Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2017, 22:38   #1
MvonS
ford::amateur
 
Avatar MvonS
 
Zarejestrowany: 30-06-2017
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 7
Lightbulb Komputer pokładowy, informacje

Cześć wszystkim,
Czytałem już to forum od dłuższego czasu niestety z powodu natłoku informacji nie udało mi się wyczytać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Były już poruszane tematy ale nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Mianowicie posiadam Fiestę z 2008 r. z trzyliniowym komputerem pokładowym, jednak denerwuje mnie, że wyświetlane są na nim tylko temp. otoczenia, średnie zużycie paliwa, średnia prędkość, zasięg, licznik dzienny. Słyszałem, że w nowszych modelach wyświetlane jest również chwilowe (aktualne) zużycie paliwa co jest przydatne dla mnie oraz temperatura silnika co byłoby niezwykle przydatne.
Teraz pytanie, czy jest możliwość przeprogramowania jakoś komputera pokładowego aby w drugiej linii wyświetlacza były te informacje? Można załatwić to w ASO czy u jakiegoś speca od Fordów?
Z góry dziękuję za jakieś konkretne informacje.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20170630_175015.jpg (68.9 KB, 103 wyświetleń)

MvonS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2017, 22:50   #2
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Komputer pokładowy, informacje

Z Łodzi to chyba najbliżej masz do kolegów @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w Warszawie lub @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w Katowicach. Może coś pomogą.
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2017, 06:56   #3
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Komputer pokładowy, informacje

Nie spotkałem się by była wyświetlana temperatura silnika ale być może to jest zależne od softu licznika .Natomiast chwilowe zużycie mam i na bank obsługują to wersje licznika od SW 01.36 a moja wersja to SW 01.46 .Oczywiście przy zmianie licznika trzeba trzeba programować kluczyki i korektę przebiegu
EW1 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 06:07   #4
M-S POWER
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Łódź Middlesbrough UK
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 185
Domyślnie Odp: Komputer pokładowy, informacje

Jak coś to ja w Łodzi ogarniam tego typu sprawy


Cytat:
Napisał MvonS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć wszystkim,
Czytałem już to forum od dłuższego czasu niestety z powodu natłoku informacji nie udało mi się wyczytać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Były już poruszane tematy ale nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Mianowicie posiadam Fiestę z 2008 r. z trzyliniowym komputerem pokładowym, jednak denerwuje mnie, że wyświetlane są na nim tylko temp. otoczenia, średnie zużycie paliwa, średnia prędkość, zasięg, licznik dzienny. Słyszałem, że w nowszych modelach wyświetlane jest również chwilowe (aktualne) zużycie paliwa co jest przydatne dla mnie oraz temperatura silnika co byłoby niezwykle przydatne.
Teraz pytanie, czy jest możliwość przeprogramowania jakoś komputera pokładowego aby w drugiej linii wyświetlacza były te informacje? Można załatwić to w ASO czy u jakiegoś speca od Fordów?
Z góry dziękuję za jakieś konkretne informacje.
Bump: Jak coś to ja w Łodzi ogarniam tego typu sprawy


Cytat:
Napisał MvonS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć wszystkim,
Czytałem już to forum od dłuższego czasu niestety z powodu natłoku informacji nie udało mi się wyczytać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Były już poruszane tematy ale nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Mianowicie posiadam Fiestę z 2008 r. z trzyliniowym komputerem pokładowym, jednak denerwuje mnie, że wyświetlane są na nim tylko temp. otoczenia, średnie zużycie paliwa, średnia prędkość, zasięg, licznik dzienny. Słyszałem, że w nowszych modelach wyświetlane jest również chwilowe (aktualne) zużycie paliwa co jest przydatne dla mnie oraz temperatura silnika co byłoby niezwykle przydatne.
Teraz pytanie, czy jest możliwość przeprogramowania jakoś komputera pokładowego aby w drugiej linii wyświetlacza były te informacje? Można załatwić to w ASO czy u jakiegoś speca od Fordów?
Z góry dziękuję za jakieś konkretne informacje.
M-S POWER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 06:22   #5
michalb77
ford::average
 
Avatar michalb77
 
Zarejestrowany: 11-03-2012
Skąd: SWD
Model: Fiesta mk7 Sport
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 143
Domyślnie Odp: Komputer pokładowy, informacje

Tak jak pisze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , żeby wyświetlał chwilowe spalanie potrzebna wymiana licznika, przerabiałem to u siebie, programował @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
michalb77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 07:57   #6
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Komputer pokładowy, informacje

Dla niewiedzących można wersję licznika sprawdzić samemu wchodząc w test zegarów
1) Umieść klucz w stacyjce (nie obracaj)
2) Przytrzymaj przycisk koło obrotomierza i po około 3 sekundach przekręć kluczyk w pozycję zapłon (nie uruchamiać silnika)
3) Na ekranie pojawi się „test” i można poruszać się przyciskiem po menu aż do ROM level (r----)
4) Nasza wersja NVM (EEPROM) level (Er----) Np. Er 0130
Robiłem to sam kiedyś ...ale teraz do opisu po prostu skorzystałem ze ściągi google
EW1 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2017, 11:32   #7
MvonS
ford::amateur
 
Avatar MvonS
 
Zarejestrowany: 30-06-2017
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Komputer pokładowy, informacje

Cytat:
Napisał M-S POWER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak coś to ja w Łodzi ogarniam tego typu sprawy




Bump: Jak coś to ja w Łodzi ogarniam tego typu sprawy
I jest to związane z wymianą licznika czy na tej wersji licznika da się coś zrobić?
MvonS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2017, 18:08   #8
stefano_28
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Opole
Model: Fiesta MK 7
Silnik: 1,25 82 KM
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: Komputer pokładowy, informacje

Witam Wszystkich podpinam się pod ten temat (jeżeli będzie nie na miejscu Proszę moderatorów o przenoszenie go).
Mam Fieste z 2011 roku. Wymieniałem olej w czerwcu ubiegłego roku i teraz jest lipiec i nadal nie ukazuje mi się komunikat o inspeckjii / wymianie.
Czy każda Fiesta jest wyposażona w taką opcję?
stefano_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2017, 17:18   #9
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Komputer pokładowy, informacje

Cytat:
Napisał stefano_28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniałem olej w czerwcu ubiegłego roku i teraz jest lipiec i nadal nie ukazuje mi się komunikat o inspeckjii / wymianie. Czy każda Fiesta jest wyposażona w taką opcję?
żadna fiesta od 2008 do 2012 nie posiada takiej opcji .
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2017, 18:22   #10
przemsky
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Tychy
Model: CLIO IV GT
Silnik: 1.2 T
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Komputer pokładowy, informacje

Hmm, no to mam wyjątkową wersję Fiest z 2010/2011 ponieważ mi taką informację wskazuję.

Owy komunikat łatwo jest anulować, ściąga pod linkiem z YT:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
przemsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.