Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2018, 18:34   #1
Bizonik
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-06-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Usterka silnika 2010 2.0 TDCI

Witam, natrafiła mi się ostatnio nieprzyjemna sytuacja z moim fordem S-maxem, silnik 2.0 TDCI 115km, rocznik 2010. Początkowo wszystko było w porządku, odpaliłem samochód po raz pierwszy raz tego dnia, wybrałem się w trasę po około 23km w jedną stronę dojechałem, a z powrotem gdzieś w połowie wyskoczył mi komunikat usterka silnika i auto nie przyjmowało gazu, po chwili komunikat znikał, auto szarpnęło się i wszystko było w porządku, sytuacji powtórzyła się jeszcze raz w ten sam sposób, a następnie auto już po prostu zgasło przy pojawieniu się komunikatu o usterce. Mechanikowi komputer wykrył błąd pompy wtrysku paliwa - wymieniona, za pojeździłem autem, 100km w jedną stronę nawet przejechałem, a następnego dnia zaraz po wyjeździe z domu usterka silnika. Mechanik mówił, że paliwo brudne, wymieniliśmy filter, a auto tankuje tylko na lotosie bądź orlenie. Dodam, że chwile przed pojawieniem się komunikatu auto delikatnie szarpie, tzn. Nie trzyma stałych obrotów mimo iż nie dodaje gwałtownie gazu ani nie hamuję, dziś pojawiła się usterka i zniknęła bardzo szybko, poczułem zrywy i po chwili znów się pojawiła, auto zgasło i tyle z jazdy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy miał ktoś może podobną sytuację? Jak sobie z tym poradzić, żeby nie ładować w ciemno pieniędzy a po chwili czekać na holowanie?
@Po tym jak wyskoczyła usterka zostawiliśmy auto, wróciliśmy po 6 godzinach i dojechało do domu, ale tak już wcześniej było, może postać 5 minut i jest w stanie odpalić i przejechać kawałek.


Ostatnio edytowane przez Bizonik ; 02-06-2018 o 22:12
Bizonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2018, 20:00   #2
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: S-MAX 2010 2.0 TDCI usterka silnika

Trzeba odczytać w pierwszej kolejności błędy. Przyczyn może być wiele. Skąd jesteś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2018, 20:28   #3
Bizonik
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-06-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: S-MAX 2010 2.0 TDCI usterka silnika

Podkarpackie, okolice Rzeszowa. Komputer wskazał jeden wtrysk pompy paliwa, po wymianie wskazał oba, nawet ten wymieniony.
Bizonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2018, 18:02   #4
Rafi 74
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-06-2018
Skąd: Dolnośląskie
Model: Ford s max
Silnik: 2 0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Usterka silnika 2010 2.0 TDCI

W moim s max wczoraj wyskoczyła usterka silnika i esp auto straciło moc ale pali i jeździ cały czas .Może ktoś wie o co chodzi
Rafi 74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2018, 19:28   #5
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Usterka silnika 2010 2.0 TDCI

Ogólnie mówiąc: „coś się zepsuło” trzeba odczytać błędy i wtedy będzie wiadomo. Takie objawy mogą oznaczać conajmniej 109 różnych powodów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2018, 21:00   #6
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: S-MAX 2010 2.0 TDCI usterka silnika

Cytat:
Napisał Bizonik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podkarpackie, okolice Rzeszowa. Komputer wskazał jeden wtrysk pompy paliwa, po wymianie wskazał oba, nawet ten wymieniony.
To co w koncu wskazal, wtryskiwacz czy pompe paliwa?
Cos szybkie raczki ma ten mechanik do wymiany drogich czesci...
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2019, 23:55   #7
gumalew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2017
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi 163 KM
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: Usterka silnika 2010 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał Rafi 74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim s max wczoraj wyskoczyła usterka silnika i esp auto straciło moc ale pali i jeździ cały czas .Może ktoś wie o co chodzi
Hej
Możesz mi napisać co było przyczyną? Naprawiłeś ten problem bo mam to samo.

Pozdrawiam
gumalew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2019, 11:39   #8
kompas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2008
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Usterka silnika 2010 2.0 TDCI

Dołączę się do tematu.

Mam problem z moim s-maxem i powiem szczerze nie wiem już co dalej robić.

W grudniu zeszłego roku zauważyłem mocne szarpanie silnika zauważalne szczególnie na niskich biegach na zimnym silniku. Pojechałem do mechanika, po odczytaniu błędów wymienił mi EGR. Szarpanie jakby się uspokoiło, ale przy przyśpieszenia, samochód zaczął bardzo mocno świszczeć mniej więcej od 1600 obrotów.
Pojechałem do mechanika i powiedział że trzeba by zregenerować turbinę (Samochód ma 210000 km przebiegu) Po zregenerowaniu turbiny świadczenie jest mniejsze, co nie znaczy że go nie ma ale rozpoczęły się kolejne problemy. Mianowicie po przejechaniu jakieś liczby km pojawia się błąd usterka silnika i esp a samochód wchodzi w tryb awaryjny. Komputer pokazuje błąd ciśnienia doładowania. Jazda z komputerem pokazuje że wszystkie parametry ciśnienia są poprawne. Od tego momentu zostały wymienione już chyba wszystkie uszczelnienia, korekty wtrysków i problem cały czas nie ustępuje. Ostatnio pojawił mi się tylko komunikat check engine. Dodam jeszcze, że na niskich obrotach z okolic wydechu z tyłu samochodu słyszalny jest również dziwny odgłos wycie. Ostatnio zauważyłem również, że przy przyśpieszenia na wysokich biegach w okolicach 2100 -2500 obrotów z silnika dochodzi jakby świerszczenie. Proszę o ewentualne wskazówki może ktoś już miał taki problem.
kompas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2019, 17:33   #9
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Usterka silnika 2010 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał kompas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mianowicie po przejechaniu jakieś liczby km pojawia się błąd usterka silnika i esp a samochód wchodzi w tryb awaryjny. Komputer pokazuje błąd ciśnienia doładowania. Jazda z komputerem pokazuje że wszystkie parametry ciśnienia są poprawne.
Ale jaki blad cisnienia komputer pokazuje.
Jesli oczekujesz jakiejkolwiek pomocy, porady, to musisz podac kompleny numer bledu jaki wygenerowalo
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2019, 22:25   #10
PEES.75
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Rzeszów
Model: S- MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Usterka silnika 2010 2.0 TDCI

Wymień zawór podcisnieniowy sterujący turbiną,gdy zle działa wywala błąd ciśnienia doładowania.
PEES.75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max , usterka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.