Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2020, 14:33   #1681
mlask
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 ST-Line
Silnik: EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 57
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Jedna czy dwie osoby na forum to jeszcze nie oznacza, że jest to "problem powszechny". Poza tym, jedynie @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] faktycznie zwraca uwagę na zmianę języka SYNC (bez połączenia z AA/CP) a reszta pisze o problemach z AA i androidowymi aplikacjami.

mlask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 14:54   #1682
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

nie miałem od nowości żadnych problemów z tym tabletem i jego elektroniką. raz nie zadziałały czujniki z przodu, ale po sprawdzeniu okazało się że była na nich gruda błota bo to po powrocie z działki jesienią było.

jedyny "problem" po 6 msc użytkowania auta, to wymiana na gwarancji jednego wysuwanego ochraniacza drzwi, co trwało 30 sekund i do tej pory działa bez zarzutów.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 18:44   #1683
RobFor1
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-12-2019
Skąd: Gütersloh
Model: Focus Mk4 Turnier ST-Line
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Z iPhonem nie ma takiego problemu..
RobFor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 18:48   #1684
Brzęczychlast
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-02-2020
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5 Ecoboost 150km
Rocznik: 2020
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał RobFor1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z iPhonem nie ma takiego problemu..
Tu się zgodzę... za każdym razem jak podpinam... czy to duży transit, mały czy turneo... zawsze iphone łapie bez problemów
Brzęczychlast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 10:09   #1685
Hartigan
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 Titanium
Silnik: Ecoboost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cześć,

Pobierznie sprawdziłem wątek bo może była o tym mowa, ale zapytam osobno.

Czy po 7700km problem z geometrią to normalne? Samochód jedzie w miarę prosto ale kierownice mam parę stopni skręconą w prawo. Jak ją wyprostuje to samochód ucieka powoli w lewo. Ciśnienie równomierne, opony nowe, mają tyle co samochód, czyli 3 miesiące. Jakoś nie wpadłem w żadną większą dziurę.

Pozdrawiam.
Hartigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 10:35   #1686
xczar0
ford::beginner
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Tychy
Model: Fiesta mk 5 (2001-2008)
Silnik: 1.3 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Hartigan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,



Pobierznie sprawdziłem wątek bo może była o tym mowa, ale zapytam osobno.



Czy po 7700km problem z geometrią to normalne? Samochód jedzie w miarę prosto ale kierownice mam parę stopni skręconą w prawo. Jak ją wyprostuje to samochód ucieka powoli w lewo. Ciśnienie równomierne, opony nowe, mają tyle co samochód, czyli 3 miesiące. Jakoś nie wpadłem w żadną większą dziurę.



Pozdrawiam.


Hej!
Nie jest to normalne - o ile nie skrzywiłeś felgi na dziurze lub krawężniku to nie powinno dziać się coś takiego.
Wiem, że głupio to zabrzmi, ale jesteś pewny, że kierownica jest lekko odchylona? Może to tylko złudzenie optyczne (miałem tak w innym samochodzie, bo kierunkowskaz był pod większym kątem niż manetka od wycieraczki).
Jeśli chodzi o problem to mógł pojawić się luz na przekładni kierowniczej albo luz w zawieszeniu, jechałbym do serwisu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xczar0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 10:46   #1687
Hartigan
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 Titanium
Silnik: Ecoboost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Tak przyglądałem się czy mi się nie zdaje i nie, jest krzywo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nawet w stosunku do samej obudowy kierownicy, no, tej części nieruchomej za nią ;P. Jeżdżę nim codziennie toteż taką rzecz się odczuwa, chociaż nie zwróciłem uwagi kiedy to nastąpiło. Też myślę czy nie felga ale nie przywaliłem w nic. Przy pogiętej jakieś wibracje powinny chyba być.

Tak btw. to focus właśnie stoi w serwisie na geometrii więc się okaże czy to urojenie czy coś popsułem. Ale jeśli zużycie materiału w tak krótkim czasie, to nie wróży dobrze.
A może to te gazowanie i przyspieszanie na lukach nawet tych ostrych ;P. Tyle się naczytałem i nasłuchałem jak to się focus super prowadzi co sam teraz potwierdzam ale żeby takie delikatne zawieszenie miał? ^^

Ostatnio edytowane przez Hartigan ; 18-02-2020 o 10:50
Hartigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 10:54   #1688
xczar0
ford::beginner
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Tychy
Model: Fiesta mk 5 (2001-2008)
Silnik: 1.3 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Hartigan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak przyglądałem się czy mi się nie zdaje i nie, jest krzywo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nawet w stosunku do samej obudowy kierownicy, no, tej części nieruchomej za nią ;P. Jeżdżę nim codziennie toteż taką rzecz się odczuwa, chociaż nie zwróciłem uwagi kiedy to nastąpiło. Też myślę czy nie felga ale nie przywaliłem w nic. Przy pogiętej jakieś wibracje powinny chyba być.

Tak btw. to focus właśnie stoi w serwisie na geometrii więc się okaże czy to urojenie czy coś popsułem. Ale jeśli zużycie materiału w tak krótkim czasie, to nie wróży dobrze.
A może to te gazowanie i przyspieszanie na lukach nawet tych ostrych ;P. Tyle się naczytałem i nasłuchałem jak to się focus super prowadzi co sam teraz potwierdzam ale żeby takie delikatne zawieszenie miał? ^^


Z którego roku masz samochód? Dla paru samochodów była akcja serwisowa związana ze złym mocowaniem przedniego zawieszenia co mogło nawet doprowadzić do jego pełnego odkręcenia.

Warto sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xczar0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 10:57   #1689
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Witaj,

Mam identycznie. Po iluś tam tysiącach kierownica bardzo delikatnie skręciła się w prawo.
Auto jedzie prosto, nie ściąga tylko ta kierownica wg mnie skręcona o 1 max 2 stopnie.
Jestem pewien, że od nowości tak nie było, i że na 100 nie wpadłem w dziurę.
Po zmianie na zimówki (całe koła) to samo więc ta przyczyna odpada.
Jak dla mnie zawieszenie się po prostu ułożyło i wymaga regulacji.
Jedno ASO nie widziało problemu - olało mnie.
W innym aso jestem umówiony na wymianę oleju w przyszłym tygodniu. Oczywiście zgłosiłem kierownicę. Wymogę na nich badanie geometrii. Zobaczymy co będzie.

Ps. Jakiś czas temu jedna osoba już o tym wspomniała więc coś jest na rzeczy.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 11:02   #1690
Hartigan
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 Titanium
Silnik: Ecoboost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Autko proszę was ma 3 miesiące i jest z rocznika 2020.
Hartigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.