Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2011, 14:59   #781
wysokist
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Trójmiasto! (nadal trują)
Model: Galaxy MK3 przed liftem
Silnik: 2.0 140 koni , jakiś diesel
Rocznik: 2010
Postów: 101
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Ciekawostka - za pomoc nagroda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam MKII 2001 1,9 TDi i mam problem
zapala mi się na żółto kontrolka poziomu i jakości oleju
Potrafię ją kasować przez odłączenie akumulatora ale to kasuje mi licznik przebiegów dziennych, radio wymaga kodu itd, poza tym odkręcanie klemy co ... i tu przechodzimy do sedna
po skasowaniu lampka zapala się gdy na liczniku dziennym przeskakuje z 99,9 km na 100,0 lub 199,9 na 200,0
poziom oleju jest ( z rozpaczy nawet za duży), próbowałem wszystkich poziomów, po zmianie oleju jest to samo, nawet czujnik wymieniłem i jest to samo
Trochę już ją polubiłem ale ostatnio po tankowaniu znowu wyzerowałem odkręcając klemę i 100 minęła a przy 200 zaświeciła.


Ostatnio edytowane przez wysokist ; 11-12-2011 o 15:59
wysokist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 16:20   #782
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał wysokist Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapala mi się na żółto kontrolka poziomu i jakości oleju
i tu pytanie czy przypadkiem robiłeś wymianę oleju i kasowałeś inspekcję bo wygląda że nie i teraz cię nęka przypominajka.
Cytat:
Napisał Krzychu_91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Czy ktoś wie jak ustawić żeby na liczniku zapalała się kontrolka z tempomatu ??
Dodam że tempomat jest oryginalnie montowany i widzę że poprzedni użytkownik samochodu musiał grzebać bo kontrolki niema.
A dlaczego twierdzisz, że nie dołożył w ori powinien się zapalać chyba że dioda padła.
A tak na poważnie to scan toolem czy jakimś tam do korekcji liczników. Kiedyś takie info dostałem.

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 11-12-2011 o 16:27
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 06:43   #783
wysokist
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Trójmiasto! (nadal trują)
Model: Galaxy MK3 przed liftem
Silnik: 2.0 140 koni , jakiś diesel
Rocznik: 2010
Postów: 101
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i tu pytanie czy przypadkiem robiłeś wymianę oleju i kasowałeś inspekcję bo wygląda że nie i teraz cię nęka przypominajka.
1.Inspekcja ( licznik bez fis - wyświetla się servis przy przebiegu) była kasowana przez ten patent z wciśniętym guzikiem zegarka i włączaniem zapłonu - jakoś tak.
2. Lampka od oleju kilka razy dawno dawno temu zapalała się jak oleju było mało - tzn przy dolnej części kreskowanego pola. Wtedy powinno ją skasować podniesienie maski na dłużej niż minutę - ale nie działało - jakoś 4 tazy migała zamiast jednego na początek ale potem nic więc kasowałem akumulatorem ale spełniała swoją rolę - może ciut wcześnie ostrzegała ale pokazywała coś z sensem
3. Nie od razu po skasowaniu inspekcji zaczęła się tak zachowywać chyba że w kompie jest jeszcze jakaś inna inspekcja (są jakieś małe i duże?) a może sprzedawca jak przekręcał licznik to coś namieszał?

Gdzie wejść i co sprawdzić
wysokist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 08:21   #784
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał wysokist Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtedy powinno ją skasować podniesienie maski na dłużej niż minutę - ale nie działało - jakoś 4 tazy migała zamiast jednego na początek ale potem nic
podniesienie maski przynajmniej u mnie skutkuje od razu i tylko na 100 km tak jak to w instrukcji napisali.
Cytat:
Napisał wysokist Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba że w kompie jest jeszcze jakaś inna inspekcja (są jakieś małe i duże?)
nie ma z tego co wiem
Cytat:
Napisał wysokist Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a może sprzedawca jak przekręcał licznik to coś namieszał?
duże prawdopodobieństwo
Cytat:
Napisał wysokist Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po skasowaniu lampka zapala się gdy na liczniku dziennym przeskakuje z 99,9 km na 100,0 lub 199,9 na 200,0
i tu bym raczej szukał problemu czyli dobry elektronik musi popatrzeć na licznik bo to raczej robi problemy. Czy przy każdej setce się zaświeca i czy na długo ?

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 12-12-2011 o 08:28
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 13:57   #785
Krzychu_91
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Polska Sląskiee
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dlaczego twierdzisz, że nie dołożył w ori powinien się zapalać chyba że dioda padła.
A tak na poważnie to scan toolem czy jakimś tam do korekcji liczników. Kiedyś takie info dostałem.
Sprawdzałem go po VIN i jest napisane wszystko że samochód posiada tempomat( a wydaje mi się że tam chyba jest prawda ), a drugi argument kupiłem go od znajomego który ma go od nowości. I teraz szukam przyczyny czemu tej kontrolki niema. A idzie jakos VAG-COM to sprawdzić, albo PL VAG ??

A kontynuując temat po odłączeniu i podłączeniu aku na licznikach przy odpalaniu pojawia się kontrolka ESP, a potem już jej niema. Idzie to jakoś też sprawdzić czy jest te ESP czy go niema ??
Krzychu_91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 22:56   #786
smithpl
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1900
Rocznik: 2004
Postów: 91
Exclamation Odp: Diagnostyka VAG

Witam,

Panowie, po chwili jak pojeździ auto i się nagrzeje to przy zatrzymaniu i ruszaniu przy zmianie 2->3 bieg jest szarpniecie a VAG podaje:

VAG-COM Version: Release 409.1-S

Control Module Part Number: 09B 927 750 L
Component and/or Version: AG5 Getriebe 09B 0238
Software Coding:
Work Shop Code:
1 Fault Found:
18108 - Brake Pressure Switch (F270): Implausible Signal
P1700 - 35-10 - - - Intermittent


Jakis pomysł?
Inne biegi sa spoko i wchodza pieknie.
Oczywiście automat 1.9TDI, skrzynia sekwencyjna.
VAG nie pokazuje więcej żadnych błedów

Ostatnio edytowane przez smithpl ; 13-12-2011 o 18:25
smithpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 17:32   #787
wysokist
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Trójmiasto! (nadal trują)
Model: Galaxy MK3 przed liftem
Silnik: 2.0 140 koni , jakiś diesel
Rocznik: 2010
Postów: 101
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy przy każdej setce się zaświeca i czy na długo ?
Czasem po 100 czasem po 200 i jak już zaświeci to świeci i nie reaguje na maskę, na nic tylko odłączenie akumulatora
wysokist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 18:25   #788
smithpl
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1900
Rocznik: 2004
Postów: 91
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Widze brak odpowiedzi, a moze ktos wie ktory to czujnik i gdzie jest?
smithpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 20:05   #789
wysokist
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Trójmiasto! (nadal trują)
Model: Galaxy MK3 przed liftem
Silnik: 2.0 140 koni , jakiś diesel
Rocznik: 2010
Postów: 101
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał Krzychu_91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kontynuując temat po odłączeniu i podłączeniu aku na licznikach przy odpalaniu pojawia się kontrolka ESP, a potem już jej niema. Idzie to jakoś też sprawdzić czy jest te ESP czy go niema ??
Kontrolka ESP gdy ESP jest włączone normalnie nie świeci chyba że właśnie działa ESP ( ABS chyba też) jak sprawdzić - ruszyć tak by doszło do poślizgu kół, wtedy ESP zadziała hamując ślizgające się koło i lampka zamruga

kontrolka ESP świeci gdy wyłączymy ESP przyciskiem - ostrzega nas że nie jesteśmy chronieni
wysokist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 20:11   #790
kacper1k3
ford::average
 
Avatar kacper1k3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2008
Skąd: Kobyłka pod Warszawą
Model: alchambra
Silnik: 1.9 TDI 116KM AUY
Rocznik: 2001r.
Postów: 148
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał Krzychu_91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Czy ktoś wie jak ustawić żeby na liczniku zapalała się kontrolka z tempomatu ??
Dodam że tempomat jest oryginalnie montowany i widzę że poprzedni użytkownik samochodu musiał grzebać bo kontrolki niema.
Kolego poczytaj temat o kontrolkach na liczniku i tam znajdziesz odpowiedz. Jak również poprostu może jej nie być.
__________________
Regulamin $23
kacper1k3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.