Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|wielkopolska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2021, 21:47   #1
Areczek098
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 18-01-2021
Skąd: Konin
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 6
Thumbs up Focus 1.8TDCI 115Km jakis magik od fordów/wielkopolska

Witam tak jak w tytule poszukuje dobrego mechanika najlepiej zajmującego się tylko Fordami, gdyż z moją foką nie mogę dojść do ładu ani żaden inny mechanik nawet z serwisów. Jestem z okolic Konina fajnie jakby ktoś z okolicy mógłby mi kogoś wskazać pozdrawiam

Areczek098 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2021, 22:22   #2
Sokółłł
ford::advanced
 
Avatar Sokółłł
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-12-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 338
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI 115Km jakis magik od fordów/wielkopolska

A jakie masz problemy "nie do rozwiązania"?
Sokółłł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2021, 22:46   #3
Areczek098
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 18-01-2021
Skąd: Konin
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI 115Km jakis magik od fordów/wielkopolska

Takie jak w tym temacie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzis wymieniony drugi termostat mahle, odpowietrzony zalany płynem plus wymiana na oryginalny korek od zbiorniczka płynu chłodzenia i dalej na obrotach wskazówka temp. leci w dół...
Areczek098 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2021, 00:11   #4
texas
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Colchester
Model: Ford Mondeo Estate(kombi :) ), Focus MK2 1.8 Tdci 2008 Facelift
Silnik: 1.6TdCi
Rocznik: 2012
Postów: 61
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI 115Km jakis magik od fordów/wielkopolska

Sprawdź najpierw na OBD co ci pokaże
texas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2021, 07:02   #5
Areczek098
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 18-01-2021
Skąd: Konin
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI 115Km jakis magik od fordów/wielkopolska

Cytat:
Napisał texas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź najpierw na OBD co ci pokaże
Sprawdzałem wczora dwoma j zestawami diagnostycznymi jeden pokazał błąd czujnika temperatury, wymieniany byl 2tyg temu, skasowałem go.
Druga kostka później nie pokazała niczego tylko, że foka miała niby 52 stopnie a na zegarze było około 70.
W bmce u kumpla pokazała prawidłowa temperaturę a u mnie niby 52...
Areczek098 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2021, 08:24   #6
Areczek098
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 18-01-2021
Skąd: Konin
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI 115Km jakis magik od fordów/wielkopolska

Dodam jeszcze, że auto zauważalnie więcej pali niz wcześniej
Areczek098 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2021, 15:37   #7
texas
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Colchester
Model: Ford Mondeo Estate(kombi :) ), Focus MK2 1.8 Tdci 2008 Facelift
Silnik: 1.6TdCi
Rocznik: 2012
Postów: 61
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI 115Km jakis magik od fordów/wielkopolska

Cytat:
Napisał Areczek098 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałem wczora dwoma j zestawami diagnostycznymi jeden pokazał błąd czujnika temperatury, wymieniany byl 2tyg temu, skasowałem go.
Druga kostka później nie pokazała niczego tylko, że foka miała niby 52 stopnie a na zegarze było około 70.
W bmce u kumpla pokazała prawidłowa temperaturę a u mnie niby 52...
Z tego co się zdążyłem rozejrzeć na tablicy będziesz miał inną temperaturę niż z OBD (w fordach pokazywana jest temperatura symulowana z reguły bo mało który dogrzewa się do 90). Niestety diagnostyka układu chłodzenia to najtrudniejsze co może się przytrafić podczas użytkowania samochodu. W każdym z przypadków moze być uszkodzona pompa , przytkana chłodnica i dziesiątki innych problemów. Ale 52 ⁰C to wygląda jak rozwalony termostat.

Ostatnio edytowane przez texas ; 22-01-2021 o 15:42
texas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2021, 08:32   #8
Areczek098
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 18-01-2021
Skąd: Konin
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI 115Km jakis magik od fordów/wielkopolska

Termostat jest firmy Mahle (to już drugi termostat w tym miesiącu) i chyba jakby był zepsuty to auto w środku by nie grzało a po paru min teraz grzeje.
Wczoraj zrobiłem 600km i niby temperatura była 88 stopni czyli tak jak kiedyś przed tymi wariacjami co się zaczęły dziać i odpukać ale nie spadała temp przy dodawaniu gazu i na obrotach.
Czytałem na innych forach i ludzie wymieniali czujniki, termostaty, pompę wody, korki i nic im to nie dawało. Czy ten spadek temp to jest jakaś bolączka tego silnika, bo już zgłupiałem...

Bump:
Cytat:
Napisał texas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co się zdążyłem rozejrzeć na tablicy będziesz miał inną temperaturę niż z OBD (w fordach pokazywana jest temperatura symulowana z reguły bo mało który dogrzewa się do 90). Niestety diagnostyka układu chłodzenia to najtrudniejsze co może się przytrafić podczas użytkowania samochodu. W każdym z przypadków moze być uszkodzona pompa , przytkana chłodnica i dziesiątki innych problemów. Ale 52 ⁰C to wygląda jak rozwalony termostat.

Termostat jest firmy Mahle (to już drugi termostat w tym miesiącu) i chyba jakby był zepsuty to auto w środku by nie grzało a po paru min teraz grzeje.
Wczoraj zrobiłem 600km i niby temperatura była 88 stopni czyli tak jak kiedyś przed tymi wariacjami co się zaczęły dziać i odpukać ale nie spadała temp przy dodawaniu gazu i na obrotach.
Czytałem na innych forach i ludzie wymieniali czujniki, termostaty, pompę wody, korki i nic im to nie dawało. Czy ten spadek temp to jest jakaś bolączka tego silnika, bo już zgłupiałem...
Areczek098 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.