Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2021, 21:22   #11
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

No to coś nie halo. Podepnij pod FORScan. Może jakiś błąd. Układ chłodzenia jest dość zagmatwany. Jest jeszcze 1 czy 2 elektrozawory w tym układzie. Może jakiś szwankuje. Albo termostat kup z ASO już ten po akcji 17S09. Może ten który zamontowałem otwiera się przy zbyt wysokiej temperaturze. Na marginesie, jaki założyłeś?


Ostatnio edytowane przez firlej ; 07-03-2021 o 21:25
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 21:38   #12
Pioomk
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-10-2020
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Mechanik sam zamówił i założył korpus (w załączniku zdjęcie opakowania założonej części)
Tzn prawdopodobnie bo po tym jak sprawdziłem i okazało się ze można dokupić same uszczelki to zastanawiam się nad tym co mówił i mi oddał...
Temperatura otwarcia 90C - w nowym.
Na korpusie który mi oddał, ten z pęknięta uszczelką jest info: C90XB więc myśle, że jest taka sama temperatura otwarcia.
Z drugiej strony przy nagrzaniu do 90C (wtedy powinno nastąpić otwarcie termostatu) rozumiem, że temperatura powinna obniżyć się na chwilę? Bo czegoś takiego aktualnie nie zauważyłem
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2178E291-6D63-478C-8BD2-BB4EABA0D6AD.jpg (12.0 KB, 38 wyświetleń)
Pioomk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 22:01   #13
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Mechanik musiał coś ostro pokrecić, być może z zaworem obejściowym, może z termostatem, w każdym razie za chwilę będziesz szukał nowego Słupka, jak tak dalej będziesz testował. Sprawdzałeś czy chłodnica robi się ciepła?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 22:06   #14
Pioomk
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-10-2020
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Nie sprawdzałem. Jutro to zrobię
Pioomk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 23:04   #15
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Najpierw błędy. Przy awarii elektrozaworu będziesz miał błąd. Do przeczytania: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 15:05   #16
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Daj znac co było przyczyną tej wysokiej temperatury.
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 13:13   #17
Pioomk
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-10-2020
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Aktualnie nic jeszcze nie wiem. Czekam na termostat. Jutro powinien być wymieniony.
Chłodnia raczej się nie grzeje. Ciepłe powietrze z nawiewów leci bez problemu.
Po nagrzaniu samochodu zwiększam ogrzewanie na max i temperatura wyświetlana w trybie serwisowym spada o kilka stopni ale to chyba normalne.
Zastanawia mnie jeszcze podwyższone chwilowe spalanie. Jest zdecydowanie wyższe niż przed wyciekiem płynu chłodniczego i wymiana termostatu. Niecałe dwa tygodnie temu wymieniałem olej, filtry paliwa i oleju kilka dni później ten wyciek i wymiana termostatu...
Pioomk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 13:23   #18
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Cytat:
Napisał Pioomk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawia mnie jeszcze podwyższone chwilowe spalanie. Jest zdecydowanie wyższe niż przed wyciekiem płynu chłodniczego i wymiana termostatu...
Oby tylko nie okazało się że już zapiekły się pierścienie od temperatury...
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 13:48   #19
Pioomk
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-10-2020
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Najlepsze jest to, że silnik już był robiony. Wcześniejszy właściciel musiał go przegrzać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silniki był zrobiony i to dość niedawno.
Pękła uszczelka i rozumiem wyciek płynu.
Płyn od razu uzupełniłem, całe szczęście miałem blisko stacje wiec obyło się bez jeżdżenia.
Samochód przegrzewa się od wizyty u mechanika, od momentu kiedy wymienił termostat.
Od kiedy dowiedziałem się, ze temperatura jest zbyt wysoka samochód stoi.
Do warsztatu, który wymieniał termostat mam ponad 200km, proponowałem przyjazd w celu wymiana części ale okazało się, ze maja szkolenia i teraz nie mogą tego naprawić.
Dopiero w następnym tygodniu jest szansa.
Chciałem wymienić część w mieście w którym teraz przebywam i oczekiwałem zwrotu za błędnie wykonaną usługę od poprzedniego warsztatu ale dostałem odpowiedź, że oni muszą zgłosić część na reklamacje i producent dopiero stwierdzi czy dostanę zwrot jej wartości.
Na zwrot za robociznę raczej mam nie liczyć.
Dlatego tez myśle, że jeśli silnik już zdążył się przegrzać, wrócę do Pana mechanika i niech przeprowadzi naprawę na swoj koszt.
Oddałem samochód z problemem wycieku płynu chłodniczego (wystarczyło wymienić pęknięta uszczelka wartą 15zł) a skończę z przegrzanym silnikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Pioomk ; 10-03-2021 o 14:19
Pioomk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 15:01   #20
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

W swoim mam przeprowadzona akcję 17S09 na układ chłodzenia i generalnie czujnik jest założony. Jednak działa ten system dziwnie. 3 miesiące temu ściągnałem prawie cały płyn w zbiorniczku i uruchomiłem silnik. Żadnej sygnalizacji nie było. Udałem się do ASO na weryfikację poprawności przeprowadzenia akcji. Twierdzą że wszystko jest OK.
Wobec tego, że ubytek płynu może mieć charakter dosyć dynamiczny (pęknięty wężyk, uszczelka termostatu, uszkodzona obejma czy pęknięty trójnik) zamontowałem samodzielnie pływak w zbiorniczku płynu chłodzącego i wpiąłem pod wiązkę sygnalizacji niskiego poziomu płynu hamulcowego.
Dokladnie taki jak w tym filmiku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Gdy poziom płynu chłodniczego się obniży wyświetla się komunikat z sygnałem dźwiękowym o niskim poziomie płynu hamulcowego.
Proste i skuteczna metoda na dodatkowe zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika.

Ostatnio edytowane przez firlej ; 10-03-2021 o 15:50
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.