilna? :-)
tak ale i tak musisz zrobić także aktualizację map
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2024, 14:08   #1995
Smartek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2024
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Jesteś pewien? Na stronie FORDa widnieje niżej: "Zaktualizuj SYNC, aby zobaczyć aktualizacje map". To co będzie, gdy przejdzie aktualizacja SYNC do czasu, gdybym tej aktualizacji MAP nie wykonał?
Smartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2024, 16:00   #1996
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał Smartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś pewien?
jestem pewien . Nowy system + stare mapy = lagowanie systemu itd
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2024, 17:05   #1997
Smartek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2024
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

OK, czyli chodzi głównie chodzi o stabilność i szybkość działania - sądziłem początkowo, że po prostu aktualizacja wcale nie przejdzie, teraz rozumiem.

Widziałem też możliwość aktualizacji SYNC3 za pomocą Syn3Updater i od razu do wersji 3.4.x. Czym one różnią się od wersji 3.0.x? W sumie to brakuje mi jedynie logo stacji i ładniejszego (nowocześniejszego) interfejsu - tak to wszystko śmiga bez zarzutów.

-edit-
Zainteresowałem się również możliwością jailbreaka SYNC3, ale nie odnalazłem niczego, co by mnie tam zainteresowało, w przeciwieństwie do "Pudełka Damiana", które wskazuje m.in. wskazuje moment wypalania DPF-a, czy jakieś wskazania od akumulatora itd. - to akurat uważam za przydatne.

Ostatnio edytowane przez Smartek ; 05-03-2024 o 17:51
Smartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2024, 20:35   #1998
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał Smartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Zainteresowałem się również możliwością jailbreaka SYNC3, ale nie odnalazłem niczego, co by mnie tam zainteresowało, w przeciwieństwie do "Pudełka Damiana"....
"Pudełka" nie da się użyć bez jb Sync3... Nie istnieje też wizualizacja z pudełka na wersji 3.0 softu Sync3.
Tak więc 'w razie czego' to trzeba zrobić i jb i wgrać najnowszą wersję 3.4...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2024, 14:39   #1999
Machina
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 18-01-2024
Model: Ford Ecosport
Silnik: 2.0
Rocznik: MY20
Postów: 6
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Chciałem serdecznie podziękować bo dzięki informacjom tutaj i na Fmods udało mi się wgrać reformat NA My20 ze wszystkimi potrzebnymi plikami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz pewnie się skusze popsuć jakimiś modami jak już wszystko działa jak trzeba XD.
Machina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2024, 15:45   #2000
Smartek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2024
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Pudełka" nie da się użyć bez jb Sync3... Nie istnieje też wizualizacja z pudełka na wersji 3.0 softu Sync3.
Tak więc 'w razie czego' to trzeba zrobić i jb i wgrać najnowszą wersję 3.4...
Dzięki, cenna wiedza.

Dzisiaj spróbowałem zrobić mniej inwazyjną aktualizację do tej oficjalnej ze strony Forda. Przygotowałem pendrive zgodnie z instrukcją, format do exFAT, w głównym katalogu pendrive'a dwa pliki + folder SyncMyRide. Robiłem format trzykrotnie, z czego ostatni na innym komputerze z innym Windowsem dla pewności i niestety, po włożeniu pendrive'a do USB nic się nie dzieje - pendrive chwilę miga, więc dostaje zasilanie, jeździłem z nim kilkanaście minut, potem kombinowałem na różne sposoby, z zapłonem, włączonym i zgaszonym silnikiem itd.

Widziałem na filmikach, że ludziom komunikat o aktualizacji wyskakuje w ciągu maksymalnie kilkunastu sekund od włożenia pendrive'a w gniazdo USB.

Co jeszcze mogę spróbować zrobić, żeby SYNC3 "zobaczył" włożonego pendrive'a? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Smartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , mondeo mk5 , navigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.