Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2020, 16:46   #1
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Gaśnie przy schodzeniu z obrotów = błędy p1211 i p 0251

Witam
Przelewy wtryskwaczy w normie, auto odpala od strzała, nie wchodzi w tryb awaryjny podczas przyspieszania, ale przy schodzeniu z obrotów na postoju gaśnie i wywala błędy jak w tytule. Potrafie auto wprowadzić w tryb awaryjny przez naciśnięcie sprzęgła podczas szybkiej jazdy i wtedy jak schodzi z obrotów słychać jak robi to nierówno.
Co jest ? -założony nowy filtr paliwa, zaworki wtrysków były zmieniane rok temu, nowe czujnik wału rozrządu i wału korbowego. Witki opadają... Auto ma niesamowitą moc, przyspiesza jak diabeł, odpala od strzała, nigdy nie wszedł w tryb awaryjny przy przyśpieszaniu. W załączeniu film gdzie słychac jak zachowuje się silnik.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez jarek1233 ; 20-09-2020 o 17:09
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 18:09   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Gaśnie przy schodzeniu z obrotów = błędy p1211 i p 0251

To jest wg IDS-a "usterka regulacji dawki paliwa doprowadzanej do wtryskiwacza".

Potrzebujesz sprawdzenia dobrym testerem ciśnienia na szynie w trybie rzeczywistym.
To są dwa błędy bliźniaki, najczęściej występują razem. Wg koncesjonowanego IDS-a opis przyczyn ich występowania jest identyczny.
Dobry, doświadczony diagnosta po przebiegu ciśnienia w chwili gdy silnik gaśnie, może coś wiecej powiedzieć co się dzieje z układem paliwowym.
Bo oprócz najczęściej spotykanych przyczyn - czyli uszkodzenia zaworu regulacyjnego pompy IMV lub czujnika ciśnienia na szynie, mogą być przyczyny natury elektrycznej, czyli uszkodzone przewody zaworów lub tzw. brak prawidłowej funkcji monitorowania FIP (w sumie na jedno wychodzi...).
Nie przekreślaj uszkodzenia wtryskiwaczy, czy na pewno były regenerowane na oryginalnych częściach Delphi. Taka całkowicie prawidłowa próba przelewowa odbywa przy pompcy IDS-a - to podłączony laptop steruje silnikiem, kilka razy wchodzi na wysokie obroty i z powrotem na niskie. Same wolne obroty niedokładnie pokazują wady przelewania wtryskiwaczy.
Jakie były te przelewy - nie podałeś.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 20:58   #3
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Gaśnie przy schodzeniu z obrotów = błędy p1211 i p 0251

Zastanawia mnie dlaczego układ paliwowy wariuje przy schodzeniu z obrotów, na chłopski rozum jeśli byłoby coś nie tak to wariować powinien przy maksymalnym wysiłku - gwałtownych obrotach - a on jedzie jak szalony, gaśnie tylko przy zejściu z wysokich obrotów.
Przelewy sprawdze jutro raz jeszcze, ale kilka miesięcy temu były to znikome ilości - ledwo co z metrowych wężyków zaczęło kapać, zaworki włożone są zamienniki, ale nie najtańsze :-)
Czy może to być spododowane zapowierzaniem ? Kiedyś zdejmowałem bak bez kanału, było ciasno i siłowałem się z tamtejszymi wężykami w smoku, może coś uszkodziłem..
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez jarek1233 ; 20-09-2020 o 21:29
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 22:13   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Gaśnie przy schodzeniu z obrotów = błędy p1211 i p 0251

Cytat:
Napisał jarek1233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaworki włożone są zamienniki, ale nie najtańsze :-)
Tak myślałem. Nie chcę źle wróżyć, ALE TAK SIĘ NIE ROBI.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 22:37   #5
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Gaśnie przy schodzeniu z obrotów = błędy p1211 i p 0251

Wiem, bije się w pierś, no ale jeśli przelewy są w porządku.. ? Czy to tak nie działa ?
__________________
Regulamin $23
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 22:46   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Gaśnie przy schodzeniu z obrotów = błędy p1211 i p 0251

Cytat:
Napisał jarek1233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, bije się w pierś, no ale jeśli przelewy są w porządku.. ? Czy to tak nie działa ?
Na wolnych obrotach ciśnienie na szynie wynosi tylko 250 barów (przy rozruchu już jest wyższe - 350 barów). Podczas depnięcia wynosi grubo ponad 1.000 barów. Przy mniejszym ciśnieniu wtryskiwacz może się zawieszać. Rozpylacze (końcówki) też zmieniałeś?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 23:18   #7
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Gaśnie przy schodzeniu z obrotów = błędy p1211 i p 0251

Rozumiem, miałoby to sens - przywiesza się, rozpylaczy nie zmieniałem. Domowym sposobem sie nie sprawdzi rozpylaczy ? Mam u znajomego podstawowy próbnik do wtryskiwaczy, ale trzeba by mu podać jakoś prąd - czy wogóle taka zabawa miałaby sens ?
__________________
Regulamin $23
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 09:57   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Gaśnie przy schodzeniu z obrotów = błędy p1211 i p 0251

Cytat:
Napisał jarek1233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy w ogóle taka zabawa miałaby sens ?
Nie, nie rób tego, zniszczysz cewkę.
Trzeba sprawdzić ciśnienie na listwie podczas schodzenia z obrotów, jeżeli byłoby ok, to raczej wtryskiwacze do robienia(?). Stuprocentowej pewności nigdy nie ma.
Ciśnienie na wolnych obrotach ma dopuszczalną tolerancję +/-50 barów, po jej przekroczeniu wyłączany jest silnik przez PCM.

Są co prawda metody sprawdzenia profili sygnału sterującego wtryskiwaczy na silniku, ale ja tego nigdy nie widziałem żeby ktoś robił w warsztacie, być może zaawansowany diagnosta z oryginalnym IDS-em lub z oscyloskopem warsztatowym (chodzi o sprzęt połączeniowy) może to zrobić.
Można by jeszcze raz zrobić próbę przelewową z kilkakrotnym wchodzeniem na wysokie obroty tak na około 10 sekund i powrót do wolnych obrotów(wciśnięte sprzęgło, ograniczone są wtedy do 3.000). Bo te błędy pokazują rozbieżność między ciśnieniem zadanym przez PCM i rzeczywistym - pytanie, czy przyczyna nie leży w uszkodzeniu wtryskiwaczy, w ich bardzo dużych przelewach.

Jest olbrzymia niepewność w diagnozowaniu przy zamiennikach zaworków. Ja nie jestem zawodowcem pompiarzem, ale już tyle nasłuchałem się o kłopotach z zamiennikami zaworków i rozpylaczy do wtryskiwaczy Delphi, że nigdy bym tego nie zamontował, nawet gdyby dawali mi je za darmo. Po prostu nie i koniec...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-09-2020 o 10:15
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 17:23   #9
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Gaśnie przy schodzeniu z obrotów = błędy p1211 i p 0251

W załączeniu film z wartościami szyny paliwa, chyba nie jest dobrze.. ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez jarek1233 ; 21-09-2020 o 18:04
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 18:07   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Gaśnie przy schodzeniu z obrotów = błędy p1211 i p 0251

Cytat:
Napisał jarek1233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W załączeniu film z wartościami szyny paliwa, chyba nie jest dobrze.. ?[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Statycznie jak chodzi na wolnych - jest idealnie.
Ale kiedy schodzi z obrotów - ciśnieni spada do 60 barów, fatalnie, dużo poniżej dopuszczalnej tolerancji.

Teraz pytanie - czy zmienić na wabia zawór regulacyjny pompy IMV, czy zająć się wtryskiwaczami... Sam musisz odpowiedzieć, bo pieniądze nie moje... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(Moim zdaniem wygląda na to, że czujnik na listwie jest ok - ładnie czyta)
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.