Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2020, 19:16   #1
Kaka89
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 17-09-2019
Skąd: Klamry
Model: Grand C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 12
Unhappy Przekroczony czas zapłonu silnika

Witam,

Szukałem na różnych forach, w tym amerykańskich etc.. Na mój problem nie widzę rozwiązania.

Wymieniałem filtr paliwa. Niestety, nie zrobiłem tego dobrze, tj. nie zalałem nowego filtra paliwem. Kręciłem więc 4 razy po kilkanaście sekund. Wyszło łącznie ponad minutę. Auto nie zapaliło. Wyskoczył komunikat "przekroczony czas zapłonu silnika". Zapłon OK, rozrusznik z przycisku ani drgnie, wciąż ten komunikat.

Wg. forów amerykańskich dopuszczalny łączny czas "kręcenia" to 60 s.. Potem przerwa do godziny i powinna być znowu możliwa ta czynność. Niestety u mnie rozrusznik nie reaguje.

Pouczony błędem "zaciągnąłem" paliwo we wszystkie obwody próżnią. Następnie zakręciłem rozrusznikiem na "krótko" omijając ECU. Odpalił, chodzi bajka. Gaszę silnik. Przy kolejnej próbie wciąż ten komunikat. Forscan nic nie widzi. Rozrusznik jak napisałem działa. Przewody sprawdzone, są OK. Ja się już poddaje. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to ogarnąć?

Przecież w bardzo trudnych warunkach, hipotetycznie -25 też może dojść do takiej sytuacji. Jak skasować ten komunikat?

Na ekranie wew. mam DTC C073_88, C140_00, C200_00, C121_00.

Wyprowadziłem bypass do rozrusznika. Na krótko auto odpala, jeździ, żadnych błędów, po zgaszeniu znowu to samo ... jak usunąć to dziadostwo?

Przekaźnik rozrusznika OK, bezpiecznik również.

Bardzo proszę o jakieś uwagi, wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie,
KKA

Kaka89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2020, 09:39   #2
Kaka89
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 17-09-2019
Skąd: Klamry
Model: Grand C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Przekroczony czas zapłonu silnika;

Poradziłem sobie sam,albo pora urlopowa albo nikt na forum nie miał tego problemu.

W każdym bądź razie.

W C-MAX 2011 2.0 TDCi 163 KM czekamy godzinę.

Po godzinie wciskamy KOLEJNO. Gaz do końca, sprzęgło do końca, trzymamy przycisk START. Odpala i kasuje komunikat. Ja straciłem cały dzień urlopu, ale inni już nie muszą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam;
KKA
Kaka89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 12:06   #3
sobczi91
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-05-2013
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 Benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przekroczony czas zapłonu silnika;

Witam. Mam ten sam problem tylko że Focus MK3 2013 r. 1.6 TDCI 95 Km. Kręciłem parę razy w mrozie , nie odpalił więc dałem sobie spokój. Dziś wchodzę przekręcam kluczyk i tylko Przekroczony czas zapłonu silnika. Akumulator wydaję się Ok. Po podłączeniu na kable ten sam komunikat. Musze jeszcze spróbować raz sposobu Kaka89.
sobczi91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 13:42   #4
sobczi91
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-05-2013
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 Benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przekroczony czas zapłonu silnika;

Problem rozwiązał się. Sposób kolegi Kaka nie zadziałał ale zakręciłem kluczykiem od razu do oporu tak że nie zdążył wyświetlić komunikatu i odpalił odrazu. Teraz już komunikat nie wyświetla się i odlala normalnie.
sobczi91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2022, 10:24   #5
unister
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-08-2022
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max Grand
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie komunikat "przekroczony czas zapłonu"

Dzień dobry. Mam problem z uruchomieniem Forda C-MAX rok 2013, 1.0 system bezkluczykowy. Po 5 krotnej bezskutecznej próbie zapłonu pojawił sie komunikat "przekroczony czas zapłonu", który czwarty dzień nie chce się wykasować. Pojazd parę tygodni temu też wyciął taki numer, ale po jednym dniu postoju odpalił bez problemu. Akumulator jest sprawny, świece wymienione miesiąc temu - rozrusznik kręci sprawnie, ale raz na kilka kilkanaście dni ma fazę że nie odpala, choć to już inny problem. Najważniejsze - czy ktoś z Państwa ma wiedzę, bądź zna jakiś trik w jaki sposób obejść blokadę "przekroczony czas zapłonu". W instrukcji pojazdu jest ten komunikat opisany bardzo lakonicznie, że załącza się po 5 nieudanych próbach i trzeba odczekać. Niestety ja czekam już 4 dni. Odłączany był też akumulator a właściwie klema + (do minusowej nie mogę się dostać) niestety nie pomogło - zresetowało sie radio i przebiegi ale nie komunikat. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Grzegorz
unister jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2023, 07:37   #6
ANDRZEJ712
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 31-03-2023
Model: ford grand c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Przekroczenie czasu zapłonu silnika

Witam mam problem w moim ford grand c-max 2012 2.0 diezel 140 km system bezkluczykowy. A mianowicie po kilku próbach uruchomienia samochodu pojawił sie komunikat "przekroczenie czasu zapłonu silnika" jak go skasować. odłaczanie klemy nic nie daje. Brak możliwości odpalenia silnika od razu po wciśnięciu przycisku pojawia się ten komunikat i wciskając rozrusznik się nie odzywa.
ANDRZEJ712 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2023, 07:54   #7
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,755
Domyślnie Odp: Przekroczenie czasu zapłonu silnika

To rozwiązanie powinno zadziałać:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2023, 21:32   #8
Krzysiek71
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 08-08-2023
Skąd: Krotoszyn
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przekroczenie czasu zapłonu silnika

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To rozwiązanie powinno zadziałać:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Hejka witam,manatki sam problem z kuga 2.0tdci w automacie. Po wymianie filtra paliwa i wielokrotnym kręceniu zapalił się komumikatGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.rzekroczony czas zapłonu i nie odpala na przycisk już pare dni. Jak wiesz co to za przyczyna to proszę o pomoc z góry dziekuje i pozdrawiam
Krzysiek71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2023, 03:27   #9
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Przekroczenie czasu zapłonu silnika

Cytat:
Napisał Krzysiek71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wiesz co to za przyczyna to proszę o pomoc z góry dziekuje i pozdrawiam
Zalałeś filtr ropa? Jeżeli nie to masz zapowietrzony układ trzeba odpowietrzyć.
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2023, 21:45   #10
Krzysiek71
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 08-08-2023
Skąd: Krotoszyn
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przekroczony czas zapłonu silnika;

Tak zalałem,na krótko odpalił i można nim jechać bez problemu,ale po zgaszeniu auta poblem powraca. Jest to system bezkluczykowy i po naciśnięciu przycisku od razu pojawia się ten sam komumikat. Próbowałem zostawić na pare dni bez efektu. Odłączyłem akumulator na cały dzień i też nic. Rozkładam już ręce bo nie pokazuje żadnego błędu. Miesiąc temu po wymianie akumulatora na krótko pokazał na liczniku temp zewnętrzna -20st. Ale po zgaszeniu po godzinie wszystko było już ok. Auto jeździło aż do wtedy jak wymieniłem filtr i kręcił bez efektu do tego komunikatu. Będę wdzięczny jak ktoś mi pomoże w sumie to żony auto wiec rozumiecie
Krzysiek71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.