Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2023, 20:24   #1
Grzegorz 1975
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-07-2019
Skąd: Lubelskie
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 63
Domyślnie Dziwne terkotanie po dodaniu gazu

Witam,
Ford Kuga 2, rok 2014, diesel, poj. 1995

Od jakiegoś czasu zmagam się z problemem dziwnego terkotania, stukania po dodawaniu gazu, najbardziej słyszalne jest na 5, 6 biegu, przy jeździe powyżej 80-100 km/godz, ale na niższych biegach i przy mniejszej prędkości także wydaje mi się, że słychać. Terkotanie słyszalne jest zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku. Dźwięk taki jakby uszkodzona była, wybulona opona, uszkodzona felga. Zmieniłem koła i opony na inne i dalej słychać terkotanie. Pojechałem na stację diagnostyczną, diagnostyk po sprawdzeniu stwierdził, że nic niepokojącego nie widzi. Następnie udałem się do mechanika, który stwierdził, że lekko słychać łożysko innych nieprawidłowości w zawieszeniu nie stwierdził (sprawdził układ wydechowy, sworznie, amortyzatory, przeguby i itp., całe zawieszenie). Po wymianie łożyska dalej słychać terkotanie. Wymieniłem rozrząd, filtry, olej. Bardzo proszę o pomoc, co może być przyczyną. Każą mi dać sobie spokój z tym i że samo z czasem wyjdzie. Ale dla mnie jest to bardzo denerwujące i mam obawy żeby coś nie było poważnego. Może ktoś z formułowiczów zna jakiegoś mechanika w Lublinie, Puławach, Rykach, Lubartowie lub okolicach, który by ogarnął temat. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Grzegorz 1975 ; 22-12-2023 o 20:27
Grzegorz 1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2023, 20:40   #2
Grzegorz 1975
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-07-2019
Skąd: Lubelskie
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 63
Domyślnie Odp: Dziwne terkotanie po dodaniu gazu

Nikt nie pomoże. Na pewno ktoś miał taki problem?
Grzegorz 1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2023, 12:32   #3
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Dziwne terkotanie po dodaniu gazu

Na odległość, trudno wyczuć.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2024, 17:15   #4
Mariano1981
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-01-2024
Skąd: Ostrowiec świętokrzyski
Model: Kuga DM2
Silnik: TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwne terkotanie po dodaniu gazu

Udało Ci się rozwiązać problem terkotania?
Mariano1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2024, 07:47   #5
AndrzejKra
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-06-2021
Skąd: Zabierzów Bocheński
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dziwne terkotanie po dodaniu gazu

Cześć
Rzuć okiem w mój wątek - miałem podobny problem, co prawda w MK1, ale Ty też masz pompę CR - i tu może warto zerknąć...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
AndrzejKra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2024, 11:52   #6
glb-75.03
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-04-2024
Skąd: Grójec
Model: Kuga
Silnik: 1498 EcoBoost
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwne terkotanie po dodaniu gazu

Witam serdecznie. Podłączę się do tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrzebuje pomocy z naprowadzeniu lub zdiagnozowaniu usterki w mojej Kudze. Rocznik 2019 silnik 1498 EcoBoost 150 KM, przebieg 75 tys.
Problem polega na tym, iż już od dłuższego czasu słyszę takie rytmiczne klepanie w chwili kiedy dodaje delikatnie gaz. To klepanie słychać najbardziej na 4,5 i 6 biegu przy prędkości obrotowej odpowiednio ok 2000, 2400 i ok 2700. Puszczam gaz wszystko ustaje - zatem kwestie z samym układem jezdnym chyba odpadają. Byłem w serwisie - stwierdzili, że nic nie słyszą. Ale definitywnie tak nie było wcześniej. Odnoszę wrażenie że to klekotanie słychać po stronie kierowcy spod maski silnika. Jakieś podpowiedzi, co zasugerować w serwisie aby mnie nie "zlalli" ponownie i sprawdzili auto. Jest jeszcze kilka miesięcy na gwarancji i nie chciał bym za chwile z problemem zostać sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Help
glb-75.03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.