Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2010, 08:01   #31
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: jaki aku do esia?

hubmar;

ja mam ta centrę; można ją znaleźć na allegro taniej i z wysyłką kurierem;
a btw do centry masz jeszcze 2 lata assistance :-)

foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 09:10   #32
Sindibad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2010
Model: Galaxy [MK3]
Silnik: 1,8
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do S-maxa?

Cytat:
Napisał andree74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Na pytanie odnosnie wymiany : ...to da sie zrobic samemu, lecz musze dodac ze nie jest to taka szybka wymiana jak w innych samochodach.
Ja dostalem sie do niego wymontowywujac filtr powietrza .....
Jak to można zrobić czy trzeba tylko wyjąć czy najpierw trzeba wykręcić jakieś śróbki by zdjąć filtr??
Sindibad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 11:43   #33
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?

Cytat:
Napisał roberts3003 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy zwykły laik może go zamontować
Uważaj, bo jeśli nie masz kodu do radia to po odłączeniu aku nie odpalisz radia. Za wbicie kodu ASO z reguły bierze ok. 100zł
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2010, 15:35   #34
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do S-maxa?

Cytat:
Napisał andree74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Na pytanie odnosnie wymiany : ...to da sie zrobic samemu, lecz musze dodac ze nie jest to taka szybka wymiana jak w innych samochodach.
Ja dostalem sie do niego wymontowywujac filtr powietrza oraz odkrecajac zbiorniczek z plynem hamulcowym na fotkach mozna zobaczyc jak to wyglada po rozebraniu.
W kwestii uzupełnienia postu Andrzeja, zwłaszcza, że nadchodzi okres zimowy kiedy najczęściej pada nam aku i trzeba sobie szybko i sprawnie z tym poradzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- faktycznie wyciągnięcie aku nie jest proste i wymaga trochę czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jestem amatorem i robiłem to chyba ok. 2 godz.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-podpowiem, że obudowy filtra nie trzeba rozkręcać jest w całości ,,wbita" w 3 gumowe uchwyty - trzeba ciągnąć do góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obudowa wyjdzie sama lub z rurą doprowadzającą powietrze(dolotową), patrz zdjęcie 1 i 2 !
-trzeba tylko wcześniej zdjąc z niej gumową rurę wylotową i wypiąć czujnik z obudowy filtra powietrza,
-zbiorniczek z płynem hamulcowym odkręcamy śrubokrętem gwiazdkowym T20 (zdj. nr 5),
-pokrywa akumulatora (czarna) w 1/3 przedniej jest podwieszona na okrągłych ,,dyngsach" w górnej części obudowy, trzeba włożyć tam delikatnie palce i odgiąć obudowę na zew. aby spadła z tych ,,dyngsów"... teraz można ją pociągnąć do siebie i ...ukazuje się boczna ścianka akumulatora - zdj. nr 4.

A oto jeszcze kilka zdjęć do tematu:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>

Ostatnio edytowane przez maciej ; 15-11-2010 o 18:39
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 12:09   #35
GregB
ford::amateur
 
Imię: Greg
Zarejestrowany: 04-11-2010
Skąd: W-wa Tarchomin
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?

Mi się udało wyjąć akumulator bez odkręcania zbiorniczka płynu hamulcowego.

A mam pytanie. Czy to normalne, żeby teraz (jeszcze nie było mrozu) padł całkowicie akumulator,
zwłaszcza że jest to już drugi akumulator (zamontowany akumulator jest nie oryginalny)?
GregB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2010, 19:15   #36
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?

Cytat:
Napisał GregB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi się udało wyjąć akumulator bez odkręcania zbiorniczka płynu hamulcowego.

A mam pytanie. Czy to normalne, żeby teraz (jeszcze nie było mrozu) padł całkowicie akumulator,
zwłaszcza że jest to już drugi akumulator (zamontowany akumulator jest nie oryginalny)?
Doładuj go i sprawdź alternator.
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 10:27   #37
GregB
ford::amateur
 
Imię: Greg
Zarejestrowany: 04-11-2010
Skąd: W-wa Tarchomin
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?

Po wymontowaniu okazał się nie oryginalnym forda a YUASA 72Ah 400A.
Zastanawiam się czy dać mu jeszcze szanse, czy wymienić na Centre Future 85Ah 800A lub Centre Plus 80Ah 700A.
Co doradzicie?
GregB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 11:21   #38
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?

Cytat:
Napisał GregB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wymontowaniu okazał się nie oryginalnym forda a YUASA 72Ah 400A.
Zastanawiam się czy dać mu jeszcze szanse, czy wymienić na Centre Future 85Ah 800A lub Centre Plus 80Ah 700A.
Co doradzicie?
Załaduj sprawdź, jak padnie znowu - wszystko będzie jasne.
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 22:58   #39
pawel_88
ford::beginner
 
Avatar pawel_88
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Skąd: mazowieckie
Model: Fusion Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?

Ja mogę polecić austriacką firmę Banner, bo robią bardzo porządne akumulatory. Nie wiem czy mają w ofercie o takich parametrach/wymiarach, musiałbyś kolego poszukać.
pawel_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 14:25   #40
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?

Myśle że najlepszym wyjściem było by żebyś podjechał do sprzedawcy akumulatorów tam gdzie mają sprzęt( widełki i cegi na przewody )do sprawdzania pod obciążeniem każdego akumulatora (sprawdzenie jest nieodpłatne ) i wszystko będzie jasne -czy to za słaby już akumulator , czy może gdzieś ucieka lewy prad , może rozrusznik- za dużo pobiera ,lub też niedoładowuje twój alternator (14.4) to poprawne wartości możesz to sam sprawdzić zwykłym miernikiem prądu stałego . po uruchomieniu silnika światła szybywłączone i silnik na wolnych obrotach nie może również przeładowywać powyżej tej wartości po dodaniu gazu .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , ecoboost



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.