Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2019, 13:38   #51
azitoshi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-11-2011
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 174
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

hey o której wtyczce mowa możesz dać foto jakieś ?

azitoshi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2019, 13:59   #52
TalRash
ford::average
 
Avatar TalRash
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-10-2014
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

na czwartej stronie dawałem zdjęcie.
mam reflektor do sprzedania jakby co.
TalRash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2019, 20:46   #53
azitoshi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-11-2011
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 174
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

A ok ta wtyczka to u mnie zupełnie inaczej wygląda i kable wyglądają ok także u mnie musi być coś innego nie mogę dojść co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Rozumię że jak jeden reflektor się nie może ustawić bo coś tam ma popsute to się adaptacja wyłącza w ogóle ? Bo prawy też się nie rusza, na dodatek w tym feralnym chyba nie świecą też długie.
azitoshi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 00:41   #54
TalRash
ford::average
 
Avatar TalRash
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-10-2014
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Jak miałem uszkodzoną tą wtyczkę to poziomowały się po uruchomieniu auta.
Tylko uszkodzony reflektor cały czas był w lewo skręcony.
Jeśli oba się nie poziomują obstawiam usterkę modułu świateł lub układu poziomowania. Trochę mała prawdopodobna jest jednoczesna tak sama usterka obu reflektorów.
Natomiast jak po chwili działania silnika komputer wyświetli usterkę reflektora to skręt,zmiana snopu światła i doświetlanie nie działa - wyłącza te funkcje komputer z powodu usterki.

Ostatnio edytowane przez TalRash ; 25-01-2019 o 00:43
TalRash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 17:22   #55
azitoshi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-11-2011
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 174
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

No jest tak jak piszesz, czyli wszsytko się wyłącza problem dotyczy tylko lewego reflektora bo on świeci w lewo w dół prawy jest ok. Więc to napewno coś nie tak z nim ale wtyczkę oglądałem i jest w porządku chciałem od spodu odkręcić tą metalową puszeczkę z elektorniką ale niestety nie mam takie klucza jakiś chyba torx nasadowy bo może tam coś sie porozpinało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
azitoshi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 13:15   #56
tkaczu151
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-05-2019
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Odkopię troszkę temat, czy ktoś z okolic Wrocławia lub woj. łódzkiego naprawił tą usterkę w jakimś warsztacie?
Próbowałem dostać namiar z Wrocławia na PW od autora tematu, jednak dawno nie zaglądał na forum.
tkaczu151 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2019, 08:54   #57
dddd
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

To ja zaktualizuję wątek o mój przypadek i cenę naprawy: Focus 2015, prawy przedni reflektor po kilku próbach wypozycjonowania (po włączeniu zapłonu) zjeżdżał w skrajny prawy róg, naprawa w warsztacie w Warszawie 250 PLN (oczywiście nie w ASO).
dddd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 11:42   #58
tkaczu151
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-05-2019
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

A na czym polegała naprawa w twoim wypadku?
Ja podjechałem do znajomego, który po prostu mi to zlutował i wrzucił trochę kleju na gorąco, aby tak łatwo nie puściło, ale obawiam się, że to może być chwilowe rozwiązanie tematu.
tkaczu151 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2019, 19:51   #59
piasek1412
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-09-2019
Skąd: Tychy
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Witam, u mnie reflektor prawy świruje. Po odpaleniu samochodu wszystko się pozycjonuje i jest ok. Ja się ruszy autem to czasem szybciej czasem po dłuższej jeździe prawy reflektor świeci maksymalnie w prawo i w dół. Po zatrzymaniu auta reflektor wraca do prawidłowego położenia. Po ruszeniu znowu to samo. Czy ktoś spotkał się z taką usterką?
Wiem że poprzedni właściciel wymieniał jeszcze na gwarancji prawy reflektor na nowy.
Szukam jakiegoś warsztatu z górnego śląska który zna temat. Czy możecie polecić jakiś warsztat?
piasek1412 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 19:31   #60
tkaczu151
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-05-2019
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Cytat:
Napisał piasek1412 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, u mnie reflektor prawy świruje. Po odpaleniu samochodu wszystko się pozycjonuje i jest ok. Ja się ruszy autem to czasem szybciej czasem po dłuższej jeździe prawy reflektor świeci maksymalnie w prawo i w dół. Po zatrzymaniu auta reflektor wraca do prawidłowego położenia. Po ruszeniu znowu to samo. Czy ktoś spotkał się z taką usterką?
Wiem że poprzedni właściciel wymieniał jeszcze na gwarancji prawy reflektor na nowy.
Szukam jakiegoś warsztatu z górnego śląska który zna temat. Czy możecie polecić jakiś warsztat?
Pytanie, czy wyskakuje ci wtedy błąd na komputerze? Jeśli tak to bardzo możliwe, że kabelek mógł ci się już przetrzeć i np. przy nierównościach może się przestawać stykać z kostką i wtedy reflektor świruję.
Proponuję odkręcić reflektor i sprawdzić jak wygląda od środka sytuacja, mi pomogły bardzo zdjęcia zamieszczone, na którejś z wcześniejszych stron.
tkaczu151 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.