Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2020, 06:04   #1631
Pyk4s
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 14-11-2019
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Czy mozecie sprawdzić w swoich fokach, czy czujniki parkowania sygnalizują dzwiękowo przeszkody z boku samochodu? Wydaje mi się, że u mnie wcześniej dźwięk był.

Pyk4s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 06:40   #1632
pawk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus Titanium 2020.25
Silnik: 1.0 Ecoboost 125
Rocznik: 2019
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mogę stwierdzić na 100% ale mam wrażenie, że AA łapie dopiero jak zaskoczy godzina, tzn pewnie jakiś soft się jeszcze tam konfiguruje razem z tą godziną.
Dokładnie tak jest. AA nie włączy się póki godzina sama się nie ustawi. Nawet ustawienie ręczne nie pomaga. U mnie też zawsze jest tak, że jeśli ostatnim źródłem dźwięku jest bluetooth i tak zostawię, to godzina się nie ustawi nigdy. Z drugiej strony gdy mam podłączone AA to zegarek nie zgubi się nigdy, a w przeciwnym razie zgubi się on po utracie sygnału GPS. Łatwo to można sprawdzić wjeżdżając do jakiegoś parkingu podziemnego albo dużego wielopoziomowego.
pawk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 06:43   #1633
szyper
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2020
Model: Focus mk4
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 73
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Pyk4s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mozecie sprawdzić w swoich fokach, czy czujniki parkowania sygnalizują dzwiękowo przeszkody z boku samochodu? Wydaje mi się, że u mnie wcześniej dźwięk był.
Wydaje mi się, że jest dźwięk.
szyper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 07:19   #1634
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał forger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem u siebie. SYNC 3.3 MY2019.75 i fabrycznie są mapy F8.
Przeczytaj co napisałem jeszcze raz :>
Te sprzed 2019.75, jak mój, do tej pory nie mają apdejtów. I tak sobie jeżdżę samochodem za 37k ojro z topowym infotainmentem i nawigacją, która ma mapy sprzed 2-3 lat...

Bump:
Cytat:
Napisał Pyk4s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mozecie sprawdzić w swoich fokach, czy czujniki parkowania sygnalizują dzwiękowo przeszkody z boku samochodu? Wydaje mi się, że u mnie wcześniej dźwięk był.
jest dźwięk, ale tylko wtedy, kiedy przeszkodę złapał wcześniej któryś czujnik na zderzaku. Dalej pozycja przeszkody jest obliczana z prędkości i chyba kąta skrętu kół. Z boku nie ma zadnych czujników, jak odpalisz auto i postawisz koło niego pudło, to czujniki parkowania niczego nie pokażą.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 07:40   #1635
forger
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Lublin
Model: Focus Active HB
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2019
Postów: 378
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytaj co napisałem jeszcze raz :>
Te sprzed 2019.75, jak mój, do tej pory nie mają apdejtów. I tak sobie jeżdżę samochodem za 37k ojro z topowym infotainmentem i nawigacją, która ma mapy sprzed 2-3 lat...
Czytałem. Z Twojego zdania nie wynika jasno, że w 2019.75 automatycznie jest mapa F8, tylko, że F8 jest niekompatybilna z samochodami przed 2019.75. Skoro F7 ma 2-3 lata, a F8 wyszła niedawno, to już w styczniu 2020 miała być F9?
forger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 07:45   #1636
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał forger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to już w styczniu 2020 miała być F9?
taką informację rozpowszechniał Ford. Np. tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 14:08   #1637
mdmowski
ford::advanced
 
Avatar mdmowski
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus MK4 Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 240
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za to mój Focus dzisiaj dla odmiany zapomniał, że w tylnych drzwiach też ma keyless - całkowicie przestał działać. Dopiero po paru godzinach sobie znowu przypomniał.
U siebie zauważyłem to, gdy akumulator był słabszy (rozładowany).
Czasem miałem problem z akumulatorem i sygnalizował mi niski stopień naładowania po paru dniach bez jazdy i wtedy nie działał mi m.in. keyfree w tylnych drzwiach.
mdmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 23:27   #1638
MichuW
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-01-2010
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Czy ktoś z użytkowników Focusa MK4 ma problem z bijącymi tarczami z tyłu ?
Przy przebiegu ok 4-4,5 tys pojawiły się delikatne wibracje przy hamowaniu, udałem się do serwisu celem oględzin i miałem nadzieję naprawy. Zostałem odesłany z przysłowiowym kwitkiem i komentarzem: Panie to się musi dotrzeć bo auto długo stało itp (auto z 2018 kupione 10.2019). Dojechałem jeszcze 2500km i tak jak myślałem, nic się nie dotarło a wibracje stały się silniejsze niż były.
Czy ma ktoś doświadczenie z taką przypadłością i czy została ona naprawiona (wymienione tarcze) w ramach gwarancji ?
MichuW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 23:35   #1639
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

U mnie tarcze się tłuką już dłuższą chwilę, ale nie mam czasu jechać z tym do serwisu.
Bijące tarcze zgłaszały tu chyba jeszcze ze 2 albo 3 osoby, w tym jedna w ST (tam tarcze wymienili, ale zaczęły znowu bić).
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 23:53   #1640
MichuW
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-01-2010
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie tarcze się tłuką już dłuższą chwilę, ale nie mam czasu jechać z tym do serwisu.
Bijące tarcze zgłaszały tu chyba jeszcze ze 2 albo 3 osoby, w tym jedna w ST (tam tarcze wymienili, ale zaczęły znowu bić).
Z tym ST czytałem, tam chodziło bodajże o przód. Pod koniec tygodnia jadę z tym problemem po raz kolejny. Napiszę co i jak...
MichuW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.