Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2016, 22:46   #21
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Błąd P02E1 i przyspieszanie

Często sprzedający piszą bzdury nie do końca wiedząc co sprzedają, lub jak nazwać daną część.
Na pewno nie jest to rura idąca do IC-ka= musiałaby być ciśnieniowa, a ta na pewno taką nie jest, bo składa się z dwóch połówek plastikowych.

EDIT:
Obejrzałem teraz dokładnie Microcat'a i widzę, że ta rura o której piszę jest za, a nie przed filtrem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (93.9 KB, 222 wyświetleń)

__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 17-07-2016 o 22:53
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2016, 21:29   #22
Qdzej
ford::beginner
 
Avatar Qdzej
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 12-01-2016
Skąd: okolice Nysa
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 06.2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Błąd P02E1 i przyspieszanie

i jak Panowie, czy to przepustnica ? bo nie wiem czy właśnie to mam wymieniać w 2.2 ?
Qdzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2016, 19:01   #23
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Błąd P02E1 i przyspieszanie

Heh, też chciałbym wiedzieć. Błąd skasowałem 2 razy i więcej mi się nie pokazuje nie wiem czemu, pomimo tego że wciąż raz na jakiś czas czuję to przerywane przyspieszanie na wyższych biegach. Aczkolwiek ostatnio coś właśnie jakby rzadziej. Dawałem mu ostro w dechę ostatnimi czasy i się może przedmuchało samo xD Nie wiem, ale mam nadzieję że objawy się nie nasilą lub szlag trafi to co szwankuje i wtedy będę wiedział co wymienić.

PS. Wlałem też "millers oils diesel power ecomax" ale nie sądzę żeby akurat to sprawiło że błąd się nie wyświetla i że jest poprawa.
jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2016, 12:39   #24
Qdzej
ford::beginner
 
Avatar Qdzej
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 12-01-2016
Skąd: okolice Nysa
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 06.2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Błąd P02E1 i przyspieszanie

Cytat:
Napisał jaworq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Heh, też chciałbym wiedzieć. Błąd skasowałem 2 razy i więcej mi się nie pokazuje nie wiem czemu, pomimo tego że wciąż raz na jakiś czas czuję to przerywane przyspieszanie na wyższych biegach. Aczkolwiek ostatnio coś właśnie jakby rzadziej. Dawałem mu ostro w dechę ostatnimi czasy i się może przedmuchało samo xD Nie wiem, ale mam nadzieję że objawy się nie nasilą lub szlag trafi to co szwankuje i wtedy będę wiedział co wymienić.

PS. Wlałem też "millers oils diesel power ecomax" ale nie sądzę żeby akurat to sprawiło że błąd się nie wyświetla i że jest poprawa.
Ja wymieniłem przepusticę bo pod tą kopułką 2 zębatki plastikowe się wyrobiły, błąd skasowałem i jak narazie po około 500km jest ok, przepustnica była ciągle otwarta bo zębatki nie były w stanie jej domknąć, podejrzewam, że stąd brakowało mi mocy tak na 5,6tym biegu

swoją drogą nie wiem jaki wpływ ma jeżdżenie samochodem z otwartą ciągle przepustnicą, jak to się ma do żywotności silnika ??
Qdzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2022, 07:42   #25
seth27
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-07-2017
Skąd: Ostr
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Przepustnica TDCI 140KM

Witam.
Ostatnio miałem regenerowane turbo i przy podpięciu komputera wyskoczył mi między innymi błąd P02E1. Po skasowaniu błędów tylko ten jeden pojawiał się ponownie po dodaniu gazu więc zaczęło się kopanie, co może to być. Okazało się, że prawdopodobnie błąd powoduje przepustnica 6G9Q-9E926-AE, gdyż ośka stoi na sztywno w pozycji otwartej oraz jest ułamana łopatka do odczytu pozycji, generalnie cały korpus jest poklejony więc ewidentnie "nasi już tam byli". Wiadomo, że musze ją wymienić, jednak zastanawia mnie fakt, że po stanie w jakim była przepustnica nie działała ona już dłuższy czas, a może i nawet nie była już sprawna jak stałem się posiadaczem tego mondka czyli jakieś 6 lat temu.
Auto z niesprawną przepustnicą ma moc, równe obroty i generalnie zachowuję się normalnie (przynajmniej tak samo od tych 6 lat). Więc zaczęło mnie zastanawiać do czego właściwie służy ta przepustnica ?? Pytanie pewnie głupie ale na logikę skoro ona ma dławic przelot powietrza jeszcze przed turbiną to w momencie gdy turbo zaczyna pompować ona musi być cały czas otwarta. Więc zostaje praca w obrotach do 2tyś czyli przy ruszaniu ewentualnie miejskiej wolnej jeździe. Czy ona wtedy dławi wlot powietrza redukując spalanie czy jak??? Pytanie pewnie dla większości z was będzie banale lub wręcz głupie ale będę wdzięczny za pomoc w tej kwestii
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20220526_162117.jpg (90.5 KB, 44 wyświetleń)
seth27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2022, 08:36   #26
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Przepustnica mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM

Ta przepustnica zamyka się tylko podczas gaszenia silnika, żeby nie telepało jak gasisz. Do niczego innego nie służy.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2022, 09:01   #27
seth27
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-07-2017
Skąd: Ostr
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Przepustnica mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM

Dzięki mrk26.
Faktycznie od zawsze lekko telepał przy gaszeniu (myślałem, że ten typ tak ma). Nowe takie ustrojstwo kosztuje prawie 900 zł, a skoro to odpowiada tylko za telepanie to może zostawić to tak jak jest. Czy lepiej zainwestować i to zrobić ?
seth27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2022, 10:27   #28
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Przepustnica mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM

Teoretycznie nie musisz wstawiać nowej bo jej nawet nie trzeba adaptować. Jak ci nie przeszkadza to jeździj jak jest.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2022, 11:20   #29
seth27
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-07-2017
Skąd: Ostr
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Przepustnica mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM

Bardzo dziękuje za informacje.
A błąd P02E1 może powodować ta przepustnica czy szukać gdzieś dalej przyczyn ?
seth27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2022, 12:01   #30
gregw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-05-2011
Skąd: Dolny Śląsk
Model: VW Touran
Silnik: BKC
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przepustnica mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM

Myśle, ze klapa gasząca ma jeszcze jedno zastosowanie - przy ewent awarii turbo z puszczeniem oleju w dolot- zamknięta klapa ma nie dopuścić do zapłonu takiej mgiełki olej/powietrze w układzie zasilającym- wówczas silnik „lekko się wkręca na wysokie obroty”i kończy żywot



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gregw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przepustnica



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.