Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2008, 22:22   #11
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Re: Odma i EGR - puszczanie oleju (TDI)

Czyli jak ten wąż odmy będzie nieszczelny to będzie ciekło z EGR? Czy dobrze zrozumiałem?

Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2008, 22:56   #12
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Re: Odma i EGR - puszczanie oleju (TDI)

Cytat:
Napisał Pacific tdi
Czyli jak ten wąż odmy będzie nieszczelny to będzie ciekło z EGR? Czy dobrze zrozumiałem?
Może nie całkiem tak, tylko ja napisałem, ze miałem w tym miejscu nieszczelności i po uszczelnieniu opaskami mam suchy silnik, z EGR-u na szczescie u mnie jeszcze nie cieknie, ale noszę się już dość długo z zamiarem jego czyszczenia i zaślepienia.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2008, 08:01   #13
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Re: Odma i EGR - puszczanie oleju (TDI)

Ale ciekło Ci w innym miejscu? Po lewej patrząc z przodu na silnik?
Bo mi po prawej i myślałem, że spod pokrywy, a faktycznie z EGR. Ale, że u mnie turbina puszcza to coś mi się nie chce wierzyć. Prosimy o konkretne podpowiedzi jak z tym walczyć, bo z linków zamieszczonych wyżej trudno wyciągnąć wnioski.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 20:12   #14
janbra
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 27-04-2008
Skąd: Śląsk
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 241
Domyślnie Re: Odma i EGR - puszczanie oleju (TDI)

Odnośnie oleju z odmy to czy ktoś próbował zastosować tzw. oil catch tank lub zaślepić wejście odmy pomiędzy filtrem powietrza a turbiną a samą odmę wpuścić np. do butelki plastikowej z dziurkami żeby gazy uciekały. Takie rozwiązanie pozwoli zdiagnozować skąd się bierze olej w rurach IC oraz w samym zaworze EGR. Czy winne jest turbo czy padnięty separator oleju. Ewentualnie czy ktoś wymieniał pokrywę z separatorem oleju, jaki koszt takiej pokrywy?
__________________
janbra
janbra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2009, 14:33   #15
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Odma i EGR - puszczanie oleju (TDI)

Z EGR dalej pocieka mi olej. Co mogę jeszcze posprawdzać. Jeśli ktoś to miał i usunął to proszę o opis. Na marginesie linki które są powyżej nie działają.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2009, 19:38   #16
janbra
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 27-04-2008
Skąd: Śląsk
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 241
Domyślnie Odp: Odma i EGR - puszczanie oleju (TDI)

Olej do EGR-a dostaje się z Odmy lub turbinki. Sprawdzić to możesz tak, że wyczyścisz dolot od turbosprężarki do EGR-a łącznie z EGR-em. Odmę puszczasz do jakiejś butelki tak żeby gazy swobodnie uchodziły. Od strony filtra wejście odmy zaślepiasz i tak jeździsz. Jeżeli olej pojawi się znowu w dolocie to znaczy, że puszcza turbinka. Bardziej prawdopodobne jest, że turbina zasysa olej z odmy i pcha go dalej w stronę EGR-a. Przynajmniej u mnie tak jest, stąd olej w EGR który w połączeniu z sadzami robi niezły syf. Odma przepuszcza olej z powodu zasyfienia separatora oleju który to jest zintegrowany z pokrywą (w zależności od silnika) i można go wymienić jedynie wymieniając całą pokrywę (koszt około 400-500zł w serwisie). Drugi powód to znaczny przebieg autka (przedmuchy). Są też inne powody jak np. kiepskiej jakości olej (inny niż dedykowany) lub zanieczyszczony filtr powietrza ewentualnie dolot powietrza. Wyjście z tego jest takie, że albo wymieniasz pokrywę lub stosujesz tzw. oil catch (dostępne np. na alllegro) lub radzisz sobie z tym tak, że pozostawiasz odme w butelce i tam niech sobie dmucha. Oczywiście jeżeli powyższe masz sprawdzone czyli jakość oleju, filtr powietrza, dolot. Przerobiłem ten temat i wszystko powyższe doczytałem się na różnych forach poświęconych TDI. Gdzieś pisali nawet, że problem wadliwego separatora oleju był przerabiany przez producentów i skutkowało to wymianą pokrywy w ramach akcji serwisowej (oczywiście w Niemczech).
Osobiście jeszcze nie zrobiłem porządku z odmą, jest to niestety pięta achillesowa naszych silniczków.
Tutaj trochu na ten temat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
janbra
janbra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2009, 22:03   #17
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Odma i EGR - puszczanie oleju (TDI)

Mam lekką nieszczelność gdzie wąż wchodzi do pokrywy, czyli do odmy. Jest lekko pęknięty. Może to jest przyczyną? Olej Aral - najlepszy z najlepszych , dolot itd. czysty. Przebieg mały. Coś jest z tą odmą. Najwyżej kupię nową pokrywę, ale w Niemczech bo u nas za drogo.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 10:27   #18
janbra
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 27-04-2008
Skąd: Śląsk
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 241
Domyślnie Odp: Odma i EGR - puszczanie oleju (TDI)

Poprawnie działający separator oleju ma oddzielić gazy od oleju, jeżeli masz olej w przewodzie odprowadzającym gazy do filtra powietrza (pomiędzy filtr powietrza a turbinkę) to znaczy, że nie działa poprawnie separator. Tak jak pisałem powyżej turbina zasysa olej i pcha go w stronę EGR-a. Stąd olej pociekający z EGR-a. Cena pokrywy dotyczyła silnika ASZ 130KM, w innych typach dało się wymienić sam separator który był przykręcany do pokrywy i kosztował do 100zł.
__________________
janbra
janbra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 07:47   #19
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Odma i EGR - puszczanie oleju (TDI)

Na razie uszczelniłem ten przewód kolankowy od odmy i zobaczę, czy będzie ubywało oleju. Jak nie to ustalę, czy mam kupić separator, czy całą pokrywę. Z pobieżnych oględzin wygląda na to, że całą pokrywe. Jeśli będę kupował to porównam cenę w Niemczech. I napiszę jakby co.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2009, 20:37   #20
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Odma i EGR - puszczanie oleju (TDI)

Niestety. Olej dalej kapie z EGR. W serwisie ustaliłem, żę AUY ma też odmę zintegrowaną. Koszt pokrywy ok.530zł. Spróbuję jeszcze patent z butelką w celu zdiagnozowania.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.