Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2021, 18:19   #1861
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jedyną skuteczną metodą na naprawienie tej patologii w ładowaniu jest odpięcie wtyczki czujnika naładowania...
czyli twierdzisz, że wystarczy odłączyć wtyczkę od tego czujnika, żeby pozbyć się ASS? I to bez żadnych skutków ubocznych?
Genialne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (edit: tylko czy wtedy pozwoli posłuchać radia na postoju? - muszę spróbować)

ja nigdy problemów z akumulatorem nie miałem. Jeżdżę mało i po mieście, ale za to dużo hamuję silnikiem, więc może to dlatego.


Ostatnio edytowane przez ucieszko ; 08-03-2021 o 12:51
ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 18:42   #1862
Jedras_SZN
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-02-2020
Skąd: Szczecin
Model: Focus Mk4 ST-Line kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost M6
Rocznik: 2020
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Efekt tego zabiegu jest taki, że wykrywany jest błąd czujnika, nie pojawia się jednak żaden komunikat błędu na desce rozdzielczej, akumulator jest ładowany jak w każdym normalnym aucie do 100%, nie działa wtedy jedynie system start&stop.
Czyli istnieje bardzo prosty sposób na wyłączenie ASS, dzięki! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Muszę tylko czekać do końca gwarancji, bo przy każdej wizycie w ASO czujnik zapewne byłby wpinany z powrotem.
Jedras_SZN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 12:37   #1863
maxpawkas
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-06-2020
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 52
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ja kiedys w ASO pytałem czy można wyłączyć start-stop jakoś programowo. Chodziło mi o to, żeby domyślnie po odpaleniu silnika był wyłączony, ale żebym nadał mógł go włączyć. Powiedzieli mi, że to niemożliwe. Ale, że jak samochód wyjedzie z hali to mogą mi powiedzieć, który kabelek przy akumulatorze odpowiada za ten system ;-)
maxpawkas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2021, 15:53   #1864
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Odłączyłem ten czujnik od akumulatora i faktycznie - ASS nie działa. Żadnych błędów.
Na wyłączonym silniku można normalnie słuchać radia. Wyłączyło się co prawda po 10 min, ale to chyba taki timer na sztywno ustawiony, niezależnie od naładowania aku.

Zdziwiłem się trochę, kiedy pomierzyłem napięcie aku po nocy - 12.1 V. Przy tradycyjnym aku to byłby już trup. To tak ma być? Nic nie znalazłem na ten temat w specyfikacji.
Po odłączeniu czujnika nic się w tym względzie nie zmieniło: po jeździe 12.7 V, a po nocy 12.1 V.
Samochód oczywiście odpala normalnie i nie ma żadnych objawów rozładowania.
ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2021, 17:10   #1865
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał ucieszko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
12.1 V. Przy tradycyjnym aku to byłby już trup.
no nie, do trupa jeszcze dobre pół volta zapasu.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 09:18   #1866
boodzik
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 17-03-2021
Skąd: Poznań
Model: Octavia
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Dzień dobry.
Przymierzam się do auta i jednym z nich jest focus z silnikiem 1.0 125 km, wersja najprawdopodobniej connected. Miałem okazję odbyć dwie jazdy próbne wersją ST-Line. Tylko taka była.
Chciałbym zapytać w dwóch kwestiach:
1. ST-Line podczas jazdy autostradowej cały czas lekko podskakuje - czy wersje ze "zwykłym" zawieszeniem i wyższym profilem opon też tak mają?
2. W wyposażeniu seryjnym są światła mijania led/drogowe halogenowe - czy te ledy dają radę czy warto dopłacać do full led?
Dziękuję i pozdrawiam.
boodzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 09:46   #1867
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał boodzik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. W wyposażeniu seryjnym są światła mijania led/drogowe halogenowe - czy te ledy dają radę czy warto dopłacać do full led?
Dziękuję i pozdrawiam.
pełne LED z przesłonami działają świetnie, nie chciałbym innych.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 15:26   #1868
MarcinUj
ford::advanced
 
Avatar MarcinUj
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1,0 Ecoboost 125
Rocznik: 2018
Postów: 250
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał boodzik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry.
Przymierzam się do auta i jednym z nich jest focus z silnikiem 1.0 125 km, wersja najprawdopodobniej connected. Miałem okazję odbyć dwie jazdy próbne wersją ST-Line. Tylko taka była.
Chciałbym zapytać w dwóch kwestiach:
1. ST-Line podczas jazdy autostradowej cały czas lekko podskakuje - czy wersje ze "zwykłym" zawieszeniem i wyższym profilem opon też tak mają?
2. W wyposażeniu seryjnym są światła mijania led/drogowe halogenowe - czy te ledy dają radę czy warto dopłacać do full led?
Dziękuję i pozdrawiam.
1. Mam wersje titanium z oponami 16 cali i nic na autostradzie nie podskakuje. Bardzo się płynnie jedzie.
2. Te lampy wg mnie prawie nie świecą. Dopłacaj do lepszych lamp bezsprzecznie.
MarcinUj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 19:56   #1869
Slawek01
ford::beginner
 
Avatar Slawek01
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 08-08-2016
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: Kuga
Silnik: 1,5 eco
Rocznik: 2018r.
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ja tez dobrałem full led i chociaż cały czas czekam na odbiór samochodu to już wiem że na zwykłych lampach nie warto oszczędzać i lepiej dopłacić i mieć banana na twarzy widząc ich działanie.
Slawek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2021, 20:37   #1870
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Braku full ledów mi chyba jedynie brak.

Dziś zwróciłem uwagę na jedną rzecz. Kiedyś gdy chciałem puścić muzykę z telefonu (you tube, z samego telefonu - inaczej nie słucham muzyki -np spotiffy), to musiałem na kablu mieć go podłączonego. Dziś poleciała muza z YT bez podłączania telefonu, tylko przez bluetooh.
Ale od razu się przyznaję, tak kiedyś raz spróbowałem, za bardzo mi to nie jest potrzebne, więc nie wiem, czy wtedy coś nie zagrało, czy na ostatnim przeglądzie mi wgrano nowy soft.
Z drugiej strony w mapach z nawigacji przed przeglądem pojawiły się ikonki remontów, w miejscu, które od nieco ponad roku trwa, więc tak jakby się samo zaktualizowało?

Ps. Ja i komputery... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc nie bijcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.