Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2008, 20:19   #1
0kriss0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-08-2008
Skąd: Wyry (koło Mikołowa)
Postów: 8
Domyślnie KONSERWACJA PODWOZIA

Mam pytanko czy konserwujecie samochód sani czy w firmach specjalizujących się tymi "zabiegami". Ponoć można zrobić to w własnym zakresie i słyszałem opinie zę samemu dokładniej, ale są opinie że potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt? Mieszkam w okolicach Katowic jeśli myślicie że lepiej zrobić to w firme i znacie takie w okolicy dajcie znać.
Pozdrawiam i z góry dziękuje.

0kriss0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2008, 20:44   #2
snack
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-05-2008
Skąd: pszczyna
Model: Fokus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 61
Domyślnie Re: KONSERWACJA PODWOZIA

ja zrobiłem konserwacje sam najpierw umyj podwozie myjka a potem wystarczy kapresor i po sprawe zrobione
snack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2008, 21:09   #3
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Re: KONSERWACJA PODWOZIA

Moim zdaniem to nie lata 70-80 żeby po wyprowadzeniu z polmozbytu konserwacje robić,dzisiejsze auta nie wymagaja
konserwacji,podwozie,progi są ocynkowane w focusie i nie ma sensu 5kg masy nakładać.W profile zamknięte jak klapy,
nawet drzwi utrudnione jest dojscie żeby to teraz zrobić a jak komuś zlecisz to ci odstawi baranine i tyle.Twoje auto widzę
ma już 6 lat to tym bardziej mu nie pomoże,tam gdzie bierze rdza.Narzekania głównie są na drzwi ale jak już na rantach
się pojawi to amen.Do ciebie należy decyzja.

Mój 99r -podwozie OK,jedne drzwi bierze ale rant od środka,na zewnątrz nie widać.W razie czego drzwi na szrotach
pełno za 100zł się kupi.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2008, 18:46   #4
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: KONSERWACJA PODWOZIA

Witam
Ostatnio trochę popracowalem w tym temacie. Tragedii oczywiście nie stwierdzilem, chociaż w kilku miejscach ruda zaczęla już się dobierać, np wokól tego "wybrzuszenia" do kolo zapasowe. Metodą ręczną usunąlem rdzę (przynajmniej jej większość), szpachelek plus szczotka stalowa. Nastepnie zapodalem Tectyl ML (to do konserwacji profili zamknietych, podobno wstrzymuje proces korozji), a na to Tectyl Bodysafe. Wszystko oczywiście niestety tylko w sprayu. Jestem ciekaw, na ile jest to metoda trwala.
Pozdrawiam
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2008, 12:29   #5
rakoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Postów: 60
Domyślnie Re: KONSERWACJA PODWOZIA

Zgadzam się z Dinarem. Żaden ze mnie specjalista, ale kumpel jest lakiernikiem i powiedział, że nowych samochodów wręcz nie wolno traktować substancjami do konserwacji. Jako, że działają w większości przypadków poprzez dość głębokie "wniknięcie" w powierzchnię, mogą uszkodzić fabryczne zabezpieczenia przed korozją. Wg kolegi, jeśli ktoś zdecyduje się raz, wówczas proces konserwacji będzie podobno przeżywał przed każdą zimą. Biorąc pod uwagę możliwości potężnych fabryk w napylaniu, piaskowaniu, nanoszeniu warstw przez kąpiele i inne pierdoły czysto technologiczne, uważam, że żaden Pan Zdzicho z kompresorem najlepszej marki nie jest w stanie odtworzyć struktury chemicznej przy użyciu środków z allegro za 9,99 PLN.
Pozdrawiam
__________________
Stara dobra zasada "3xF"
Był Fiat MAREA 1,6 16V
Był Ford Focus 1,6 16V
jest Renault Laguna IphII 1,6 16V (francuzik)
rakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2008, 13:51   #6
forcus
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2008
Postów: 75
Domyślnie Re: KONSERWACJA PODWOZIA

Jak kupiłem fokusa miałem tragiczną rdzę na dolnej krawędzi klapy. W jeździe to nie przeszkadzało ale... całość kosztowała mnie 450 złotych. Na allegro kupiłem klapę w kolorze samochodu (trochę trwało zanim znalazłem i to w pobliżu a nie na drugim końcu kraju) i podjechałem do elektryka żeby mi to przełożył i po sprawie. Jestem zadowolony. Dla przykładu naprawa u lakiernika klapy wyniosłaby mnie około 700 złotych. O ASO nie wspomnę, tam za samą klapę żądali coś koło 1500 złotych.
Podsumowując, puki jest allegro i są sciągane szroty z europy konserwacji nie trzeba.
forcus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2008, 16:35   #7
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: KONSERWACJA PODWOZIA

Cytat:
Napisał rakoo
...... ale kumpel jest lakiernikiem i powiedział, że nowych samochodów wręcz nie wolno traktować substancjami do konserwacji......
Witam
Sluszna racja, no bo po co konserwować nowe samochody. Ale ośmio- czy dziewięcioletnie? A jezeli wylazi rdza, to co - czekać aż wp.... cale auto? Nie jest prawdą, że środek do konserwacji podwozia zniszczy oryginalną powlokę antykorozyjną. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie. Oczywiście ja nie uzywalem i nie mam zamiaru uzywać srodka za 10 zl z Allegro. Tectyl bodysafe 600 ml w spray'u w IC kosztuje ok. 26 zl.
Pozdrawiam
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2008, 12:44   #8
midwor
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: LDZ
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Re: KONSERWACJA PODWOZIA

Cytat:
Napisał korek007
... Tectyl bodysafe 600 ml w spray'u w IC kosztuje ok. 26 zl.
Pozdrawiam
Witam

Troszke OT ale ja juz 9 takich tectyli wypsikalem (a nie dotykalem maski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Pozdrawiam
midwor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2008, 18:33   #9
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: KONSERWACJA PODWOZIA

Cytat:
Napisał midwor
Witam
Troszke OT ale ja juz 9 takich tectyli wypsikalem (a nie dotykalem maski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Pozdrawiam
Za bardzo nie kumam, o co chodzi z tym dotykaniem maski.
W przypadku rdzy dobrze jest uzyć (tak przynajmniej podaje instrukcja) tectyl ML jako podkladu. A zresztą, zobaczę po zimie, jak to wytrzymalo.
:fcp29
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2008, 20:16   #10
simonidas1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2008
Model: focus
Silnik: 1,8 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Re: KONSERWACJA PODWOZIA

spec polecił mi kupic bitex umyć podwozie i samemu przejechać spód ale lepiej dac parę setek i niech to zrobi mechanik na kanale
simonidas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.