Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2013, 18:56   #11
cesar-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2010
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2,0 Duratec
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie błąd P0420 jak usunąć

Witam szanownych forumowiczów.
Problem jak w temacie, wyświetlanie błędu P0420 (niesprawny układ katalityczny).

Katalizator wymieniony błąd powraca,
wymienione sondy lambda (obie) błąd powraca.

Wskazania sond lambda w normie, skład spalin idealny, żadnych innych objawów.
Sprawdzane "lewe powietrze" na układzie dolotowym - ok,
Kontrolka "check engine" zapala się przy stałej prędkości przy obrotach w okolicach 2000.
Samochód ma przejechane 72k km od nowości u mnie.

Dodam że oprogramowanie uaktualnione przepustnica wyczyszczona i ASO też jest zdziwione.

Ręce już załamuje i proszę o pomoc


Ostatnio edytowane przez cesar- ; 11-10-2013 o 19:02
cesar- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2013, 21:03   #12
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: błąd P0420 jak usunąć

Proponuję jeszcze sprawdzić czy:
- Wtryskiwacze paliwa nie są uszkodzone, nie ma wycieków
- Świece zapłonowe nie są uszkodzone
- Kąt wyprzedzenia zapłonu jest prawidłowy
- Nie ma jakiejkolwiek nieszczelności w układzie wydechowym w okolicach sond, połączeń itp
- Sprawdzić działanie czujnika temperatury płynu chłodzącego

Pomijam to co zostało już wymienione a miałoby wpływ na pojawienie się tego błędu.

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 20-03-2018 o 17:47
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2013, 08:40   #13
TomozTM
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-02-2010
Skąd: Chynów
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 DuratecHE
Rocznik: 2004
Postów: 93
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

wielu speców widzę, a nie do końca wiecie co i z czym... na dokładkę pytający wie więcej od odpowiadających Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rozbawiło mnie to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w temacie:
Spadająca sprawność katalizatora - wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi trwałość katalizatora to 160kkm u mnie padł (Cmax 1.8 2004r) przy 158700km zapchany jak ta lala, nie był w stanie się wypalić (mimo szczerych chęci - czyli pałowanie nic nie daje). U Ciebie, nawet jeżeli się nie zapchał, to po prostu się wypalił i najzwyczajniej nie działa.

Wymieniłem na zamiennik firmy JMJ - (najtańszy jaki znalazłem za 970zł made in poland) bo nowy oryginał to 3800zł w ASO (nie wiem skąd cesar- wziął 4600, ale współczuję takiego serwisu, chyba że z robotą)

Efekt - check engine po kilku-set/tysiącach km (wymieniałem w tym roku na wiosnę, samochód lata niewiele) - błąd stały, zbyt niska sprawność katalizatora.
Efekt - silnik dostaje większą dawkę paliwa (jeden z 2 lub 3 trybów awaryjnych) żeby zmusić kata do pracy i podnieść mu temperaturę.

grande finnali!
Rozwiązanie:
1: wymienić kata choćby i na zamiennik (brak oporu w wydechu duratecom nie służy, drastycznie spada moment obrotowy)0
2: mały grzybek zwany emulatorem sondy lambda za 15-25zł zakładany na 2 sondę powinien pomóc - ale nie musi, sam dopiero czekam na przesyłkę.
3: jak grzybek nie pomoże, to kierunek dobry gazownik (zajmujący się nowszymi samochodami - czyt po 2008r.) i założenie emulatora elektronicznego. Wstawia się takie małe ustrojstwo pomiędzy sondę a wtyczkę, programuje się je (to ważne żeby indywidualnie dobrać parametry!!!) i wtedy powinno latać.

Niestety oszukanie elektroniki w naszych kochanych fordach graniczy z cudem. Legendy głoszą że komuś się udało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TomozTM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2013, 08:59   #14
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
w tych firmach zamontują ci emulator sondy i po problemie
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2013, 20:10   #15
MrSylwek
ford::beginner
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Dolina Sanu
Model: Mondeo ghia Kombi
Silnik: 2.0 Duratec HE LPG
Rocznik: 2001
Postów: 30
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Ja proponuję po prostu wymienić katalizator. Żeby nie było zbyt drogo to na taki z wkładem metalowym. Ja taki założyłem po tym jak mi wyskoczył błąd niskiej sprawności katalizatora i zrobiłem na nim do tej pory ok 80 tys km. U siebie mam model BP 2800 (przeznaczony do poj 2.0-2,8 l ) Błedu nie ma do tej pory. Swój kupiłem ze strony firmy Lindo Gobex. Nie pamiętam dokładnie ale chyba kupiłem na normę euro 4. Stary katalizator nie był zapchany tylko wypalony do połowy. Żeby wymienić stary należy wyciąć , a do nowego dospawać obcięte ze starego końcówki. Wspawać nie jest prosto ponieważ końcówki są skręcone względem siebie. Śruby też proponuję nowe przygotować bo stare prawdopodobnie się pourywają przy odkręcaniu.
MrSylwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2014, 19:48   #16
fyky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-01-2014
Skąd: podlaskie
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb + lpg
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: błąd P0420 jak usunąć

kolego cesar- jaki finał twojej walki?, mam podobny problem, a jestem na początku drogi.
fyky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2014, 22:07   #17
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: błąd P0420 jak usunąć

częściowe rozwiązanie problemu to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2014, 18:12   #18
fyky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-01-2014
Skąd: podlaskie
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb + lpg
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: błąd P0420 jak usunąć

emulator/przedłużka - ciekawe rozwiązanie, trochę o tym teraz poczytałem, ale czy to naprawdę działa?, chyba zbyt piękne żeby było prawdziwe, może któryś z kolegów z czymś takim eksperymentował?
fyky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2014, 08:47   #19
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: błąd P0420 jak usunąć

[QUOTE=fyky;2154628]emulator/przedłużka - ciekawe rozwiązanie, trochę o tym teraz poczytałem, ale czy to naprawdę działa?, chyba zbyt piękne żeby było prawdziwe, może któryś z kolegów z czymś takim eksperymentował?[/QUOTE


to działa względnie lambda przestaje być taka czuła na oscylacje nie jest łatwo sprawdzić lambdy to wymaga długich pomiarów błąd wywoływany jest podczas pomiarów 2 sąd lambda przyczyna wyświetlania błędu to rozbieżność pomiędzy wskazaniem 2 sondy względem 1 .

Ostatnio edytowane przez janas14 ; 07-02-2014 o 08:55
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2014, 19:16   #20
cesar-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2010
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2,0 Duratec
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: błąd P0420 jak usunąć

Po wielu bojach udało mi się wymusić wymianę katalizatora drugi raz.
Jak się człowiek w finale przyznał zamontował katalizator z niższą normą.
Coś się plątał że zamontował EURO 4 ale to za niska itd, i teraz zamontował EURO 5. Wg mnie zamontował EURO 3 i w tym był cały problem (wkład do EURO 3 jest kilkaset zł tańszy niż do EURO 4). Jak się dowiedziałem z innego warsztatu zamontowanie niższej normy powoduje że check engine przez jakiś czas (u mnie pare tysięcy kilometrów) się nie zapala lecz się szybko zapycha i jest do wymiany znów. Dokładnie tak było u mnie.
Obecnie po wymianie przejechałem kilka tysięcy i jest ok.
Odnośnie Emulatorów, tulejek czy jak to jeszcze się nazywa u mnie to nie działało może troszkę rzadziej się kontrolka silnika zapalała (kupiłem sobie ustrojstwo na bluetotha do kasowania błędów bo bym zbankrutował na samym podłączaniu komputera).
Dodam jeszcze że po wymianie katalizatora samochód pali około 1,5 l/100km mniej.
Dowiedziałem się też że przy wymianie wkładu katalitycznego powinno się dostać certyfikat/gwarancja z zaświadczeniem o normie.
Koszt wkładu euro 4 z wymianą (do kolektora) nie powinien przekroczyć 1200 zł.
Pozdrawiam i ostrzegam przed sytuacją taką jaką ja miałem bo jest naprawdę trudno udowodnić że katalizator był wymieniony nieprawidłowy a nie został uszkodzony przez np złe paliwo.
Mi się udało ale nerwów i czasu kosztowało mnie to bardzo dużo.

Dodam że pomocną obroną przy dociekaniu praw jest wizyta w ASO i wydruk z sond lambda (wykres sinusoidy drugiej powinien być mniej wiecej o połowę mniejszą amolitudę), natomiast badanie składu spalin nic nie dało (skład spalin był idealny) co zdziwiło wszystkich w ASO.

Ostatnio edytowane przez jvc ; 08-02-2014 o 20:11
cesar- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.