Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2021, 08:43   #1
Pioomk
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-10-2020
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Witam
Mam problem z focusem 1.6 ecoboost 150km z 2011r
Ostatnio wyciekło niecałe 2 litry płynu chłodniczego, uzupełniłem płyn i samochód do mechanika. Okazało się, ze pękła uszczelka w korpusie termostatu, której niby nie można wymienić samej i mechanik wymienił cały korpus termostatu (Teraz już wiem, ze za 20 zł można kupić nowa uszczelkę).
Problem polega jednak na tym, ze wentylator przy chłodnicy zrobił się bardzo aktywny. Załącza się często, nawet teraz przy tak niskich temperaturach.
Pod koniec lata po przejechaniu około 30km po mieście w trybie serwisowym pokazało 93 stopnie a teraz po przejechaniu trasą okolo 20km z prędkością 120km/h pokazuje 101 stopni.
Samochód nie był wzywany na akcje serwisowa dotycząca przegrzewania.
Czy to normalne czy raczej jest jakiś problem? Bo jeśli aktualnie tak się dzieje to boje się co będzie w lato...
Wymieniona uszczelka w załączniku.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 80110ED8-B38E-467D-917C-54240E998518.jpg (4.5 KB, 50 wyświetleń)

Pioomk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 09:42   #2
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy Focus 1.6 ecoboost

Nie jest normalne. W trakcie akcji serwisowej wymieniano termostat na taki z temp otwarcia 82 stopnie. Mechanik założył Ci pewnie wg vin starego typu i teraz załącza się wentylator, zanim termostat puści wodę na chłodnice.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 11:22   #3
Pioomk
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-10-2020
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Oddał mi stary w opakowaniu od tego nowego korpusu.
Na tym starym wydaje mi się, ze tez jest temperatura otwarcia 90 ale załączam zdjęcie.
Myśle żeby do niego wrócić z uszczelkami i niech zamontuje tak jak było tylko z nowymi uszczelkami.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg BCB0CCA8-3D52-4B5A-8A96-2F6281E5075E.jpg (13.1 KB, 115 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg BD01E21F-C7FE-42CA-AF1C-681ECA467AC0.jpg (12.0 KB, 90 wyświetleń)
Pioomk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 13:10   #4
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Zacznij od zrobienia akcji na układ chłodzenia. ASO zmieniłoby Ci termostat na nowy w ramach akcji. Kolejna sugestia to odpięcie wtyczki od aktywnej żaluzji chłodnicy. Ustrojstwo blokuje tylko dopływ powietrza do chłodnicy i intercoolera. Moim zdaniem przynosi więcej szkód niż pożytku. temperatura robocza podczas jazdy po mieście przy aktywnej rolecie to ok 100-102 C, po odpięciu tego ustrojstwa to 87-90. Różnica ogromna zwłaszcza przy groźbie przegrzania delikatnej głowicy...
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 13:21   #5
Pioomk
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-10-2020
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Akurat ten Focus nie miał wezwania na akcje serwisową w związku z przegrzewaniem.
Jedyna akcja była związana z wykrywaniem poślizgu sprzęgła i jest to zrobione.
W poprzednie lato wentylator włączał się ale tylko kilka razy i to po jeżdżeniu po mieście.
Nie podoba mi się, ze mechanik stwierdził, ze nie nie można wymienić samej uszczelki, chciał zarobić na części a możliwe, ze przez to teraz jest problem. Sam już nie wiem.
Najpierw spróbuje odkręcić jego zmiany a później ewentualnie odłączam żaluzje
Pioomk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 14:33   #6
Pioomk
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-10-2020
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

A czy ktoś może podpowiedzieć gdzie jest wtyczka od żaluzji?
Pioomk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 16:00   #7
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Jak zdejmiesz osłonę pod zderzakiem będzie po lewej stronie (strona kierowcy) przy chłodnicy. Łatwy i prosty dostęp. Wypięcie nie powoduje błędu na ekranie wskaźników, jedynie po podpięcia pod komputer będzie widniał błąd.
Masz samochód z 2011. Ściągnij listę VIN samochodów podlegających akcji 17S09 bo aż dziwne ze Twój nie podlega.

Bump:
Cytat:
Napisał Pioomk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam problem z focusem 1.6 ecoboost 150km z 2011r
Ostatnio wyciekło niecałe 2 litry płynu chłodniczego, uzupełniłem płyn i samochód do mechanika. Okazało się, ze pękła uszczelka w korpusie termostatu, której niby nie można wymienić samej i mechanik wymienił cały korpus termostatu (Teraz już wiem, ze za 20 zł można kupić nowa uszczelkę).
Problem polega jednak na tym, ze wentylator przy chłodnicy zrobił się bardzo aktywny. Załącza się często, nawet teraz przy tak niskich temperaturach.
Pod koniec lata po przejechaniu około 30km po mieście w trybie serwisowym pokazało 93 stopnie a teraz po przejechaniu trasą okolo 20km z prędkością 120km/h pokazuje 101 stopni.
Samochód nie był wzywany na akcje serwisowa dotycząca przegrzewania.
Czy to normalne czy raczej jest jakiś problem? Bo jeśli aktualnie tak się dzieje to boje się co będzie w lato...
Wymieniona uszczelka w załączniku.
Jak miałem aktywna żaluzje chłodnicy, wentylator załączal się praktycznie przy każdym zgaszeniu auta. Jeżeli tak nasz wszystko jest OK. I temperatura 101 przy działającej żaluzji tez jest OK. Jadąc w trasie nie otwiera się ona maksymalnie. Zreszta stworzony przez inżynierów algorytm jej działania nie jest łatwy do zrozumienia. Z kolei w momencie zgaszenia otwiera się żaluzja na maxa i włącza wentylator.

Ostatnio edytowane przez firlej ; 07-03-2021 o 16:31
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 17:40   #8
Pioomk
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-10-2020
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Ok dziękuje. Odpiąłem żaluzje ale od góry, wykręciłem reflektor i trochę się pomęczyłem ale poszło. Przejechałem około 20 km i temperatura około 100 stopni ale bez włączania się wentylatora. Zaraz ruszam w trasę 200km i zobaczę co będzie dalej.
Pozdrawiam
Pioomk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 19:26   #9
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Sprawdź czy masz żaluzje w pozycji otwartej, mówiąc łopatologicznie, czy łopatki żaluzji są w pozycji poziomej bo 100C w pozycji otwartej to za duzo zwłaszcza w trasie. U mnie w trasie przy odpietej rolecie równo 90C. U znajomego zablokowały się w pozycji 80% zamknięte i grzał mu się do ponad 100C. Musiał je ręcznie ustawiać do pozycji otwartej i temperatura spadła do ok 90C. Działanie tej żaluzji jest zbyt powolne zwłaszcza pod katem zapotrzebowania silnika w powietrze z IC. Nie ma ma takiej możliwości ze jak depniesz gwaltownie roleta zdąży się otworzyć w momencie kiedy IC potrzebuje dużej ilości zimnego powietrza...

Ostatnio edytowane przez firlej ; 07-03-2021 o 19:57
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 20:11   #10
Pioomk
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-10-2020
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Wyłączyłem je przy otwartych.
Przy 180km/h temperatura 105-106C
Przy mniejszej prędkości doszło do 110C
Po zjechaniu z autostrady wentylator załączył sie, chwile odczekałem i zgasiłem silnik, oczywiście wentylator nadal działał.
Biorąc pod uwagę to co piszesz to jest jakiś problem z chłodzeniem
Pioomk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.