Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2012, 07:58   #11
djatom
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

[I]michus[I] powiedz mi gdzie jest ten zawór bo ja u siebie znalazłem jakiś wężyk po prawej stronie silnika wisi w okolicach akumulatora

djatom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2012, 12:04   #12
michus
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-12-2011
Skąd: Września
Model: Fusion
Silnik: 2.2
Rocznik: 2020
Postów: 84
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

Musisz wejsc pod auto i rozejrzyj sie nad przednia pòłoś.dochodza do niego 3 wężyki.wrazie co to mam prawie nowy elektrozawor na sprzedaz bo ja kupilem nowy a okazalo sie ze mam prawie nowy zalozony .a przyczyna nie byl elektrozawor tylko czujnik doladowania denso wrazie co prosze dzwonic moge odsprzedac 604475282
michus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2012, 19:52   #13
lobuz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus MKII
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

Witam ponownie,
u mnie przyczyną poszarpywania był zawór podciśnieniowy Pierburg. Co ciekawe stary miał numer który pasuje do 1.6 hdi (wg danych na stronie Inter Cars), założyłem nowy o ciut innym numerze - do 1.6 tdci i jak ręką odjął.
A co do diagnozowania błędów, zainwestowałem i za 95 $ z przesyłką zamówiłem FORD VCM OBD. Pokazuje nawet procentowe otwarcie zaworu EGR. Te wszystkie ELM-y z perspektywy czasy to wyrzucenie kasy w błoto. A chiński kabelek może nie jest super dopracowany, ale to co mi trzeba - odczyt i kasowanie błędów (skuteczne), niektóre parametry LIVE (egr, przepływomierz itp.) jest wystarczający za tą cenę (po trzech użyciach zwraca się zakup porównując podłączenie pod IDS w warsztacie).
lobuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2012, 15:22   #14
konikt7
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 27-08-2012
Skąd: Wro
Model: c max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

a gdzie podłączyć gruby wężyk szukam i szukam ? od prawej trzeci . nie działa turbina a ten wężyk jest luzem prawdopodobnie spadł ale nie wiem co teraz z nim zrobić .
konikt7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2012, 21:32   #15
jasiek_ga
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: DST
Model: focus c-max
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

Cytat:
Napisał lobuz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie,
u mnie przyczyną poszarpywania był zawór podciśnieniowy Pierburg. Co ciekawe stary miał numer który pasuje do 1.6 hdi (wg danych na stronie Inter Cars), założyłem nowy o ciut innym numerze - do 1.6 tdci i jak ręką odjął.
A co do diagnozowania błędów, zainwestowałem i za 95 $ z przesyłką zamówiłem FORD VCM OBD. Pokazuje nawet procentowe otwarcie zaworu EGR. Te wszystkie ELM-y z perspektywy czasy to wyrzucenie kasy w błoto. A chiński kabelek może nie jest super dopracowany, ale to co mi trzeba - odczyt i kasowanie błędów (skuteczne), niektóre parametry LIVE (egr, przepływomierz itp.) jest wystarczający za tą cenę (po trzech użyciach zwraca się zakup porównując podłączenie pod IDS w warsztacie).
Możesz opisać jakie miałeś objawy tego poszarpywania ???
jasiek_ga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 19:39   #16
Kołbi
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-09-2009
Skąd: Szczecin
Model: Focus C-MAX Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

Witam. Mam podobny problem, auto wchodzi w tryb awaryjny, i odłącza turbo. Błąd jaki się pokazuje to P2263 Turbo / Super Charge Boost System Performance. Wcześniej był także P0299 Turbo / Super Charger Underboost. Czasem uda się, że jest dobrze, zrobiłem skan programem scanmaster i wyszły mi następujące dane: czujnik podciśnienia MAP ok. 100kPa na biegu jałowym, a na maksa jadąc wynik był ok. 150kPa (nie za mało?), czujnik przepływu powietrza MAF wskazywał wtedy ok. 180 g/s.
Jak ponownie odpale to wchodzi w tryb awaryjny i czujnik MAP pokazuje tylko 100kPa niezależnie od obrotów i obciążenia. Wychodzi mi że czujnik jest raczej dobry jak pokazuje. Tylko zawór może nie działa prawidłowo. Co wy na to jakieś rady, pomysły.
Kołbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 21:07   #17
Mieto-68
ford::average
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: Słupsk
Model: Ford Focus C-Max/Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 183
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

Miałem wczoraj taki sam przypadek. Na trasie nagle ni z tąd ni zowąd brak reakcji na pedał gazu i straszny muł - błędu nie wywaliło. Pojechałem dziś do mechanika (silnik - muł okrutny, tylko pare bab na drodze udało mi się wyprzedzć rozpędem na trasie). Obroty maksymalne to 2800. Po podłączeniu kompa okazało się, że był błąd tzw. oczekujący ( nie zapala się jeszcze lampka "check engine"): awaria zaworu regulacji doładowania. Aby wykluczyć uszkodzenie przewodów podciśnieniowych przedmuchaliśmy je i wszystko było OK. Okazało się, że nie dochodzi napięcie do wtyczki elektrycznej w tym zaworze bo się przerwał kabelek ok. 10 cm poniżej kostki, który wychodził z głównej wiązki. Po zlutowaniu przewodu autko dostało skrzydeł jak dawniej.
Aby sprawdzić czy podciśnienie reguluje pracą turbiny mechanik złączył na krótko ze soba dwa przewody podciśnieniowe, które wchodzą do tego zaworu i od razu było słychac prawidłowy gwizd turbo. Nie należy tylko mocno wtedy gazować bo nie ma regulacji i można przeładować turbo. Myślę, że ten post może dużo pomóc w sprawach "przymulania" silnika. Pozdro dla Wszystkich

Pisałem o tym w innych postach, ale jak będzie ktoś szukał to mu się tu takie informacje też przydadzą.

Przewód podciśnieniowy, który idzie na tył silnika (do turbo) należy podłączyć do drugiego króćca licząc od strony grodzi silnika, a przewód z przodu silnika do pierwszego od strony grodzi.

Ostatnio edytowane przez Mieto-68 ; 13-12-2012 o 22:45
Mieto-68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 11:18   #18
fordmondeo99
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-04-2013
Skąd: Augustów
Model: c-max
Silnik: 1.6cdti
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

witam. ja mam inny problem z zaworem sterowania turbiną....wiec odchodzą od niego 3 przewody , gruby i 2 cienkie....z tym , ze u mnie gruby przewod ma około 20 cm i jest zaslepiony.....wiec mam pytanko , gdzie on powinien byc podłączony. Ty to jest przyczyną , ze laga od turbiny jest cały czas wcisnięta ??
Jak odłącze 1 przewód cienki to cos syklie i laga idzie do góry...po odpaleniu i zgaszeniu laga turbiny nie wysuwa się...Proszę o pomoc...Dzięki.
fordmondeo99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 11:04   #19
Lysy0072
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-08-2012
Model: focus c-max
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

witam mam podobny problem tez dalem podobny temat (urwany wezyk od turbo) ale niestety nikt mi nie chce doradzic... ja mialem zaslepiony jeden przewod i wtedy laga od turbiny jest caly czas wcisnieta tylko niepolecam bo mimo ze samochod chodzil normalnie to kosztowalo mnie to 400zl poniewaz rozwalilo mi rure gumowa od strony pasazera i dostalem ją tylko w serwisie. mam pytanie czy wszystkie wężyki od elektrozaworu maja byc gdzies podlaczone? bo ja mam jeden jakby przeciety (na moim temacie są zdjecia) i turbina zalancza sie tylko na 5sekund po odpaleniu silnika nastepnie laga idzie do gory i odcina turbine dodam jeszcze ze chyba przez to przy dodawaniu gazu kopci na czarnoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lysy0072 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2013, 14:51   #20
lukaszzajac81
ford::beginner
 
Imię: łukasz
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: szczecin
Model: focus c-max
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

Witam ja mam tez problem z c-maxem a mianowicie straszny mół turbo pompuje normalnie wyskakuje bląd p0299 niedoładowanie turbo mechanik podkładał mi ten elektro zawór i dalej to samo czy moze to byc czujnik denso .
lukaszzajac81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.