Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2019, 05:13   #1
kyniu80
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-06-2019
Skąd: south-east
Model: Focus
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Demontaż dużej obudowy sensorów na szybie

Witam
Mam focusa mk3 z 2011 z dużą obudową na szybie czołowej (osłona czujników deszczu itp.)
Jest na tyle duża że skutecznie utrudnia montaż wideorejestratora,
Po kilku przymiarkach stwierdziłem że zamontuje go na tej obudowie (Xblitz P500)

Pytania:
1. Jak można bezpiecznie ściągnąć tą obudowę - na Google znalazłem zdjęcia i widać zaczepy ale są bardzo małe i delikatne - nie chciałbym ich połamać - może jest jakiś sposób ?!?

2. Czy znajdę pod tą obudową +12V po stacyjce - bo wrzuciłbym tam zasilanie kamerki

3. Czy zasłonięcie "otworów wentylacyjnych" w tej obudowie będzie miało wpływ na działanie osprzętu w aucie ? -jeśli to w ogóle są jakieś otwory wentylacyjne ...

thx za info

kyniu80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2019, 14:45   #2
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,196
Domyślnie Odp: Demontaż dużej obudowy sensorów na szybie mk3

Cytat:
Napisał kyniu80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)
1. Jak można bezpiecznie ściągnąć tą obudowę - na Google znalazłem zdjęcia i widać zaczepy ale są bardzo małe i delikatne - nie chciałbym ich połamać - może jest jakiś sposób ?!?
Rozebrałem to nożem kuchennym z zaokrąglonym czubkiem. Nic nie połamałem.

Cytat:
Napisał kyniu80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Czy znajdę pod tą obudową +12V po stacyjce - bo wrzuciłbym tam zasilanie kamerki
Brałem 12V z zasilania lusterka.

Cytat:
Napisał kyniu80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Czy zasłonięcie "otworów wentylacyjnych" w tej obudowie będzie miało wpływ na działanie osprzętu w aucie ? -jeśli to w ogóle są jakieś otwory wentylacyjne ...
Po co chcesz je zasłaniać?
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 03:04   #3
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 109
Domyślnie Odp: Demontaż dużej obudowy sensorów na szybie

Podpowiedź: zaczepy („uszy”) są w lewej części obudowy, lewa część jest między szybą a prawą częścią. Innymi słowy np kartę kredytową albo jakiś miękki plastikowy otwieraj wciskasz między prawą część a lewą i wsuwasz w prawo. Opis niezrozumiały, ale jak zaczniesz próbować, to się wyjaśni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 05:10   #4
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,196
Domyślnie Odp: Demontaż dużej obudowy sensorów na szybie

Cytat:
Napisał Fiestaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpowiedź: zaczepy („uszy”) są w lewej części obudowy, lewa część jest między szybą a prawą częścią. (...)
On to wszystko wie:

Cytat:
Napisał kyniu80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)

(...)na Google znalazłem zdjęcia i widać zaczepy ale są bardzo małe i delikatne - nie chciałbym ich połamać - może jest jakiś sposób ?!? (...)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 16:44   #5
LoozaQ
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Focus MK3 Hatchback
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Demontaż dużej obudowy sensorów na szybie

Rzekłbym, że dobrze kyniu80 kombinujesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam rejestrator Viofo A119S-G V2. Nie ma on baterii tylko kondensator i działa tylko wtedy gdy jest podłączony do napięcia. Moduł GPS jest osobno, a zasilanie mogę podłączyć bezpośrednio do kamery lub poprzez moduł GPS. Też długo się zastanawiałem jak to ustrojstwo przymocować bo każde miejsce na szybie czołowej było "niekomfortowe". I zrobiłem tak jak Ty chcesz zrobić. Na zdjęciach moduł GPS jest przyklejony taśmą gąbkową 3M i wzmocniony trytytkami. Obecnie trytytki zastąpiłem czarną tasiemką materiałową kupioną w pasmanterii. Zasilanie wyciągnięte przy lusterku a dalej idzie podsufitką, pod plastikiem słupka, uszczelką przy drzwiach, za schowkiem i tunelem środkowym wypuściłem je przy ręcznym. I tak to to działa już ponad rok. Obudowę demontowałem już kilkakrotnie i nic nie uszkodziłem. Pod obudową tylko kamera Active City Stop i działa.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LoozaQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 13:44   #6
michostr
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-09-2019
Model: Focus Mk3 FL Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Demontaż dużej obudowy sensorów na szybie

Drodzy forumowicze,

wprawdzie ja mam mk3 FL, ale chyba lepiej zapytać tutaj w istniejącym temacie niż zakładać kolejny bo obudowa sensorów wygląda na taką samą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

rozsunąłem lewo prawo zgodnie z opisem i lewa pięknie odpadła, ale z prawą walczyłem chyba z godzinę i coś ją trzyma w górnej części i za nic nie puszcza :/

ktoś coś jakiś patent sekretny ? nie chce jej połamać, więc dostęp utrudniony, ale nie widzę żadnego problematycznego miejsca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michostr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 16:26   #7
michostr
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-09-2019
Model: Focus Mk3 FL Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Demontaż dużej obudowy sensorów na szybie

dobra był chamski bolec i puścił, gdyby ktoś miał podobny problem to bolec trzeba pchać śrubokrętem w dół, aż puści Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michostr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.